Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem árt neki a macska kaja?

Nem árt neki a macska kaja?

Figyelt kérdés

1,9kg-os kiskutyám Acana tápot eszik, de hogy többet egyen belőle, így össze kell kevernem valami pástétom féleséggel.

Különben brutálisan vékony lenne!

Állatorvos javasolta ezt.

Májkrémet szoktam használni erre, vagy kutyáknak való pástétomot, de most kaptam két doboz whiskast, csirkehúsost, meg kacsahúsosat, és nagyon ízlett neki.

Ebből sokkal többet bepuszil.

Maradhatnék ennél?

Egy 400g-os dobozt kb 6-7 alkalommal evett meg. Az Acana mellé!


2012. máj. 18. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Összetevők:


Hús és állati származékok 42% (4% kacsahúst és 4% friss húst tartalmaz), zöldségek (4% sárgarépát tartalmaz), növényi fehérje kivonatok, ásványi anyagok.


ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK (%): fehérje 8, zsírtartalom 5, szervetlen anyagok 2.5, nyersrost 0.3, nedvességtartalom 83.


ADALÉKANYAGOK/KG: Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: E-vitamin 20 mg, B1-vitamin 30 mg, kálcium-jodát (vízmentes) 0.3 mg, vas-szulfát-monohidrát 33 mg, mangán-szulfát-monohidrát 6.3 mg, cink- szulfát-monohidrát 44 mg. Technológiai adalékanyagok: kasszia gumi 1030 mg.

2012. máj. 18. 14:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Kölyökkutya kaphat macska kaját (még néha jó is, mert több benne a fehérje), de felnőtt korban már nem ajánlott úgy tudom, hogy miért azt nem tudom. De szerintem néha kivételt tehetsz, csak ne macska kaja legyen minden nap a kaja. De lehet az a legegyszerűbb, ha megkérdezed az állatorvos.
2012. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cica tápba kevesebb a csont liszt,,viszont a kiskutyának kellene.

Ha kevered az jó.

Mi a kutyánknak külön állat eledel boltba vásárolt húst adunk,hozzá zöldség maradékot ,rizst. Amit neki külön meg főzünk...Illetve a húst csak felforraljuk.A zöldség hulladékot alaposan meg mossuk meg főzzük és botmixerrel lepépesítem neki. 9 éves 10 kg és egészséges!

Íme a mi kutyánk!

[link]

2012. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy 3 éves már!

Csak Yorkshire terrier, és ekkora .

ha elkészítek egy adagot, akkor a jelentős része az Acana táp, és csak be van vonva evvel a konzervtáppal.

Valahogy így képzeljétek el.

2012. máj. 18. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlják keverni macskának kutyát és fordítva, mert vannak benne olyan anyagok, pl. aminosavak, amik az egyik fajtának szükségesek, míg a másiknak ártanak. Ilyen a taurin is, ami macskáknál esszenciális (ezért szinte mindegyikben benne van), míg kutyában ez nincs meg. Így van ez a többi összetevővel, sok olyan van a macskakajában, amire nincs szüksége, esetleg árt is, és amire szüksége lenne, az meg hiányzik. Persze ez inkább egyoldalú táplálkozásnál jelent problémát.

Inkább ha tudsz, főzz neki Te, vagy nyers husival/belsőséggel keverd (csak nehogy sertéssel, azt nyersen tilos). És ne kapasd el, hidd el, meg fogja enni a neki valót is, csak ne tartsd előtte, ne "könyörögj" neki, hogy megegye. Legyen egy meghatározott időpont, hogy mikor kap enni (kiskorban nem egy, hanem ahányszor fejlődésnek megfelelően kell etetni), rakd le elé a kaját és mondjuk 5 perc múlva vedd fel. és csak következő etetésnél rakd le újra. Hozzá fog szokni és normálisan, rendszeresen fog enni.

Esetleg tehetsz a tápra tojást, vagy aludttejet is. Az sem rossz, ha vízbe beáztatod néha.

2012. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz nekünk, mert ha nagyon kicsit is eltérek a szokottól, akkor fosik. Nagyon!

Épp ezért örültem meg ennek, mert ezt szereti is, meg nem is fosik .

Ha levest főzök, abból esetleg a zuzát oda tudom adni neki, de rizikós.

A tescóban kapható bruno patétól nincs még hasmenése.

2012. máj. 18. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért nem kutyakonzervet veszel??? Nem drágább,mint a macskának való,ezért nem értem. A Macskakaja nem való kutyának,ezt nekem állatorvos mondta,mert én is kaptam 1 kg wiskast és ha már kaptam adtam neki belőle,ezt elmondtam a dokinak és azt mondta,hogy ne adjak neki többet macskakaját...
2012. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt szoktam neki venni, de abból kevesebbet eszik.

Itt nem az a probléma, hogy finnyás, vagy elkényeztetett lenne.

Hanem az, hogy keveset eszik. És ettől vékony.

A lehető legjobb tápot veszem neki véleményem szerint, de ha csak magában adom, akkor nagyon KEVESET eszik belőle!

És ha ezt engedem, akkor lemegy 1 kilo60dekára.

Jön egy kisebb betegség, és megdöglik!

Egyszer már kötötték infúzióra.

Tehát nem véletlenül írtam, amiket írtam, hogy bevonóként használom, hogy ízletesebbé tegyem a tápját.

A kutyakaják kevésbé ízlenek neki, amit bevonónak veszek.

2012. máj. 18. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!