Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszeditek kutyátok ürüléké...

Összeszeditek kutyátok ürülékét? Mivel? Mekkora pénzbüntetés jár, ha meglátják? Nincs olyan hely, ahol elvégezheti a nagydolgát anélkül, hogy utána szedegetni kelljen? És ha összeszedtétek, hova dobjátok (gondolo kukába)?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nejlonzacskóval és a kukába kerül.

Nem tudom mekkora pénzbüntetés jár, de elég tirpák dolog otthagyni. Ez ezzel jár!

2012. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Zacskóval és a kukába dobom. Neked ez nem menne vagy mi? Amúgy max erdőben vagy valami városon kívüli réten lehetne úgy, hogy nem szeded fel, persze nem a turistaút kellős közepén. Magánterületre ne menj. Arborétumokban városi parkokban ugyanúgy fel kell szedni
2012. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Én is vagy kutyaürülék gyűjtő, vagy uzsonnás zacskóval szedem össze a végterméket, és az első kukába, amit találok, kidobom.


Nem azért szedem össze, mert muszáj, hanem azért, mert van annyi intelligenciám, hogy gondolok másokra is, akik később esetleg játszani szeretnének (foci, tollas, stb.) azon a területen, ahol az imént a kutyám a dolgát végezte.


Szerintem ez intelligencia kérdése, akárcsak a szemetelés. Aki idióta, az úgyis szemetel, aki pedig intelligens, az összegyűjti a szemetet és kidobja egy szemetesbe. Kinek mi az igénye...


Én otthon is összeszedem (a kertben) a kutyám után a kakit, mert nem akarok belelépni sütögetés, vagy labdázás közben. Miért cselekednék másképp közterületen?

2012. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Mindig összeszedem utcán is, a saját kertünkben is.

Azt hiszem 30 és 50ezer forint között van a pénzbírság, de ebben nem vagyok biztos.

De van olyan hely, mondjuk a saját kerted, ott bármekkora mennyiséget otthagyhatsz szerintem, amiatt csak te fogsz szenvedni.

Kukába szoktam dobni, ha zacskóval szedem fel, és néha a wc-be húzom le, ha zsebkendővel szedtem össze, mert mondjuk csak az volt nálam

Ha nem tudsz hajolgatni, akkor vegyél ürülék összeszedő lapátot, aminek hosszú nyele van, azt hajolgatás nélkül is össze tudod szedni. Webshopból tudsz rendelni, de azt hiszem Fressnapffban is lehet kapni.

2012. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A pénzbüntetést az önkormányzat köztisztasági rendelete határozza meg, minden településen más lehet, mind fenn van a neten.

De nem nagyon szoktak eltérni a szabálysértési törvény szerinti maximumtól (én még sehol nam tapasztaltam), úgyhogy 30.000 Ft.

(Most változott azonban a napokban a szabálysértési törvény, ha az mást mond, akkor bocs, azt még nem olvastam.)

2012. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Sima kakazacsival szedem fel (fekete). Vagy ha épp nincs akkor nejlonzacsi.

Városban, játszótéren mindig összeszedem. Folyóparton, kutyafuttatón nem szoktam. Nálunk a kutyafuttató nem olyan, hogy körbe van kerítve, kuka van kitéve meg zacskó. Egy ideig szedtem ott is, de mivel senki nem szedte rajtam kívül. Nem az én 3 kilós kutyám végterméke fog ott zavarni hanem a 70kilósoké, akik ugyanúgy nem szedik fel. Bár szerintem akkor se szednék ha lenne ott kuka..

2012. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

#5-ös vagyok.

Felveszem a kutyazacskót, mint egy kesztyűt, megfogom a kutyapiszkot és kifordítom a zacskót. Így a kaki a zacskóban lesz és nem értem hozzá! A híggal nem tudok mit kezdeni, de ha előre tudom, hogy fosik, akkor viszek homokot, kis lapátot. A zacskó megy a kukába, bekötve.

Van olyan hely, ahol nem kötelező összeszedni, mert a jogszabály csak közterületre vonatkozik. A saját lakásodban, udvarodban, földeden nem kötelező. Ha a másén nem szeded össze, akkor az feljelenthet, közterületen meg ott a 30.000 Ft-os bírság.

2012. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
Nem szedem össze, leszarom.
2012. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem szedem össze.
2012. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%

Pest külvárosában lakunk. Mellettünk hatalmas füves-erdős patakpart egészen a Dunáig. Ezeken a helyeken kizárólag kutyákkal sétálnak, és itt nem szoktam felszedni. Ott sem az ösvény közepére kakilnak a kutyák, hanem a füves részre.

De ha máshol vagyunk, a családi házak mellett, akkor igen, felszedem.

2012. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!