Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 1éves kutya, hány éves...

Egy 1éves kutya, hány éves lenne emberben? Hogy kell kiszámítani?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

a kutya első évében jobban öregszik és fejlődik mint a többi évében.. van egy ilyen táblázatom, hogy a kutya hány évesen hány éves embernek felel meg .. estére belinkelem, csak most megyünk el..

u.i.: tévhit hogy héttel kell szorozni a számot

2009. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Én meg úgy hallottam, hogy az első év 1-nek a többi 7-nek felel meg. De szerintem oly mindegy csak minél tovább legyenek közöttünk.
2009. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

első év emberi években=14 , mert ugyek ekkor lesz kb "tini" a kutya és ivarérett

minden további kutyaév az első életéve után = emberire átszámolva 7 év

de ez áltlánosított számolás, egyes fajtáknál persze eltérhet, de nem nagyon

2009. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, nem lehet átszámítani. A kisebb kutyák hamarabb felnőnek és tovább élnek, a nagyobbak kétévesen még kamaszok, de nyolcévesen már öregek. Vannak megközelítő számítások, de szerintem eleve értelmetlen dolog ezzel foglalkozni. Egy év 365 nap az embereknek, a kutyákat meg ugyan nem érdekli, de tegyük fel, hogy nekik is, mivel velünk élnek, a mi életritmusunkhoz alkalmazkodtak. Egy egyéves kutya az egy egyéves kutya. Ha pincsi, akkor felnőtt, ha dog, akkor épphogy kamasz, de éveket mondani botorság lenne.
2009. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
14. éppen kamaszodik
2009. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!