Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan akinek volt már...

Van olyan akinek volt már németjuhásza és óriás schanuzere is vagy van most jelenleg is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom eldönteni melyik fajtát válasszak

Persze mindenkinek amilyen fajtája van,volt és elégedett volt vele és szerette azt mondaná,szerintem ez így is normális.

De németjuhász nagyon tetszik (munkavonalú steinheart,yezo és cserhátvölgyi juhász,Adlerhügelische Wache kennel ezek a legjobban.)

Tetszik,mert pont ideális egy kan 38-42 kg között van és 63-67 cmes a marmagassága általában,de ha mondjuk egy jó nagyságú kanba belekevernek az általában csak 25-29 kilós szukákat és lesz egy 32-33 kgos kanom akkor már annyira nem jó,ezért vannak kétségeim.Mert nekem minimum egy 37-38kgos 64cmes marmagasságú kan kellene.

Óriás schanuzer meg olyan szép és nagyságra meg pont hogy nagyobb ,ő is kiképezhető,bár kicsit talán időigényesebb,és őt trimmelni kell,de viszont akinek volt már óriás snacija az azt mondja hogy nem kell más kutya,pedig előtte németjuhásza volt.

De attól hogy neki nem jött be,ehet hogy nekem bejönne.


2012. máj. 19. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt még snaucerem, de szerintem a német juhász jobb. Akinek van egy adott kutyája, akármilyen fajtáról is legyen szó, annak az a legjobb - bernáthegyi, uszkár, mindegy mi.
2012. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt és van mindkettő.

64 centis kannak igen randa lenne a 37-38 kiló.

Ha nincs késztetésed egyik fajtához sem, sorsold ki magadnak. Aztán keresgéljed a tenyésztőket.

Mindkét fajtának megvannak a kedvelői.

2012. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én a németjuhászt ajánlanám neked.

Nézz utánna, menj el és nézt meg az apa, és az anya kutyát.

A géneket nem lehet letagadni.

Ha ott megvan a számodra kívánt magassaág, megfelelő etetéssel és gondozással biztosan sikerülni fog :)

2012. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt. Én a nj mellett döntenék.
2012. jún. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!