Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolognese alkalmas az...

A bolognese alkalmas az agilityre?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom A Kutya magazint és a mostani számban láttam, hogy a Crufts-on mekkorák az akadályok.

A bolognese ugyebár kis méretű és nem hiszem hogy egy akkora akadályt át tudna ugrani.Már régóta szemezek az agility-vel de nem tudom hogy a kutyám alkalmas lenne-e átugrani az akadályokat.


2012. máj. 19. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. És nem a mérete miatt (létezik külön osztály kis termetű kutyáknak), hanem a temperamentuma miatt. Nem elég pörgős hozzá. Ha hobbi szinten akarod űzni, akkor persze minden további nélkül, versenyen nincs sok esélye.
2012. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
be lehet állítani az akadályokat mindig a kutya test mérete szerint állítják be, a neten láttam, hogy havanese-el agility-nek nem sokkal nagyon mint a bologne, szóval szerintem menj egy gyakorló pályára és nézd meg vagy biztos tudnak ebben segíteni, de szerintem alkalmas rá! :)
2012. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


mondjuk az igaz ha nem pörgős a kutyád akkor csak hobbi szinten tudod űzni vele ez a sportot..

2012. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten nagyjából minden fajta alkalmas rá. Kicsi kutyáknak természetesen kicsire állítják az akadályokat, tehát ezzel nem lenne gond, de nem valószínű, hogy versenykutyát tudnál nevelni belőle, hacsak nem kivételesen pörgős és tanulékony kutyád van.
2012. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cinti12 ***** válasza:
Szerintem a bolognese akkor alkalmas agilityre ha úgy tanítod meg olyan a kutya genetikája. Nekünk van 2 bolognesenk és az egyik az enyém, Molly a másik a tesómé Milli.És látom a két kutya közti különbséget hisz Molly nagyon sportos okos és én szoktam neki akadályt állítani és át is ugorja és Milli már nem ilyen, de okos csak nem ilyen sportos. Ez a kutyától FÜGG.
2012. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!