Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól Rottweilert...

Szaporítótól Rottweilert lehet venni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy normális legyen nem az hogy kisebb vagy túl nagy hanem pont jó legyen mert nagyon sok olyanról hallok hogy sokkal olcsóban tudok venni.

2012. máj. 19. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

igen de azzal nem számolsz ha megveszed 20 ezerért,orvosnál meg otthagysz 100 ezret mert annyiféle betegség jöhet ki rajta hogy el se tudod képzelni,mivel nincsenek leszűrve ezekre..

én is így jártam már simán átléptem a 100 ezrest határt dokinál a szaporítós kutyámmal..

szóval akkor már ennyi erővel vehetsz egy normális,egézséges kutyát tenyésztőnél!

Szaporítónál meg nem is biztos hogy roti lesz abból amit árul.. Én shih-tzu helyett pincsit kaptam!

2012. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet. Csak aztán majd ne verd a fejed a falba, ha nem azt kapod amit vártál.

És most itt nem feltétlen arra gondolok, hogy kisebb, vagy nagyobb, esetleg keverék, hanem hogy ideggyenge, vagy diszpláziás ill. egyéb örökletes betegségekkel terhelt.

2012. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
de a tenyésztőnél se biztos hogy egészséges lesz
2012. máj. 19. 19:27
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
de igen mivel egy tenyésztő be fogja neked mutatni a papírt hogy hány betegségre van leszűrve a kutya,így nincs kockázat! Persze egy gyomorrontást bárki kaphat én nem erről beszélek!
2012. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"de a tenyésztőnél se biztos hogy egészséges lesz"


Csak a tenyésztő írásban garanciát vállal a kutyára, a szaporító nem.

2012. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

Én büdös szaporító létemre szűretem a kutyáimat és garancia szerződéssel adom el a kicsiket. Ja és ha úgy alakul én VISSZAVÁSÁROLOM a kutyát nem pedig visszaveszem aztán ugyan annyiért eladom másnak. Kíváncsi vagyok, hogy ha majd nem lesz a MEOE és nem fogjátok tudni kiállítani a tk-ját a kutyának akkor majd mit hoztok fel érvnek. Kedves Kérdező!

Teljesen mindegy, hogy szaporítótól vagy tenyésztőtől vásárolsz kutyát. A mai világban már tk-t, kiállítási eredményeket,tenyészszemlét és orvosi szűrő vizsgálatokat lehet vásárolni. A garanciára pedig, hogy megvettem a tk-s csivavámat tenyésztési célra 250.000 Ft-ért ami most kb akkora mint egy ló illetve idegrendszerileg teljesen gyenge. Mikor felkerestem a tenyésztőt azt válaszolta, hogy biztos dugiba mindenféle hülyeséggel etettem ezért nőtt ekkorára. Lehet venni " szaporítótól " is kutyát csak fordíts figyelmet a szülőkre,tartózkodási helyükre. Illetve 8 hetesen oltva,féregtelenítve,chippel ellátva hozd el a picit és adásvételi szerződéssel. Le lehet pontozni:)

2012. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát ucsó én nem pontozlak le mert mindenki onnan vesz ahonnan tárcája engedi.Pl akkor már kutyát fial egy szuka kutya akkor ne lehessen eladni csak megtartani?
2012. máj. 19. 19:52
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

hát ha valaki nem engedheti meg magának akkor ne vegyen kutyát,vagy fogadjon örökbe fajtamentőktől vagy menhelyről vagy sintértelepről! Senki nincs kötelezve arra de szaporítókat csak a hülyék támogatnak!! Ha már ennyire egy ember a kutya vételáron akar spórolni akkor mi lesz ha lesz egy olyan betegsége vagy allergiája ami akár 100 ezer ft-ba is kerülhet! Akkor mivan? Erre is fel kell készülni és nem az hogy nincs pénz kutyára!

Itt az élő példa az ismerősöm is,vett egy kutyát szétszedte a lakást most meg megválik tőle úgyhogy ivartalanításra sincs pénze ezért ha nem vállalják el a fajtamentők akkor biztos hogy szaporító emberhez fog kerülni akik élete végéig elletni fogják szegény ebet! Ezért küzdök most!

Ezért írtam ezt le kérdező mert lehet az előző válaszadó nagy telepatikus és ő megmondja hogy az ő kutyái nem betegek ránézésre,de ha ott lesz hogy olyan beteg ami élete végéig kíséri és minden hónapban 20 ezret otthagyhatsz orvosnál? Erre is tudok példát,mopsz-szaporítóktól és minden hónapban a gazdi otthagy 20 ezer ft-ot állatorvosnál mert a kutyának olyan táp kell,meg mozgázkoordinációs zavarai vannak,nem lát jól!!

De te tudod végülis ha egy roti ideggyenge lesz mert nincsenek meg a szűrései és rádtámad,vagy a leendő gyermekeidre akkor mit csinálsz?

2012. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Kedves utolsó! Itt most nem azon volt a hangsúly, hogy ránézésre. De nem egy állatorvost ismerek aki simán hamisítja ezeket a papírokat illetve a MEOE is azt ír a papírra amit mondanak nekik csak a pénz legyen virítva... Innentől semmire nincs már 100%-os garancia. Természetesen kisebb az esélye ha tk-sat vesz tenyésztőtől. De ma már ez sem garancia. És azért nem minden kutya egészségügyi katasztrófa csak mert nincs tk-ja
2012. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

3 ismim is járt úgy hogy tenyésztőtől vettek drágán kutyát és betegek..


egyik: egy berni pásztor akinek az ízületeivel van baj, havonta 7 ezret költenek gyógyszerre a kutya 1,5 éves és 6 hónapos korában derült ez ki..


másik: egy beagle akinek vmi örökletes betegsége van és havonta 10-ezret költenek gyógyszerre..ő 1 éves múlt


harmadik: egy angol bulldog volt aki az 5 hónapos kort sem élte meg ,mert neki is örökletes betegsége volt és a gyógyszerek ellenére is elpusztul..


ők mind 90-től fel felé vették tk-val szűrésekkel a kutyát.. drágán vették,hogy ne legyen bajuk ,erre havonta több ezreket kell költeni gyógyszerre..

a bulldogos ismim azt mondta drágán már nem vesz kutyát , szaporítótól vett kutyát amstaffot és 1,5 éves és makk egészséges,csináltattak neki vmi szűréseket betegségekre a biztonság kedvéért ,de semmi..


számomra ez a 3 ismerősöm a bizonyíték hogy a tenyésztőtől is lehet beteg kutyát venni, lehet ,hogy ez csak véletlen egybe esés ,de akkor is!!..

2012. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!