Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyám vízhez...

Hogyan tudnám a kutyám vízhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Puli kutyáról lenne szó igazából már ha locsolok a kertbe elszalad a vízsugár elől jó messzire.. nem tudom miért fél ennyire a víztől.. jön a nyár és gondoltam fürödhetnénk(vagy fürödhetne)együtt de ha a csapból jövő víztől fél akkor hogy jön be akár medencébe vagy tóba/patakba??

#kutya #víz #szokás #vízhez szokás
2012. máj. 20. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy fél a tóban, patakban lévő viztől is. Tapasztalatból mondom.

Az én kutyám utálja, fél ha fröcskölik rá a vizet, akár vizsugárból, akár kézből. De ha megyünk a tóhoz szeret belemenni a vizbe.:)

2012. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Azért , mert a kutya nem szereti a kerti locsolást, attól még könnyen előfordulhat, hogy a tóba, patakba szívesen belemegy.

Az én kutyám 3 hónapos kora óta imád úszni, de ha valahol ráspriccelem a vizet elmenekül.

Próbált olyan kutyákkal együtt a vízhez vinni, akik szeretnek úszni, hátha kedvet kap rá. Viszont semmiképp ne vidd erőszakkal a vízbe és ne dobd be, mert egy életre megutálhatja a vizet. Hagyd, hogy a saját tempójában barátkozzon meg a vízzel.

2012. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmm remélem enyém is csak a "rá fröcsköléstől" fél és minél hamarabb megpróbálok keresni egy tó szerűséget és meglátjuk mi lesz.
2012. máj. 20. 17:30
 4/6 tanya ***** válasza:
Dobj be a tóba egy jutalomfalatot, a part közelébe. Aztán ha utánamegy, akkor egyre beljebb. Amikor már megszokta, akkor már a bot után is be fog menni. :)
2012. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az én német vizslám is utálja a fürdetést, a föld alá is elbújik ha kell, ha meglátja a locsolót vagy a slagot :D

Viszont ha megyünk tóra fürödni, meg sem áll a túlpartig, úgy szeret úszni, az apportírozást is nagyon bírja vízben :D

2012. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
remélem enyém is így van a vízzel és már egyre jobban akarok valami tóhoz menni..
2012. máj. 21. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!