Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek be lehet vállalni...

Szerintetek be lehet vállalni egy kutyát vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra vonatkozna, hogy mennyire viseli el egy kutya, ha csak egy ember foglalkozik vele? Illetve egy kisebb testű kutya kibírna-e 9-10 órát egymaga mindennap?

Rendes 8 órás munka mellett nekem bűntudatom lenne, hogy ilyen sokat van egyedül a kutya... mások hogy bírják ezt megoldani? Vagy így ne vállaljak még kutyát?

Macskám van, de az annyira más... ő alszik addig, amíg egymaga van, meg hát a wc-t is el tudja intézni a lakásban...


2012. máj. 20. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem így ne vállalj kutyát! Azzal semmi gond nem lenne hogy egygazdás lenne,de azzal már igen hogy 9-10 óra azt semmiképp nem szabad főleg a kistestűeknek kisebb a húgyhólyagjuk így gyakrabban is ürítenek,valamint nem is lenne jó szocializáció szempontjából ez a sok idő! Rengeteg tanítársra,nevelésre,szocializációra van szükségük,valamint kölyökként 2 óránként levinni ,de még így is előfordulhat baleset!

Max azt tudom ajánlani hogy veszel egy idősebb kutyát 1 éven felül ami már szobatiszta,és fizetsz valamelyik környékbelinek hogy levigye a kutyádat! Nem kérnek általában sokat,de ehhez meg akkora bizalom kell,hogy kulcsot kell adnod a lakáshoz..Jól gondold át!

2012. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tanya ***** válasza:
0%
Nekem is van egy kutyám. És sokat van egyedül. Szerintem lehetne. Az attól függ. Hogyha benri kutyust szeretnél, akkor tuti ne vállalj, de ha kintre akkor végülis lehet. Csak mindig legyen friss vize, főleg nyáron, amikor otthon vagy, akkor mindenképpen adj neki. Plusz amikor otthon vagy akkor vidd el sétálni. Ha mindennap elviszed egy jó nagy körre sétálni akkor lehet. :)
2012. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tanya ***** válasza:
0%
Huppsz. Lakásba semmiféleképpen ne!!!!!!!
2012. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért hezitálok. Csak már annyit vártam :(

Más panelosok hogy oldják meg? Vagy nekik a család miatt könnyebb? Vagy nem dolgoznak?

Kölyökhöz se ragaszkodnék, meg nem csivava méretre gondoltam, de tényleg rosszul érezném magam, hogy annyit otthon van.

2012. máj. 20. 20:27
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem ő jó választás lenne neked,fiatal felnőtt mégcsak,már szobatiszta is és 7 kg összvissz!

De 10 órát ő se bírna ki ezért mondtam a kutyasétáltató felfogadását!

2012. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó pofa kutya!:)

De most még nem keresek kutyát, igazából a válaszaitokból is arra következtetek, hogy még várnom kell, nem akarom kínozni. Csak nem értem, mások hogy oldják meg... arról már nem is beszélve, hogy eddig 12 órában dolgoztam. Így még a 8 egész jónak tűnik.

2012. máj. 20. 20:50
 7/17 A kérdező kommentje:
Lehet butaság, de én be nem engednék senki a lakásomba, akit nem ismerek, ez a lehetőség nem játszik nálam.
2012. máj. 20. 20:51
 8/17 anonim ***** válasza:
bocsi nem azt mondtad hogy 10 órát lenne egyedül? 8at kibír de nemmindegy hogy 8 vagy 10?
2012. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 órát dolgozom, de ugye oda is kell érnem, utána haza is kell jönnöm. Ez simán megvan pluszba az 1-1,5 óra sajnos.
2012. máj. 20. 20:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Elárulom a sok okos embernek, hogy az emberek többsége 8 órát dolgozik. Utazik is a munkahelyére. Így a lakásban tartott kutyák 90%-a 10 órát van egyedül. Ez kölyök kutyánál nem működik, de egy egészséges felnőtt kutyánál kivitelezhető, ha reggel és este hazaérkezéskor hosszú sétán van.
2012. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!