Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozott a kutyám?

Megváltozott a kutyám?

Figyelt kérdés

Tapasztal kutyásokat kérdeznék a problémámmal kapcsolatban.


2 éves kutyám soha nem volt egy sétaimádó, inkább szaglászva, "kóválygott", de a környékünkön soha nem tudtam rávenni, hogy normális ütemben haladva nagy sétákat tegyünk. Ez csak itton van így, mert ha elmegyünk kirándulni, akkor szivesen és örömmel sétál, bármilyen távot megtesz.

Az elmúlt egy-két hétben odáig fajult a dolog, hogy amikor lemegyünk és vesszük az irányt a kedvenc helyére - ahol elengedem és ott kedvére szaglászik és "botozik" - szó szerint húzatja magát. A patakpartot kimondottan utálja. Ha elindulok vele balra, akkor jobbra menne, ha jobbra akkor vissza, sőt időnként lefekszik. Egy időben működött az, ha más kutyával mentünk, mert akkor fölvette az iramot és jött szépen.


A kutyákkal való viszonya is kissé megváltozott. Mindig barátságos és játékos volt, de mostanában kimondottan magának való és ha idegen kölyök jön barátkozni akkor "őrmesterként" viselkedik. Ugat és elkergeti. Természetesen rászólok és ha pattog, akkor fegyelmezem, ha kell percenként is. Nagyon odafigyeltem mindig a helyes nevelésre és nem is okozott eddig problémát, de most.....el vagyok keseredve, mert mindig büszke voltam rá, hogy milyen jó nevelt és kedves kutya:(

A gyerekkori haveroknak továbbra is nagyon örül, simán hagyja magát nekik cincálni. Aki nem barátkozó, de régről ismeri annak punccsol is rendesen.

A lakásban semmi gond, szívesen játszik sokat is foglalkozunk vele (lehet, hogy ez a baj?!), egészsége is rendben van.

Én életkori változásra gondolok, illetve még arra, hogy újra meg kell erősíteni a köteléket..ehhez is várok tanácsokat.



2012. máj. 21. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy egyszerűen felnőtt a kutyus .

Nem ?

Vagy úgy érzi hogy az idegenektől meg kell hogy védjen .

Szerintem nálatok ő a falka vezér .

Ezen kéne csiszólni valamit :) !

2012. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én falkavezéri problémákra gondolok. Még pedig az első problémádból kiindulva. Mégpedig azért, mert ha te lennél a főnök, akkor esze ágába nem jutna, hogy megvétozza a te döntési jogodat.

Például csak gondolj arra, hogy a kutyasuliban is azt tanítják (meg valamelyik kutyás könyvben is olvastam), hogy a sétánál (amikor épp nevelési szakasz van) mindig más írányba menj, TE irányítsd a sétát, éreztesd vele, hogy a te döntésed szent és sérthetetlen. Ezt pedig csak úgy lehet, ha amikor ő balra akar menni te mész jobbra és így tovább. Lehet, hogy próbáltál odafigyelni (és én ezt nem is vitatom), de ha pl csak akkor tudtad eddig is a kutyát csalni, amikor épp neki kedve volt hozzá, akkor igazából sosem irányítottad te a sétát.

Pl "Egy időben működött az, ha más kutyával mentünk, mert akkor fölvette az iramot és jött szépen." ez nagyon jól szimbolizálja a kettőtök kapcsolatát.

Vannak még biztos más dolgok is, amik nem megfelelően működnek, csak azok nem ennyire feltünőek így nem veszed észre.


A második problémádra azt mondanám, hogy csak egyszerűen ilyenné alakult a személyisége. Igazából csak felnőtt.


Nem tudom, hogy jártatok e kutyasuliba, de én mindenképp visszamennék/elkezdeném, mert szerintem alapvető hibák vannak a kutya-gazdi viszonyban amit itt mi nem tudunk úgy elmagyarázni.

2012. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A lelkem mélyén én is sejtem, hogy ez a helyzet.

Annak idején szerettem volna menni vele suliba, de bizonyos okok miatt nem tudtam, és bizony szépen elkezdtem a tanítani minden alapvető dolgot tud....no meg egy kicsit többet is. Jártunk agilityzni is egy rövid ideig de azt időhiány miatt abba kellett hagyni.


Az iskolát nem szeretném továbbra sem - nem anyagiak miatt - de mivel nagyon jól haladtam vele mindezidáig és türelmem mint a tenger, úgy gondolom, hogy meg tudom ezt a problémát is oldani.


Azért köszönöm a válaszokat de várnék még ötleteket.

2012. máj. 21. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont kezdd el átvenni az irányítást a sétában.

Mindig a te akaratod érvényesüljön, soha ne hagyd, hogy úgy történjenek a dolgok ahogy ő szeretné. Sokat, idegen környezetben, mindig másfele sétáljatok. Ne legyen az elkövetkező napokban/hetekben játék, csak és kizárólag fegyelem. Nem tudom, hogy a séta hogyan indul, de MINDIG te menj ki elsőre az ajtón kapun, és ő neki addig ülnie kelljen, amíg te nem hívod. Ha kijönne, akkor visszaküldeni, és addig szórakozni ezzel, amíg nem működik rendesen. Arra figyelj, hogy ne fizikailag tartsd az ajtón belül, hanem parancsszóval. Elsőkörben én így csinálnám, aztán a többi az ezután alakulna tovább. Többször is erősítsd a poziciódat, legyen mindig minden úgy ahogy te akarod.


Amúgy kutyasulival mi a baj? Csak annyi, hogy magad szeretnéd megoldani, mert ez egy kihívás, vagy egy elvi kérdés, mert esetleg negatív tapasztalatokat hallottál?

2012. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Amint a bevezetőben is leírtam, amikor nekifogtam a nevelésének mindent elolvastam, alaposan beleástam magam a kutyadolgokba. (megjegyzem azóta is igyekszem mindent elolvasni és folyton tanulni) ezek az alapdolgok, hogy ki megy ki előszőr, ki megy elöl, mikor és hogyan ehet alap dolog nálunk.

Jelenleg is itt kerülget de érzi hogy más világ van, mert ilyenkor este is van játék és én ezt megvontam tőle. Már tegnap is csak enni kapott este semmi játék.

Ma, amikor hazajöttem sem üdvözöltem csak kb. félóra múlva magamhoz hívtam és kapott egy sziát és egy simit a fejre.

Tehát én is így látom csak folyton azon jár az agyam, - ne nevess ki - hogy elvadítom magamtól. Levegőnek nézem csak lementünk egy esti sétára. Ugyan megint bepróbálkozott a lecövekeléssel én pedig picit húztam, de vette a lapot és elindult egészen szépen poroszkált mellettem.

Azt már régebben is észrevettem, hogy egy két napos figyelemmegvonás után összekapja magát, de hamar kanászodik, vagyis én is hajlamos vagyok leereszteni. Most viszont már szorul a hurok és nagyon szeretném megfegyelmezni tisztességesen és odafigyelve, mert pl. az, hogy nem tudom a szokott helyen sem elengedni mert parázok hogy lelép, amit a múlt héten 2x is megtett - kirohant a játszós gödörből, ahol soha semmi problémá nem volt, simán behívhattam,nem kolbászolt el a haverok után sem - na tehát ez volt számomra a teljes csőd. Vagyis nagyon elboronáltam nála valamit.

2012. máj. 21. 20:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Kutyasuli: igen,jól gondolod, magam szeretnék megdolgozni a sikerért:)no persze némi - itteni - segítséggel:)
2012. máj. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!