Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám viselkedése megváltozot...

Kutyám viselkedése megváltozott. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kutyám átment egy nagy traumán,azóta csak a kis világában él.Játszana egésznap és ölben lenne.Kinti világ és emberek,állatok nem érdekli őt.Elkezdte keményen védeni az ennivalóját.Tanítani nem lehet.Mi lehet a megoldás?
2011. jan. 4. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget hozzáértő kiképzőtől, esetleg vidd el rehabra.
2011. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Így látatlanban nem lehet megmondani. Látni kéne. Mi volt az a bizonyos trauma?
2011. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megharapta egy nagy kutya.
2011. jan. 4. 22:06
 4/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egy kicsit összeomlott.Azért ne hagyd, hogy magába zárkózzon.Újból vidd emberek és kutyák közé. Hamarabb túlteszi magát a rossz élményen, ha nem sajnálkozol vele együtt.
2011. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak az segít, ha azonnal oldod is jó élményekkel, amik felülírják. Azaz össze kell hoznod pár "randit" más, nulla dominanciájú, szocializált kutyákkal, és ha van rá lehetőséged, akkor azzal a kutyával is, amelyik okozta a traumát. Mindenképp csináld meg legalább az első felét, különben akaratodon kívül állandósítod benne a szorongást, ahelyett, hogy feloldanád.

Foglalkozz azzal is, hogy ne védje be az ételét, mert ezek szerint köztetetk sincs minden rendben. Kezdi átvenni az uralmat. Ez tipikusan az a helyzet, amikor egy eset egy vagy több másikat is generál. Előfordulhat, hogy rosszul reagáltál rá (vigasztaltad, többet szeretgetted, vagy a te hangulatod is nyomott, feszült, csalódott lett), és ez rontott a kapcsolatotokon. Úgyhogy két irányból dolgozz a problémán. De még az is lehet, hogy már az incidenst magát is rosszul reagáltad le (pánikba estél, ...), ami szintén okozhatott nála ilyen tüneteket (ételvédés, passzivitás, depresszió).


Vidd ki azonnal a kinti világba, akár érdekli őt, akár nem (valószínűleg csak te gondolod, hogy nem, a kutya egyfolytában reagál az ingerekre, méghozzá a tapasztalatai alapján, ez egyfajta védekezés lehet tőle), és találj neki társakat, bármi történjék is. És a legjobb, ha nagyon jó, rehabban jártas szakember segítségével.

2011. jan. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ez nem trauma, ez a természetes falkán belüli viselkedés .

a kutyád rosszul volt szocializálva, és a nagy kutya helyrerakta.

semmi gond.

kezd el vele kutyaként bánni.

semmi sajnálat ,semmi részvét.

és csodát fogsz látni .

mert a kutya az kutya, .

ölbe venni ?? játszani ha ő azt szeretne ???

gyereked van vagy kutyád akit gyerekként kezelned. ???

te sem örülnél neki, ha téged kutyaként kezelnének.

a kutyát sem szabad emberként kezelni.

részletek :

jan fennel

cesarre millan

kutyaiskolák honlapjai

kutyaiskola meglátogatása

más kutyásokkal való beszélgetés

mert a kutya értelmes, csak az ember ezt néha elfelejti.

az értelem , nem a beszélni tudással kezdődik :):)

nincs rossz kutya, hibás nevelés van !!!

2011. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Nektek embereknek kell megváltozni, változatni a hozzáálláson és KUTYAként nevelni végre az ebet!

Viselkedésterápiával,a szocializációs hiányosságok pótlásával gyors eredményeket lehet elérni!

A kutya harmóniára törekszik az életében! ...csak az ember nem...

2011. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kár volt feltenni.
2011. jan. 5. 20:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért volna kár? Szerintem én is, és nem csak én, normálisan válaszoltunk, segíteni akartunk... És szerintem nem is kaptál hülye tanácsokat (ami hibára sarkallna), olyanok írtak, akiknek helyén az eszük (az más kérdés, hogy egy-kettő vádlón válaszolt, de nem csak hibáztattak, hanem nagyon jó tanácsokat is adtak mellé).

Azért lett volna kár, ha nem kérsz segítséget... A többi részét el kell viselni. Én például hónapokon át 92 és 96% között mozogtam, aztán egy-két vitában leszavaztak, ami megosztja a kutyásokat, de attól még bátorkodom tanácsokat adni (vagyis megpróbálni).

Az a baj, ha megfutamodsz...

2011. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kutyámat egy olyan kutya támadta meg,aki nem bírja a kutyákat.Gazdi ezt tudta, és mégis póráz nélkül sétáltatta a kutyáját.
2011. jan. 6. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!