Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak tenyésztő válthat ki...

Csak tenyésztő válthat ki törzskönyvet?

Figyelt kérdés
A fiú és a lány yorkimnak is van törzskönyve,de nem vittem őket tenyészszemlére. Nem tenyészteni szeretném csak a fiú már 8 éves és utódokat akarok tőlük amit megtartok. A kiskutyák kaphatnak így törzskönyvet?
2009. jún. 28. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Régen yorkikat tenyésztettem!

Akkor úgy volt, hogy a 2 törzskönyv alapján lehetett kérni a kicsiknek is törzskönyvet, de ha nem volt tenyészszemle akkor felülbélyegezték a kicsik törzskönyvét

2009. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tenyésszemle nélkül csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnak (tovább nem szaporíthatóak), de a fedeztetési jegyet, alombejelentőt csináltasd meg. Nem rokonok? A kötelező szűréseik megvannak? Nehogy beteg kölykeik legyenek.

A 8 éves kan első fedezése viszont probléma. Hány éves a szuka? Ha együtt vannak évek óta akkor valószínű semmi nem lesz a fedezésből.

Én a helyedben hagynám az egészet és vásárolnék egészséges kölyköket.

2009. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma már törzskönyvet csak az válthat ki aki:


-rendelkezik kennel névvel 8vagyis így már ki is zártunk mindenkit aki nem tenyésztő)


Törzskönyv kiváltásának feltételei:

- Kennel név (10 000 Ft)

- MEOE tagság (6000Ft)

- fedezési igazolás (még ha mind a két kutya a te tulajdonod is)( 1500 Ft/lap)

- alombejelentő (még ha mind a két kutya a tiéd is) (1500,-Ft/lap)


egy törzskönyv ha a kutyád rendelkezik az előírt minősítéssel és a fentiek is megvannak chippel együtt 4500 Ft.


amennyiben nem rendelkezik megfelelő minősítéssel 8000 Ft és a törzskönyv felülbélyegzett lesz. (nagy piros betűkkel rá lesz írva hogy miért kapott felülbélyegzést pl: a szülők nemr endelkeznek a megfelelő minősítéssel vagy pl korhatár alatti párosítás)


a MEOE csak a tagjai részére állít ki az FCI által elismert származási lapot.

2009. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Pont erre voltam kiváncsi vagyis tényleg csak tenyésztő válthat ki törzskönyvet. Nem akarok kennelnevet csináltatni meg a többit mert nem szeretném tenyészteni őket, csak utódokat akarok egyszer őket is magamnak és csak azon gondolkoztam mivel mind2 kutyu törzskönyves így hátha... de nem ez a fő szempont:):) Tovább se akarom már őket szaporítani hanem ivartalanítom őket. A kutyuk természetesen nem rokonok és nemrég óta vannak együtt mert a szukát felnőtten kaptam(most 2,5 éves). De a 8 éves kan első fedezése miért probléma?
2009. jún. 28. 19:56
 5/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Kedves 17:44-es!

A felülbélyegzett törzskönyves kutyák utódai is törzskönyvezhetők, mert a bélyeg nem azt jelenti, hogy a kutya nem alkalmas tenyésztésre, hanem csupán annyit, hogy valamelyik felmenője(esetleg mind2) nem rendelkezik tenyésszemlével vagy túl fiatal még.

Ha a szuka első almánál még nincs meg a TSZ aztán megcsinálja akkor a második alom már nem lesz felülbélyegzett!

Kedves Kérdező, ha esetleg van tenyésztő ismerősöd , akkor ha megbeszéled vele a nevére írajta a szukádat és ő tud TK-et kiváltani a kicsiknek(igaz felülbélyegzettet).

Üdv: A Nagy kutyás csaj

2009. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában 7 éves korig szokták a kanokat tenyésztésre használni. Addig a legnagyobb a valószínüsége, hogy egészséges kölykei születnek. Ha eddig nem fedezett akkor 8 évesen általában már nem is megy neki, esetleg segítséggel, de lehet, hogy még úgysem.
2009. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!