Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy az eldobot dolgokat visszahozza?

Figyelt kérdés
Mert szeretném, ha eldobom a kutya csipogót akkor visszahozná a kezembe. Megpróbáltam megtanítani, de az lett belőle, ha eldobom utána megy, de nem hozza vissza, inkább elviszi másik irányba, és várja hogy menyek utána. És jó pár percig kergetőzünk míg végre ideadja. Vagy ha nem megyek utána, akkor kérdően hátranéz, hogy miért nem megyek!
2012. máj. 23. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
az én kutyám is ezt csinálja a labdával.nekem azt mondták hogy a kutyának ez is játék hogy elvedd tőle a labdát:D
2012. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mert több esze van.

Hagyd ott, és menj el te onnan. Utánad fog menni. Amikor utolér, adj neki jutit.

2012. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én így tanítottam meg:

Először is legyen nálad a kedvenc fajta kajából egy kevés, vagy jutalom falat és egy zörgős zacskó. Szóval, miután a szájába vette kezd el zörgetni a zacskót, hívd a nevén magadhoz és nyújtsd ki a kezedben lévő falatot. Ismételjétek meg ezt naponta többször is egy hétig és utána már menni fog kaja és zacskó nélkül. Nálam ez bevált. ja és mikor a szájába van mondd hangosan és érthetően, hogy hozd vissza.:)) Sok sikert.

2012. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az sem árt kezdetben, ha előtte való nap nem kap kaját.
2012. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A # 3-as jól írta. Te a kergetőzéssel pont az ellenkezőjét érted el és átadtad neki a közös akció irányítását, ami igen nagy baj. Jó móka lesz ezt kinevelni belőle.
2012. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kajás trükk a leghatásosabb, amit már leírtak előttem. Még nagyon eredményes, ha egy közel ugyan olyan játékot ajánlasz fel azért, ami nála van.


Ha ezek nem mennek, akkor is van egy bevált módszer. Fogsz egy klikkert, egy kis kaját és egy teljesen semleges tárgyra ráformálod, hogy hozza vissza. Ha ismered a klikkeres tanítást, tudod is használni és motiválni is tudod kellően a kutyádat, kb. negyed óra alatt megtanulja a feladatot.

2012. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*A kutyát formálod rá a tárgyra, nem a kaját. :)
2012. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Mit jelent az, hogy ráformálom a kuzyát a tárgyra?


Én nemrég olvastam egy módszert, nem tudom, hogy beválik-e. Az apportba vágni kell egy akkor nyílást, amin bele tudsz tenni egy jutalom falatot, és ki is tudod venni, de nem esik ki magától. Amikor a kutyus figyel, látványosan beleteszed, és felé dobod. Eleinte megpórbálja kiszedni belőle, de előbb-utóbb rájön, hogy a te segítséged kell hozzá, és odaviszi.

2012. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A formálás a klikkeres tanítás egyik típusa, azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy a legélvezetesebb, legeredményesebb és legfárasztóbb fajtája. Ezzel a tanítási technikával egy idő után, ha már te is kellően ismered a módszert és a kutya is, hihetetlen szintű kommunikáció, már-már beszélgetés lehetséges a kutya-gazda között. Az alapja, hogy te kigondolsz részleten egy mechanizmust, felépíted a feladatot lépésről lépésre és csak a klikkerrel, minimális egyéb segítséggel vezeted rá a kutyát a trükkre. Se szóval, se kézjellel, se testjellel nem segíted őt, itt a kutyának kell gondolkoznia. A kutya felajánl mozgási sémákat, esetleg már megtanult trükköket és te a klikkerrel erősítesz rá egy-egy mozdulatra, melyet előre elterveztél és amely majd a végső, már kész feladathoz fog vezetni.

Ez a videó tökéletesen bemutatja a formálást:

http://www.youtube.com/watch?v=1XrtwAc8vAM


Jelen esetben a kutyát arra kell ráformálni, ha csak az alap apportot akarja valaki megtanítani neki, hogy érdeklődjön a labda iránt, felvegye majd behozza a gazdinak. Minden egyes pici mozzanatra is mehet a klikker, ha ránéz, ha elindul felé, ha hozzáér, ha felveszi, ha viszi egy darabon, stb. Ha a kutya már ismeri a formálást és a gazda is tudja használni, akár 5 perc alatt meg van a trükk. :)

2012. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 23. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!