Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiert lehet venni egy...

Mennyiert lehet venni egy egezseges angol cocker spaniel kolykot?

Figyelt kérdés
mennyi a tul keves es tul sok erte????
2012. máj. 23. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tól kevés az 20-30 e Ft. Túl sok meg nincs, mert ha hiper szuper vérvonalú többszörös champion, különösen szép küllemű, jellemben is fajtát jól képviselő egyed, akkor 1000 euro is lehet, mert minden címmel nő az értéke. De hobby célra olyan 80-90-100 e Ft.
2012. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
romeniabol vok ...de nem tudom h itt babe mennyi egy egezseges cocker spaniel ...de kulonben ha 20-30 ezer fforintert veszel akkor az mert baj???
2012. máj. 23. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert amnyiért csak szaporítótól kapsz, a kölykök szülei szűretlenek, bármilyem genetikai betegségeik lehetnek, amik a felnőtteken nem látszanak, vizsont a kicsiken kijönnek. Plusz nagyon gyakoran lesznek ideggyengék a kiskutyák. Aztán majd törzsvendég leszel a dokinál. Plusz a szaporítók nem mondhatók megbízhatónak, őket nem a fajta szeretete, nemesítése, hanem a pénz vezérli, simán átverhetnek, nem köthetsz vele szerződést, így ha bármi baj van, nem számíthatsz rá.
2012. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de hany % hogy egezseges kutya lesz szaporitotol???
2012. máj. 23. 16:57
 5/12 A kérdező kommentje:
50 ezer forint keves erte ???de csakugyan tenyesztotol
2012. máj. 23. 17:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá, mit kapsz 50 ezerért. Ha meg tudják mutatni a szülők törzskönyveit és szűrési papírjait, akkor rettenetesen baráti, már már gyanúsan. Szűrési papír alatt nem az oltási könyvüket értem, hanem kifejezetten adott betegségre való szűrési eredményeket.

Az a baj a spániellel, hogy úgy tudom, annak azért van egy pár olyan betegsége, ami később jöhet ki. Nem vagyok spánielben szakértő, de úgy tudom többféle szembetegségük is lehet, amitől megvakulhatnak. De hátha jön egy hozzá értőbb. Szóval nagyobb eséllyel veszel szaporítótól olyan kutyát, amelyik később beteg lesz.

Vannak olyan fajták, amik alapvetően egészségesebbek, a magyar fajtákról hallottam ezt elsősorban.

2012. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

jah, igen, viszont ha nincs tk és szűrés, akkor viszont pofátlanul drága érte 50.000 Ft.


Amúgy lenne még egy alternatíva, ha a szülők nem törzskönyvesek, nincs kiállítási eredményük, de megvannak a szűréseik. Ez lenne a "jó" olcsóbb kategória, de ilyen kb nem létezik.

2012. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon tele van a menhely spánielekkel. Pont azért, mert nagyon népszerű a fajta és boldog-boldogtalan szaporítja őket, a gazdik pedig beteges, ideggyenge, a fajta jellemére abszolut nem jellemző kutyusokat visznek haza és máris kész a csalódás, a sok orvosi ktg.

Télen osztottam meg fb-on egy spánieles hirdetést, több, mint 40 spániel várt gazdára egy menhelyen.

2012. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Miért kell ennyit adni egy kutyáért?

10-15 ezer forintért is van kutya.a mai világban hogy lenne kevés 20-30 ezer egy kutyáért?! nem tudom,miért kell ekkora összegekkel rémiszteni a leendő vásárlókat.vegyél egy hobbitenyésztőtől,nem kell messze menned.

2012. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért jó, mert ez egy előre kiszámítható pénzkiadás. Lehet pl gyűjteni rá, vagy van ahol lehet részletbe fizetni. Viszont ha egyszer olyan beteg lesz a kutya, akkor arra nem lehet számítani és van hogy a rá félretett pénz sem elég.

A tenyésztőtől, ahonnan nekem lesz kiskutyám, ismerek más gazdikat, nem is egyet, és megkérdeztem, hányszor voltak eddig állatorvosnál, és mind azt mondták, hogy a kötelező eseteken kívül volt néha gyomorrontás, hasmenés, fülgyulladás, de semmi komoly soha, csak max mint egy gyereknél. Meg amúgy is gyönyörűnek találom a kutyákat, a mamát ismerem és imádom, szóval nekem ő a garancia. :) És tudom, hogy a kicsiknek a megfelelő apukát választották ki aki mind küllemben passzol hozzá, és jellemben is. Mert én egy olyan kiskutyát szeretnék, mint az anyja. Ha már ő nem lehet az enyém. ;)

Jó nem egy beteges fajta amúgy sem, de lehetne is akár. Ez fajtafüggő.

2012. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!