Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának nem nagyon rossz...

Egy kutyának nem nagyon rossz a féltékenység?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk kutyusunk mellé egy másik kutyát, gondoltuk jobb lesz nekik ketten. Számítottam rá, hogy amíg összeszoknak a "régi" kutyus féltékeny lesz, mégis rosszul érzem magam miatta. Elsőként mindig vele foglalkozunk, ő kap enni először, ő jöhet be először, őt simogatjuk többet. De mégis félek, hogy rosszul érzi magát a másik kutya miatt.

Csak bebeszélem?



2012. máj. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

De, rossz neki. Egyáltalán nem kéne féltékenykednie.

Amit tehetsz érte:

1) ne érezd rosszul magad. Ha te sem vagy felhőtlenül boldog az új családtag miatt, hogyan várhatod el tőle? Neked kell péndaképnek lenned a szemében, ha pedig folyton sajnálod meg aggódsz, csodálkozol, ha ő sem kedvességgel és kíváncsisággal fordul az új kutya felé?

2) olvass utána a falkavezérségnek. Ha te lennél otthon a főnök, a kutyád szó nélkül elfogadta volna, hogy van még egy négylábú a családban, valószínű érdekes változásnak fogta volna fel, nem tragédiának.

3) Ne tegyél köztük különbséget. Mindkettő a te kutyád, ugyanolyan bánásmódot érdemelnek. Ha továbbra is kényezteted a régi kutyát az új kárára, azzal csak fokozod a "féltékenységét", mert még inkább a sajnálatodat közvetíted, illetve azt, hogy neki joga van egy csomó dologhoz - például ahhoz is, hogy ne tűrje el a jövevényt.

2012. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Meg aztán az örökbefogadott kutya helyébe sem lennék szívesen, ha látnám, hogy az "eredetit" jobban szeretik. Rá is gondolj, neki is rossz lehet. És mindenben egyetértek az előző válaszolóval. Ha örülsz neki, hogy két kutyusod van, ők is örülni fognak.
2012. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

én ideiglenesezek most egy kutyával,és az én kutyám nem féltékeny hanem rettentő szomorú,egésznap csak fekszik:/

1 hétről van csak szó de tudom hogy nehéz neked,és az ember önkéntelenül is az "újjal" foglalkozik többet hisz kell neki a nevelés,szocializáció amit a tied már a kisujjából kiráz..Nálunk csak 1 hét és kívánom a te kutyusod is rendbejöjjön lelkileg!

A kutyák állítólag amúgy se ismerik azt az érzelmet hogy féltékenység,ezt ceaser milan mondta még a műsorában..

2012. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére a második is felnőtt, tehát nem kell körülötte ugrálni. Én csak azt nem értem, mi lett azzal a felfogással, hogy "ne ajnározzuk az új kutyát, mindig a régi legyen az első, hogy elkerüljük azt, hogy a régi kutya piszkálja az újat.."

Éveken át, kutyasulikban, tenyésztő barátoktól tanultam ezt..

Én eddig így csináltam, ez tűnt logikusnak. Ez akkor hülyeség? Nem gondoltam, hogy azzal érek el valamit a kannál, hogy megfelezem a vele töltött időt és egyből az új szukára fordítom. Úgy gondoltam, pont ezzel váltanék ki féltékenységet. A szuka rossz körülmények közül került hozzánk, tehát már így is teljesen elégedett a helyével a falkában, elfogadta, hogy a kan felette áll. Vele nincs semmi probléma.

A falkavezérséggel sincs gond, sohasem volt. A kutyám rá sem mordult az új jövevényre, egyből hívta játszani. Egyszerűen csak amint megsimogatom a szukát jön oda ő is, dugja a fejét, hogy őt simogassam...

2012. máj. 23. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem tud féltékeny lenni, ő nem ember. Szerencsére ebben az esetben. Amit mi féltékenységnek látunk az valójában probléma a rangsorban. Ennyi. Ha te vagy a falkavezér akkor a kutya elfogadja minden döntésed. Ha nem te vagy a falkavezér, akkor elkezd ellenkezni az allan ami történik. Jelen esetben hogy van egy új kutya (vagy barát, vagy kisbaba vagy akárki) és vele foglalkoznak. Egyszerűen csak vissza akarja kapni azt helyet amit ő elképzelt magának.

Ha a kutyák rendesen viselkednek, akkor viszont csak beképzeled magadnak az egészet és túlérzékeny vagy. Ennek semmi értelme, inkább örülj magatoknak.

Továbbá nem a régebben itt leő kutyát kell előnyben részesíteni hanem azt aki előrébb van a rangsorban. Csupán arról van szó, hogy általában a régebben ott levő kutxya van feljebb a rangsporban, mert általában idősebb, meg már megszokott. De teljesen lehetséges, hogy ez nem így alakul.

2012. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!