Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász magassága...

A németjuhász magassága mennyire meghatározott, ez alapján lehet tudni, hogy fajtatiszta vagy keverék?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy annyi van ami 70 cenis meg 68 centis de ugyan úgy néz ki mint egy németjuhász,de most néztem és a kan kutya és 62 centit ír a wikipédia akkor most ez hogy van?


vagy az is németjuhászok csak nagyobb fajta? Nem értem vagy keverékek csak nem látszódik rajtuk? vagy szaporítótól van és kiüt rajta másik kutya fajta is?

Vagy nem értem segíthetnétek.



2012. máj. 23. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem mit akarsz kérdezni. A mi németjuhász kutyánk is bazinag, pedig fajttiszta
2012. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

A kérdező arra kíváncsi, hogy miért van az, hogy látni 68-70 cm marmagasságú német juhászokat - elvileg fajtatisztákat - ha a standard szerint a max. marmagasság 62 cm. ?

A kérdező arra gondol, hogy esetleg a szaporított német juhászok lehetnek nagyobbak a standardnél.


Ez egyébként engem is érdekelne, bár gyanítom, hogy a tenyésztők odafigyelnek a standardre, úgyhogy az ilyen nagyon nagy kutyák valószínűleg nem fajtatiszták.

2012. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A tenyésztők inkább a sztenderd magasság felső határán szeretnek mozogni. Két nagy testű kutyától, akik esetleg súrolják az elfogadott felső magasságokat, nagy valószínűséggel szintén nagy testű utódok fognak származni, sokszor nagyobbak, mint a szülők. Persze ezek a kutyák a tenyésztésből ki vannak zárva, de attól függetlenűl még léteznek. És persze ne felejtsük el, hol tart a magyar kutyatartási kultúra, főleg a német juhászoknál és az egyéb, ennyire kedvelt kutyáknál. Ezeknek a kutyáknak, sajnos azt kell mondanom, hogy már csak közel 20%-a származik tenyésztőtől, a többi szaporítótól van. Nyilván így érthető, hogy miért nem stimmel a méret.

Én még szerintem kiállításokon és munkaversenyeken kívül nem is láttam normális, fajtatiszta nj-t.

2012. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

# 1/5 Időpont tegnap 23:12


Naná, hogy fajtiszta, mivel nem macska meg görény, hanem kutya.....FAJTAtiszta? Nah az már más kérdés.


Kérdező: Úgy ahogy nem minden ember egyforma magas, úgy kutyák közt sem mind. Minden FAJTAtiszta kutyának megvan a standard-je. Ez írja le, hogy az adott fajtának milyennek kell lennie...a fogsora záródásától kezdve a szőre küllemétől,színén keresztül a súlyáig és a magasságáig. Jelen esetben ha a kutya kisebb vagy nagyobb a standardnél akkor nem viszik kiállításra és lehetőség szerint nem is szaporítják.

Nekem is van ismerősöm akinek a HUskyja 1,5 centivel nagyobb a standerdnél és kiállításra nem viszi.

2012. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De azért már egy 8 centivel nagyobb kutya nem a határon van 8 centi már a kutyáknál nagyon sok,és nem értem hogy 70 centis németjuhászok hogy vannak,


De arra is gondoltam már hogy lehet hogy az anyja meg az apja is németjuhásznak tűnik de lehet azoknak a szüleibe volt más is és azért bár nem tudom.

2012. máj. 24. 10:20
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Az ideális méretet a fajtagazda állapítja meg. Viszont nem minden kutya egységes méretű. Ha nagyobb kutyák vannak a vonalban, várhatóan lesz is méretes kölyök. Az nj-t nagyon sokféle képen használják munkára is. Van, ahol a nagyság előny a kutya számára.

Sztenderd méretű kutyáknak is születhet méreten felüli kölyke.

2012. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Biztos ónémeted van,azok nagyobbak mint a rövidszőrű show vonalúak

a rövidszőrűek általában szuka 61 cm 33 kg kb

kan 65 cm 40-42 kg

a munkavonalúak szuka 58 cm 28-30 kg

kan 63-65 cm 38-40 kg

ónémetek szuka 63-65 cm 36-40 kg

kan 67-70 cm 45-50 kg

Ez csak átlag.

2012. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

itt a kanok marja 60-68 cmnek van írva

[link]

az már régen rossz lenne ha minden kan 62 cmes marmagassága lenne,mert még kisebbek lennének az amúgy is eléggé lekicsinyített német juhászok.

2012. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,De az utolsó az hosszú szőrű németjuhász kennel.De a rendes németjuhászoknak 62 a magassága.Stratand szerint.


Úgyhogy mindig nem tudom mért vannak 70 centis németjuhászok.

De azért köszi

2012. máj. 28. 10:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A német juhászkutya standardja azt mondja, hogy 62,5cm a marmagasság, amitől 2,5 centire el lehet térni. Tehát 60-65cm között kell lenniük a standard szerint. Nekem amúgy jobban tetszenek a nagyobb termetű, egyenes hátú régi németjuhászok, amik manapság már alig-alig vannak.
2012. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!