Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász magassága...

A németjuhász magassága mennyire meghatározott, ez alapján lehet tudni, hogy fajtatiszta vagy keverék?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy annyi van ami 70 cenis meg 68 centis de ugyan úgy néz ki mint egy németjuhász,de most néztem és a kan kutya és 62 centit ír a wikipédia akkor most ez hogy van?


vagy az is németjuhászok csak nagyobb fajta? Nem értem vagy keverékek csak nem látszódik rajtuk? vagy szaporítótól van és kiüt rajta másik kutya fajta is?

Vagy nem értem segíthetnétek.



2012. máj. 23. 23:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Megértelek.De én pont fordítva vagyok vele hogy jobban tetszenek a kisebb termetű 65 centi körüli kutyák mert azok jobban bírják az iramot is meg mindet.
2012. máj. 28. 13:32
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
DISZNÓTÁPPAL ETETIK ŐKET.
2012. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem, hogy azon a 3-5 centin múlik, hogy jobban bírja az iramot. :-)

Inkább az a baj, hogy a legtöbb NJ gugolva jár. Na azok nem bírják az iramot, az biztos.

2012. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát az a 3-5 centi kutyáknál nagyon nagy látvány.Nem kötekedni akarok de ha egy 70 centis német juhászt meg egy 65 centis német juhászt egymás mellé állítasz akkor nagy eltérést fogsz látni a 2 kutya közt.


És a munkás németjuhászok pl.Rendőrkutyák 65-centinél nem nagyobbak,és 40 kilonál se lehetnek többek.


De még most se tudom pontosan mért vannak azok a nagyon nagy kutyák..Kiváncsi lennék hogy valakinek van e 70 centi körüli németjuhásza törzskönyvel.

2012. máj. 28. 15:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Határőrségi alomból, TK-s, munkavonalas. Igaz, hogy ez a 80-as évek végén volt.

5 centi mozgásban nem sokat oszt-szoroz. A fizikális állapot a döntő.

2012. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Most 67,5 cm-es , 41 kilós ordasom van. És törzskönyves, nem is akármilyen háttérrel. Viszont nem viszem kiállításra, sem tenyészszemlére. Nem is tenyésztek vele, csak dolgozik.
2012. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szép kutya lehet!

Én nagyon nem csípem a 60centihez közelítő, guggolós NJ-ket. Az ilyen nagy bestiák tetszenek.

2012. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Guggolva jár, haha ez jó hasonlat! Nekem munkavonalas van, még kölyök, de nem csapott a háta-mivel munkavonalas. Nem tudom, mennyire lesz magas, de amit már most tudok, hogy nem guggolva jár ésez nekem a lényeg, nem a magassága.
2012. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Annyit megtudtam,egy tenyésztőtől hogy a régi németjuhászokat általában munkára vették.A Tipikus farkas kutya néven terjedt el a mai öregebbek közt,és szinte mindenkinek van egy keverék németjuhásza mostanság.Ez vezettet odáig hogy [idézem gugolva járnak]hogy meglehessen különböztetni a keverék kutyáktól.De természetesen vannak még egyenes hátú németjuhász tenyésztők.
2012. máj. 28. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!