Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félös kutyám van mit tegyek?

Félös kutyám van mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan helyröl hoztam el ahol nem túl jól bántak vele de már 3 éve nálam van nagyon szeretjük egymás sokszor oktalanul annyira fél hogy bepisil.Fél sétálni fél midentöl néha tőlem is pedig soha nem bántottam mit tegyek?????És egyre butább ugymond.
2012. máj. 24. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
voltatok iskolába,látta tréner?
2012. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szerintem túl drágák az ilyenek de van gy német juhászom és én neveltem és nagyon okos.
2012. máj. 24. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia nekem is ez volt a baj a kutyusommal és még mindig nem gyógyult ki úgymond de rengeteget fejlődött. Először is ha a kutya fél tőled nincs meg a kölcsönös bizalom ez építeni kéne. Majd ha ez már megvan akkor szép lassan fokozatosan szoktatod hozzá a dolgokhoz. Pl sétánál póráz nyakörv szoktatása rárakod meg dögönyözöd jutifalat ha ez már meg volt kilépsz a kapun majd ott sétálgatsz fel alá dicsérgeted. Majd szép lassan feloldódik de mind ez idő kérdése ne meg persze foglalkozás. De ajánlom hogy beszélj egy hozzá értő emberrel.
2012. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
eddig ez ment is de szinte az egyik napról a másikra nem.Reggel elmentem mire hazajöttem bepisilt leszittam 2 napra rá a kanapéra pisilt éjszaka.Ha valaki bejön nem hadja abba az ugatást eddig ezt se csinálta teljesen megáltozott
2012. máj. 24. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el egy normális suliba terápiás foglalkozásra. Ez most nem nevelés vagy tanítás kérdése, itt a kutya idegrendszerével is lehetnek gondok, de még rosszabb, hogy beleivódott már a félelem. Egyedül valószínűleg sosem fogod tudni ezt kivenni belőle.
2012. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát legyen ha tudok rajta segiteni.
2012. máj. 24. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:
ha bepisil csak akkor szid le ha épp akkor csinálja ha ott vagy. Pl. Ha akkor pisil be ha nem vagy ott és te hazaérsz és leszidod nem fogja tudni miért szidod meg. Tényleg segítségre van szükségetek. Szerintem te se vagy egy profi. Kicsit olvasgass a kutyapszichológiába és keress fel valakit aki ért hozzá.
2012. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tudhatja hogy mért kap mert mert amikor bepisil hazajövök lapit ha nem akkor örül nekem és a jól bevált módszer orr beledug egy koppintás és elvileg tudja a kutya.
2012. máj. 25. 08:10
 9/11 A kérdező kommentje:
És egy kicsit más kérdés szerintetek mit tegyek ha tudom hogy a szomszédomba van 1 kiskutya és heti 1 szer talán ha elviszi sétálni mert nem ér rá a gazdája nyudottan pisiljon kakiljon a konyhába majd feltakaritja.Jelentsem ezt valahol????????????????
2012. máj. 25. 08:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a pisibe beledugós módszer nagyon nem hatásos, hisz látszólag nálatok sem válik be és már rég idejét múlt. Egy egyszerű keményebb rászólás, kis megtolás elég, ha pisil. Utána sosem szabad büntetni a kutyát, hiába "lapít", az eredménye hosszú távon csak a kapcsolatotok rovására fog menni.


A szomszéd kutyájával semmit nem tehetsz. Ha nem éhezteti, nem szomjaztatja, nem bántalmazza és nem tartja láncon, sajnos senki nem szólhat bele, mit tesz vele a gazdája.

2012. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!