Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felugrál (hat), lépcsőzhet a...

Felugrál (hat), lépcsőzhet a kutya!?

Figyelt kérdés

Nekem az lenne a kérdésem, hogy van két kistestű kutyusom. Az egyik egy yorki, a másik egy bichon havanese. Korlátozott sokszor a mozgásterük, ezért gyakran felugrálnak az ágyra. Ami nem baj, mert le van terítve egy nagy takaróval. A kérdés az, hogy az ugrálástól, lépcsőzéstől nem lesz valamilyen izületi, szervi baja előbb-utóbb?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. máj. 25. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ameddig nem ugrik rosszul addig nem.
2012. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pincsim van, és az orvos azt mondta, a rövid lábú, hosszú testű kutyáknál (pl: tacskó) kerülni kell a lépcsőzést, mert gerinc proplémája lehet a későbbiekben. Viszont az enyém is mindig felugrik az ágyra..
2012. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a 2. válaszoló írta.

Egyébként ismerősömnek Westie-je van és 7 éves korára lett ebből probléma (lépcsőzés).

2012. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
DE lehet baja! Nekünk is yorkink van, és már láttam olyan kutyust (yorkit) aki csak 5-6 éves volt,és borzasztó körülények közt voltak az izületei,mert lépcsőztették. Erre a dologra NAGYON vigyázz a yorkidnál! :)
2012. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!