Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lépcsőzhet a kutya...

Mikortól lépcsőzhet a kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Labrador szukánkat ivartalanítatni szeretném és lehet hogy a varratszedésig felköltözik hozzám a lakásba, mert így jobban tudok rá figyelni. Csakhogy a lakás a másodikon van, lift nincs, én meg egyszerűen nem bírom fel sem emelni a kutyát. Nem lesz gond a lépcsőzéssel?

Kinek mi a tapasztalata mennyire "vészes" a seb (mégiscsak egy hasi műtétről van szó...)?


2010. márc. 11. 13:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ő már biztosan feláll, és lépked, és jó a kedve, szépen lassan, óvatosan elindulhattok majd ki. Az én vizslám pár nappal műtét után lelépett (soha az életben nem szökött), a kerítésen maradt a kötése, és két meredek utcát körbe rohant. Semmi baj nem lett a sebbel szerencsére, azóta sem szökött. Azt hiszem a kis fejében nagyobb volt a zűr, mint a pocijában :)
2010. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Előző.

Ja, még annyi, hogy attól is függ majd, mennyire viseli el a gallért. Van amelyik kutyus fel sem hajlandó állni vele, van amelyik rohan nyakán a gallérral. Nekünk szerencsére nem kellett, mert nem bántotta a sebét, és melle tudtunk lenni (kivéve mikor meglépett...)

2010. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Két hete ivartalanították a felnőtt szuka kutyámat. Családi házban élünk, de azért itt is van pár lépcső, még a házon velül is. Délben hoztam haza, kb 4-re tért teljesen magához, és már aznap este használta a lépcsőt.


Másnapra már bizosan állt a lábán, harmadnaptól már egyáltalán nem voltak fájdalmai, és ugyanolyan virgonc volt, mint annak előtte.

2010. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb. 7 hónaposan lett ivartalanítva. (Szuka) Este műtötték, 5-6 óra körül, az éjszaka borzalmas volt, virrasztottam vele, többször hányt is, úgy nézett ki, mint akin átment az úthenger, meg még vissza is tolatott. Reggel első ajtónyitáskor kispurizott az udvarra pisi-kaki, aztán elvonult a sövény mögé. Teljesen kétségbeestem, dokit is felhívtam, hogy mit csináljak, hogy szedjem ki onnan, stb. Azt mondta, békén kell hagyni, tudja ő, hogy hol jó most neki. Kora délután jött csak elő, akkor már sokkal jobban volt, majd rohamosan javult az állapota, a műtét után még nem telt el 24 óra már ugyanúgy ugrabugrált, meg fölhasalt a friss sebbel a pampafűre, hogy csak kapkodtunk a szívünkhöz. :)


Nem lett semmi baja, de én azt mondom, hogy a doki jobban felkészíthetettt volna mindket arra, hogy milyen lesz az első 12-16 óra.


Miután kiheverte magát a műtéti alatatást (24 óra mondjuk), gyakorlatilag olyan volt a viselkedése, hangulata, étvágya, mint előtte.


A sebnyalást a gallér sem tudta megakadályozni, az ezüstöt is hamar eltávolította, nem beszélve a földön fetrengésről, így sajnos begyulladt a sebe, ami annyiban mutatkozott meg, hogy lett egy jókora pukli a vágás mentén. Ez nem veszélyes, csak egy kis helyi gyulladás. Még a varratszedés előtt jelentkezett, így elsétáltunk a dokihoz, kapott ingyen és bérmentve egy gyulladáscsökkentő szurit oszt jónapot. A pukli viszont elég sokáig megmaradt, nehét már felidéznem, de jópár hétig ott volt.


Én abszolút nem bántam meg! Az első nap nehéz volt, de leginkább azért, mert nem tudtam, hogy mire kell számítanom. Igazából szerintem a kutyának is az első nap volt csak nehéz.

2010. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja igen. Csak a kérdésre nem válaszoltam. Szerinem a lépcsőzéstől nem lesz semmi baja, nem fog kinyílni a seb.
2010. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hát a gallért nagyon nem szereti, mivel ő süket és a gallér a látásában is korlátozza, így egyszerűen nem érzi magát biztonságban ha rajta van:( Szóval nekünk mást kell majd kitalálni ha piszkálná a sebét.
2010. márc. 11. 14:09
 7/19 A kérdező kommentje:

14:06-os válaszolónak:

Azt hiszem én nagyon túl fogom aggódni minden mozdulatát:) Pedig ő a nyugisabb kutyánk, nyáron szeretném a másik kutyánkat is ivartalanítatni. Na ő lesz aztán nehéz eset, egy másodpercre nem bír nyugton lenni, a nap 24 órájából 22-t pattogós rohangászással tölt:S

2010. márc. 11. 14:15
 8/19 anonim ***** válasza:

14:01 vagyok.


Nekünk is nyalta a sebét, nem tudtuk megakadályozni, de nagyon óvatosan csinálta, és gyakorlatilag csak tisztította. Alapesetben a nyál nem árt, hanem épp ellenkezőleg, segíti a sebgyógyulást. Egyáltalán nem gyulladt be a seb, gyönyörűen gyógyult, szép rózsaszín.


Viszont a nyalogatástól megindult a teje...

2010. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hát mondom, nekünk a gallértől tudta a seb egy részét nyalni, meg mivel oda akart fordulni, a gallérral izélgette a sebet. Szóval lehet, hogy lényegében fölösleges is a gallér. Attól, hogy nyalja nem lesz nagy baja, legrosszabb esetben lesz egy kis gyulladás. Igazából ezt nem nagyon lehet megakadályozni, mármint a nyalást. Kérdeztem a dokit, hogy pótoljam-e Betadinnal az ezüst réteget, de mondta, hogy fölösleges, mert az is lenyalja.


Nagyon durva madzaggal varrják ám a sebet! Tök kemény, szúrós. Magát a műtét helyét a belső varratok tartják, a külső, csak a bőrkéjét fogja össze. Tehát a tartó varratokat nem tudja veszélyezteteni a kutyus, csak ami a bőrét fojga össze. De szerintem kiszedni nem szokták, csak nyalni. Hadd nyalja csak, nem lesz baj belőle! :)


(A mostmár 14 hónapos golden hölgy gazdija.)


:)

2010. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Fúúú ilyenről még nem is hallottam:S


Sajnos az én labim elégé hajlamos rá hogy túlzásba vigye a nyalogatást... tavasszal volt egy pici horzsolás a lábán, amit 1.5 nap allatt több centis sebbé alakított. Szegénynek óriási kötéseket kellett a lábára húzni, meg erre a célra vart ruhákat, hogy begyógyuljon, mert mint írtam a gallér nálunk kilőve.

2010. márc. 11. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!