Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdák mesélnétek...

Amstaff gazdák mesélnétek erről a fajtáról?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a jelleméről,hogy miket tapasztaltatok?A szuka mennyivel kezelhetőbb?Az ára is érdekelne tenyésztőknél.Meg az is hogy a teljesen barna (amilyen pl. az Apollo 440 klipben is van) mennyire gyakori?

2012. máj. 25. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem Amstaff keverékem van, de ismeretségban vannak fajtatiszták is.

Eszméletlenül családcentrikusak, az agresszió egyáltalán nem jellemzi őket. Gyerekekkel(nekünk 2 van, 1-és 4 évesek) nagyon türelmesek!! Más állatokkal kicsit nehezebben jönnek ki az átlagnál. Nem betegesek. Én őszintén tudom ajánlani!

2012. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is most akarok venni:))Annyira cukik és persze nagyon jó házörzök:))Mindenképp majd vidd kutya oviba meg suliba és nem lesz vele sosem gond

Hát ahogy én hallottam tenyésztőnél olyan 100 ezer körül van persze van olcsóbb is

2012. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kicsit makacs, de ez NEVELÉS KÉRDÉSE. Családcentrikus, könnyen idomítható egy kis jutalomfalat segítségével, szép, napi kb. 2-3 óra mozgásigény, családcentrikus, játékos, nem agresszív, rendkívül okos, hűséges gazdájához.
2012. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk három staffunk volt kertes házban. Amikor építkeztünk, gyors megoldás kellett sitt elhordására, ezért román nemzetiségieket hívtunk a moszkva térről. Kicsit féltem tőlük hogy aztán vissza ne jöjjenek rabolni a házba, ezért gondoltam megmutatom nekik a kuttyokat. Felszereltük őket szögesnyakőrvekkel, de tiszta égők voltak, hogy azoknak is ott csóváltak, meg dörgölőztek velük, nyalogatták őket. Egyáltalán nem jó házőrzők, inkább lusta macskafélének mondanám őket. volt olyan is, hogy úgy jöttek be a házunkba, hogy a három kutyával végig aludtuk az egészet, és semmit nem hallottunk abból, hogy valaki bejött és a konyhában pakol (szerencsére nem betörő volt). Egyébként meg édes cukorfalatok, tele szeretettel, de tény hogy sok törődés és kemény kéz, tekintélyparancsoló falkavezér kell hozzájuk, mert könnyen az ember fejére nőnek, aztán jönnek a gondok. De! hozzáteszem, hogy ez minden kutyánál így van! Egyébként meg, ha valaki ilyen kutyát akar, előtte tájékozódjon, és mérlegeljen, hogy nem való-e neki inkább egy vizsla, vagy egy yorki. A mieink emberekkel nagyon barátságosak, a kutyákra figyelni kell, de pl ezért én soha nem engedem el őket csak elzárt futtatón, ha sok kutya van, akkor pedig szájkosarat teszek rájuk a biztonság kedvéért. Ajánlott odafigyelni milyen alomból van a kutya, hogy jó génjei legyenek, és jó hogy az ember minél hamarabb elkezdi őket szocializálni a kutyatársadalomban. Mindenképp felelősségteljesebb gazdinak kell lenni mint más kutyáknál, és nem akarok elfogult lenni, de az amstaffok nem csak kutyák, hanem ők a KUTYÁK. :) Szerintem a szuka kezelhetőbb, a fiúk területvédőbbek, a szukákban az anyai ösztön miatt is van hogy kicsit család, gyerekbarátabbak. Tenyésztők oldalát keresd meg neten, ott van ár is. törzskönyvvel, vagy nélkül is más az ár, és változó. szerintem könnyen találsz teljesen barnát, ha körülnézel.
2012. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete vettünk egy fiút tündéri csak nagyon nagy türelmet és kitartást igényel mert makacsak és önfejűek:)Mi nem kenelből vettük egy ismerőstöl nem drágán
2012. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Már teljesen kimeritette az elõttm író a dolgot nagyon is helyesen már csak annyit teszek hozzà hogy hàrom gyerekem van mindegyik mêg picike a staffink most hat hónapos imàdjàk egymàst nyuzzàk orrba szàjba de az agresszió jelèt se làtni rajta. Minden harmadik ember azt kèrdezi hogy nem félek hogy megtàmadja a gyerekeket???nem,nem fèlek de a hülye kèrdèseket utàlom!!ja a kedvencem meg hogy jesszus egy pitbull csak el ne engedje...!hiába mondom h ez egy staffi...ugyanaz

Mondjak.. baj az hogy a media túlozta el a fajta megitêlését pedig ha a statisztikakat megnèzük nem ez a legveszêlyesebb fajta az emberre...( mivel gladiatorkutya ûgy szelektáltàk h emberre soha ne támadjon..ellenben egy nèmetjuhász vagy roti....)engem 3-or harapott meg kutya mindegyik tacsko volt...az emberek fèlnek tõlük ès fèltik a kutyàikat is de az nem számit amikor a kis bolognese nekirongyol a kutyámnak es elkezdi cibàlni a füleit..akkor melyiket is kéne szocializàlni..

2012. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Róbi9411 válasza:

Nekem most lesz 8 hónapos az amstaffom. Nagyon játékos, makacs kutyus :) könnyen tanul és egy percre sem fárad el :). Azokkal az emberekkel, akikkel a családtagok vannak barátságos, de minden más idegent megugat, megmorog. Más kutyákkal pedig nem igazán barátságos, csak azokkal, akiket már régebb óta ismer(ezen még nekem is dolgoznom kell).


Elég jó áron be lehet őket szerezni.

2013. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta Amstaff kennelből 100 ezertől van.
2013. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!