Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát kiszokta...

Hogyan lehet a kutyát kiszoktatni, ha eddig bent volt?

Figyelt kérdés

#kutya #kívűl tágasabb
2012. máj. 25. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiteszed, először kicsit, aztán egyre többet, és egyszer csak kint marad. Ha nem úgy nevelted, hogy szeparációs szorongásos tüneteket produkálnom, akkor kb. ilyen egyszerű.
2012. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiteszed, és többet nem engeded be. Csak ez ne menjen a foglalkozás és az együttlét rovására, magyarul legyél vele sokat kint az udvaron, vidd sétálni, foglalkozz vele!
2012. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon pontosan fogalmazták meg az előttem válaszolók. Kiteszed, kinn marad.Biztosan nehéz lesz eleinte, vonyítani fog meg szívszorongató hangokat fog hallatni mert magányos lesz, de foglalkozz vele sokat.
2012. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy való-e csak kerti tartásra az eddig lakásban élő kutyád. Ha nem, akkor én nem kezdenék neki, mert fizikai és lelki problémái is származhatnak belőle.
2012. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod kiszoktatni?
2012. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tartósan. csak úgy, hogy ameddig vendégek vannak kizárhassam úgy, hogy ne kezdjen el ugatni v nyüszíteni
2012. máj. 25. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Kirakod. Amíg nyüszít, vagy ugat, addig nem foglalkozol vele. Ha jól viselkedik, akkor már kimehetsz hozzá, vagy behívhatod.
2012. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez azért így sokkal macerásabb. :) Ha havonta egyszer előfordul, hogy nem jöhet be, akkor azt ő nem fogja tudni, hogy ez most a vendégek miatt van és neki csöndben kellene maradnia. Normális esetben egy olyan kutya, amelyik együtt él a gazdájával, viszik mindenfelé, gyakran állítják új és ismeretlen helyzetek elé, nem esik kétségbe ilyenkor, hanem elfogadja, hogy most ez van, mert ezt mondta a gazdi. Ha kizárom akkor kint marad, ha bezárom, akkor bent marad, ha elküldöm a kert másik végébe és nem engedem oda a vendégekhez, akkor meg ott marad. Úgy, ha egyébként nem szabályok szerint él az a kutya a családban, és nincs hozzászokva, hogy az van amit a gazdi mond, hiszen általában ő a döntéshozó és a gazdi ezeket a döntéseket tudomásul veszi, akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet. De a kérdésedre az a válasz, hogy ilyen esetben szoktatnod kell ehhez a szituációhoz olyankor, amikor egyébként nincsenek vendégek. Azért, hogy ismerős legyen számára ez a helyzet is. Amennyiben a szabályok felállítása nehézségekbe ütközik nálatok, akkor nem árt ha ezeket a helyzeteket pozitív megerősítéssel megszeretteted a kutyával. Kaphat pl. jutifalatot, ha csöndben van és türelmesen vár kint. Az a lényeg, hogy szépen, apránként kell csinálni. Először lehet, hogy csak 10 másodperc, de fokozatosan ki lehet tolni 1 percre, 10 percre és határozatlan időre is.


(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én éppenhogy be szoktam engedni olyankor a kerti kutyámat, amikor vendégek vannak, hogy ő se maradjon ki a társasági életből.)

2012. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szomszédom 2 napja döntött úgy, hogy kiteszi a kutyát a kertbe napközbenre, amig dolgozik. Én meg két napja hallgatom, hogy a kutya percenként nyüszit és az ajtót kaparja. Vagy a mi keritésünket, hogy foglalkozzak vele. Ma este már átmegyek a szomszédhoz, hogy szóljak neki, hiszen ő nem hallja, amit a kutyája művel, mert nincs itthon. Szóval ez a rakjuk ki és semmi fokozatosság szerintem nem jó módszer, legalábbis a szomszéd szempontjából biztos nem. (amúgy amig benti kutya volt, meg sem mukkant egész nap.)
2012. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!