Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradorokról mit érdemes...

A labradorokról mit érdemes tudni? Első ránézésre a képen található kutyák labradorok?

Figyelt kérdés

[link]



Jó házőrzők?Szeretik ha sokat sétáltatjuk őket?Hangosak?Sokat esznek?


Jövőhéten fogok ilyen kutyát venni, sok videot néztem róluk, keresgélek interneten, de biztosabbnak éreztem, ha itt is rákérdezek.



2012. máj. 25. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jó házőrzők, a napi sétát nem csak igénylik, de szükségük is van rá. Az, hogy mennyire hangosak főleg egyed függő, de neveléssel is lehet ezt befolyásolni. Inkább a csendesebb fajtákhoz sorolnám őket összességében, de tényleg első sorban egyed függő. Hízékonyak, rengeteget képesek enni, erre figyelni kell.


És csak tenyésztőtől vegyél kölyköt, mert rengeteg komoly örökletes betegségük van, nagyon gyakori az ízületi probléma is náluk és a szaporított kutyáknál idegrendszeri gondok is nagy mértékben előfordulhatnak. Ne itt spórolj, mert különben havonta az árának a többszörösét az orvosnál hagyhatod.

2012. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutyát nem úgy kell venni, hogy hasonlít e, mert lehet hogy küllemre labradoros, de jellemben lehet bármi. Szóval keress egy normális tenyésztőt. Házőrzőnek semiképpen sem jő, kezet nyal a betörőnek. Viszont igényli a napi 2-3 órás sétákat, mozgásigénye átlagon felüli. Nem az a hangos fajta, és igen, sokat eszik.
2012. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem jó házőrzők, nem is azért tartják őket, hogy vigyázzanak a házra. nem. szerintem nem hangosak. a sétáltatás fontos, mert nagyon könnyen elhíznak, és az segít leadni nekik a kalóriákat, meg amúgy is hatalmas a mozgásigényük. és igen, sok kaját igényelnek, de mivel te adod nekik az ennivalót, így tudsz arra figyelni, hogy ne egyenek sokat, mert már írtam/írták, hogy könnyen elhíznak és ellustulnak.

viszont rendkívül okosak, hűségesek és tanulékonyak. :)

2012. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első ránézésre annak tűnnek. Nekem is van, egy mézeskalács!
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem keverek labrador kan kutyäm van....nem sokat ugat, de igenyli,hogy jätszanak vele, imäd setälni, csak eppen elhuz,nem lehet nyugodtan setältatni. Kiszökni is szeret,de hazataläl,es ha nyitva hagyod pl.az ajtot..sunyi modon beoson,es amit lät kajät azt megeszi, (pl.most nälam egy balaton szeletet,csomagoläst letepve....) Hätränya: A betörökkel is jätszik, ugat,de beenged mindenkit, es a szep kertet felässa,lukakat väj bele.....Amugy szeretnivalo. Egy nap kb. 3* kell etetni,de ne degeszre,mert akkor kihänyja....Szerintem gyerekekkel is jol kijön.Neha lusta.
2012. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá az utolsó hsz-hez, hogy a szökés, húzás, kaja ellopás stb az egyáltalán nem fajta-függő, hanem nevelési probléma. Akármilyen másik fajta is ezt tenné, ha hagynák. Ha megneveled kedves kérdező a kutyádat, nem fog húzni, nem fog lopni és ha foglalkozol vele, nem fog elszökni. Ezzel lehet vitatkozni, de ez így van.
2012. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és hagy helyesbítsek, legfeljebb a kölyök kutya 6 hónapos koráig kell 3x etetni egy nap! Egy felnőtt kutyát már csak egyszer!!!!
2012. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Max annyivl tdja elkergetni a betörőt, hogy hólyagosra nyalja ( Nekem is az van) Hangja van ( ha rájön nem is kicsi)mi olyan 2 órás sétákra visszük, ja és annyit eszik amennyit adsz neki:BÁRMENNYIT

remélem segítettem

2012. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!