Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4-hónapos malamut kan...

Van egy 4-hónapos malamut kan kölyökkutyám és van-e kifejezetten olyan táplálék vagy kiegészítő amitől el lehetne érni, hogy hatalmas termete legyen! Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Minőségi tápot eszik, Akanát és adok emellett neki lavet vitamint is!Kérem csak értelmes hozzászólók írjanak!

2012. máj. 26. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Acana nagyon jó táp, emellé semmilyen más vitamin nem kell.
2012. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sok húst adj neki meg rizst az én kutyám 7 hónaposan akkora mint 1 kifejlett kutya tiszta izom
2012. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hirtelen nő, tönkre vághatja a kutya izületeit. A nagytestű kölyköket 1 éves korukig amúgy is egy kicsit soványabban kell tartani, hogy ne terhelődjenek a csontok, izületek. Ezt nem én mondom, hanem az orvosok.
2012. máj. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ha megteheted húst rizst éés zöldséget adj a kutyádnak nem csirke hogy táppal etesd az eszkimók se adnak tápot a kutyájuknak hanem húst kapnak
2012. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy jó minőségű tápban (márpedig az Acana az) megvan mindez, amit írtál. Persze jó, ha a kutya külön neki készített házikosztot kap, de a táp és a hús nem kell együtt.
2012. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kutyám 4-hónaposan kb-16-17 kg és a térdemig én 164 cm vagyok.Az jó arány?Amúgy köszönöm a tippeket,egyébként az állat orvos ajánlotta a levetet.
2012. máj. 26. 09:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó :)

Most nézem, hogy ez a Lavet kalciumos csonterősítő. Ebben az esetben nem adnám neki, mert a sok kalcium csonthártya gyulladást és egyéb gondokat okozhat. Persze nyilván most az én szavam áll egy dokiéval szemben, de olvass utána! Tényleg így van. Az Acana tartalmaz elég kalciumot!

Amit még adnék neki (nekem is nagytestű kutyám van egyébként, ezért tudom ezeket), az a zöldkagyló kivonat, ez izületvédő, ezzel nem teszel kárt, sőt! Vetri Care Gf600 és Luposan termékek nagyon jók. 15 kg volt a kutyám, amikor elkezdtem neki adni.

2012. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt innen másoltam be neked:

[link]


"Ha nagytestű kölyökkutyád van…


…akkor neki alacsonyabb a metabolizációs rátája, mint a kisebb testű fajtáké. Mivel növekedése nagyobb mértékű, kifejlett kori testtömegét a 18-24 hónapra éri el, később, mint a kisebb fajták, így számukra kisebb energiát kell biztosítani.


A nagytestű kölykök egy sor nagymértékű változáson megy keresztül. Tény, hogy a nagytestű fajták általában gyorsabban nőnek, mint kistestű társaik, de a legjobb, ha ezeket a kölyköket olyan táppal etetjük, mely fedezi igényeiket, azonban nem engedi a túl gyors növekedést, mert ez abnormális csontfejlődéshez vezethet. A nagytestű kölykök igényeit a kisebb mennyiségű kalcium is fedezi. Azok a kölykök, melyek túl sok energiához és kalciumhoz jutnak túl gyorsan növekednek, mely csontfejlődési, vagy izületi problémákhoz vezethet. Az ő esetükben a cél, egy visszafogott, egészséges növekedési arány. Ennek érdekében fontos, hogy olyan táplálást válasszunk, melyben precízen van összeállítva a zsír, a kalcium, a foszfor, és ez az összeállítás a nagytestű kölykök igényeinek felel meg.

A megfelelő táp kiválasztása nagytestű fajták számára:


Hogy megfelelő összetételű tápanyagot biztosíts nagytestű kölyökkutyád számára, a következőket tartsd szem előtt:


•Megfelelően beállított kalcium és foszfor szint, mely segíti az egészséges csontnövekedést.

•Csökkentett kalória és zsírtartalom, mely fenntartja az ideális növekedési arányt

•Vitaminokban gazdag halolaj, mely biztosítja a teljes körű egészséget

•Esszenciális vitaminok és ásványi anyagok, mely az immunrendszert támogatja, és megalapozza a kölykök egészségét a növekedésnek ebben a kritikus szakaszában

•állati fehérjére alapozott proteinforrás, mely táplálja a növekedő izmokat, életfontosságú szerveket, a bőrt és a szőrzetet

•a rostok segítik a kölykök érzékeny emésztőszervének egészséges működését, így több tápanyag marad a kiskutya szervezetében

Ezek a fent említett összetevők a táplálás fontos építőkövei. Fontos hogy ezeket figyelembe vedd, mikor száraz, vagy esetleg konzerv tápot választasz a kölyökkutyának.


A tápanyag kiegészítés veszélye


Természetes, hogy ezekben a hónapokban kölyökkutyádnak a legmegfelelőbb táplálékot szeretnéd nyújtani. Egyesek úgy gondolják, ez csak úgy valósítható meg, ha kutaájuk tápját kiegészítik, ez azonban különböző egészségügyi problémához vezethet. Akár vitaminok, kalcium tabletta, konyhai ételmaradék, joghurt vagy hús etetésével felborítható az ásványi anyagok és tápanyagok egyensúlyban lévő kölcsönhatása, mely egyensúly igen fontos szerepet játszik. Egy ásványi anyag túlzott bevitele megakadályozhatja más ásványi anyagok felszívódását. Túlzott mennyiségű kalcium csontnövekedési zavarokhoz vezethet, főleg a nagytestű fajtákban. Egy kiváló minőségű kutyatáp pontosan a kutya életszakaszának, illetve méretének megfelelően van kialakítva, biztosítja számára a teljes és optimális összetételű tápanyagot-kiegészítés nélkül."

2012. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Te is igy étkezel?
2012. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek az én étkezésemhez?
2012. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!