Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így sok kutya?

Miért viselkedik így sok kutya?

Figyelt kérdés
Ahol élek egyszerűen nem tudok találkozni egy olyan kutyával sem (max.1-2-vel), amelyik ne lenne barátságtalan vagy idegbeteg. Az én kutyám, egy yorkshire terrier, aki már 1 éves, még mindig nagyon játékos, barátságos a többi kutyával, de ezt semelyik sem viszonozza neki, mindig ráugatnak vagy rámorognak (azt megértem, ha kislány az adott kutya, de egy fiú miért csinálja?).
2012. máj. 26. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

velem is ez van. kiskutyám ismerkedne, de más kutyák megugatják, megmorogják, pedig egy 4 hónapos kölyök! valószínűleg a gazdájuk negatív energiát közvetít, pl. menni szeretne már vagy nem tetszik a kutyám vagy én, és ezt az ő kutyája megérzi és ideges lesz. vagy azok a kutyák egyszerűen nincsenek szocializálva. úgy örülte mert tegnap találtam egy olyan 5 hónapos kölyökkutyát akinek a gazdája is tök normális volt és jó sokat rohangálhattak és birkózhattak a kutyáink. :)

szerintem kutyaoviba fogom vinni a kutyám, mert ott valószínűleg játszhat majd a többi kutyával és azok (remélem) nem lesznek antiszociálisak.

2012. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha azok a kutyák kerítés mögött vannak, akkor egyértelmű, hogy a területüket védik. Ha viszont utcán vannak, akkor nem szocializáltak. Keveset foglalkozik velük a gazdája, és keveset sétálnak, keveset vannak más kutyákkal. Ezen sajnos te nem segíthetsz, mindig lesznek rossz gazdik. :( Ami még eszembe jut, az saját tapasztalat. Sétáltattuk a éves beagle kutyusomat és séta közben rárontott kib.aszott nagy német juhász. Mi pórázon sétáltattuk, azok meg a házuk előtt rohangáltak az utcán, a gazdi ott volt. Elkezdték tépni a kutyámat, azt hittem darabokban fogom megtalálni őt. Azóta felépült már, ez 1 hónapja volt. Az incidens óta minden utcán lévő kutyának neki akar menni, pedig előtte kenyérre lehetett kenni. Úgyhogy több oka is lehet a kutya ilyenfajta reakciójának.
2012. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a éves beagle= a 4 éves beagle
2012. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És 2 német juhász rontott rá. Nem volt bekapcsolva a num. lock. :D
2012. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hmm, én meg még nem találkoztam eddig olyan yorkival, aki ne vicsorgott volna idegbetegen az én kutyámra!
2012. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Attól még, hogy egy-két túltenyésztett, elkényeztetett kis sz...zsák yorkival találkozol, attól még az nem azt jelenti, hogy az összes úgy viselkedik! Az én yorkim hála az égnek nem ilyen kis dög, ha látnád, hogy milyen aranyosan odamegy a kutyákhoz ismerkedni, játszani... És nyugodj meg, az én kutyámra is szoktak morogni/vicsorogni ezek a dögök, mert nincsenek az ilyenek megnevelve rendesen!

2012. máj. 28. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Felfogtam, amit írtál. És igen el tudom képzelni, hogy van ilyen yorki is! De pont azért írtam le, mert itt meg úgy volt beállítva, hogy a németjuhászok milyen hülyék meg idegbetegek. Nekem az van, és nem idegbeteg. Szóval igenis eddig még sokkal nagyobb arányban találkoztam olyan kistestűvel-köztük SOK SOK yorkival, aki ok nélkül vicsorgott a gazdája hóna alól. És nem mindig voltam kutyával. Emberre, kisgyerekre, stb hörögtek. De, tudom, hogy létezik olyan yorki is-mint a Tied, hogy nem idegbeteg. Ez tényleg nagyban nevelés kérdése is! Mint ahogy az is, hogy egy Németjuhász hallgat a gazdájára, ha meg van nevelve és nem ront rá a kistestűekre. Szóval biztos vagyok benne, hogy tudnál találkozni olyan németjuhásszal és más nagytestűvel, aki nem bántja a kutyádat. Pláne, hogyha nem acsarog előre.
2012. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdező hol írt német juhászokról? Én írtam le, hogy a beagle-met megtámadta 2 német juhász, de senki nem ócsárolta ezeket a kutyákat. Csak leírtam, hogy nj-k támadtak. Ezt nem azért írtam, hogy fikázzuk ezt a fajtát. Kicsit félreértetted az egészet, itt nem beszélt senki arról, hogy a nj kezelhetetlen,stb. Nem tudom hol olvastál ilyet.
2012. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem a kérdező írta. De akkor is így jött le. Mint az is, hogy én sem az összes yorkiról írtam, mégis úgy értelmezte. Tisztáztuk, nem? Vannak neveletlen kutyák hülye gazdával és normálisak. És ez fajtától független.
2012. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor mindenki félreérthető volt. :) Abban teljesen igazad van, sajnos mindig lesznek hülye gazdák neveletlen kutyákkal. És az a szomorú, hogy amíg te megpróbálod normálisan nevelni a kutyádat, hogy ne verekedjen más kutyákkal, ne támadjon más emberre, addig sokan ezt magasról lesz@rják. Emiatt van az a rengeteg kutyatámadás, és mindig szegény kutyák húzzák a rövidebbet, pedig ők is olyan áldozatok, mint a megtámadott ember. :(
2012. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!