Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyusoknak hogyan...

Menhelyi kutyusoknak hogyan tanítsam meg, hogy ne húzzák a pórázt? Ma sétáltattam az egyik budapesti állatotthon kutyusát és nagyon húzott. Első alkalommal találkoztam a kutyussal.

Figyelt kérdés
Ha először találkozom a menhelyi kutyussal és sétálni viszem van vmi technika,ami ilyenkor beválik,hogy szépen mellettem jöjjön? Vagy első alkalommal ne reméljek túl sok mindent,mert hosszabb folyamat megtanítani erre?

2012. máj. 26. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meddő vállalkozás. Én is önkénteskedem. Igen, ez egy hosszabb folyamat lenne és rendszeres sétáltatást igényelne, de a helyzet az, hogy menhelyeken általában nem kerül sorra a kutya minden nap a sétára (sőt van hogy hetekig), így örül hogy végre kiszabadult a kennelből, rohanna levezetni a sok felgyűlt energiát, esélytelen visszafogni. Én futni szoktam velük egy kicsit.
2012. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nem tudod minden nap legalább két órára kivinni, addig az energikusabb, stresszesebb kutyáknál reménytelen vállalkozás. Maga a menhelyi környezet akkora stressz nekik, hogy sokkal nagyobb lesz a mozgásigényük, amit csak a rövid és esetleges séták alatt tudnak kiélni, úgyhogy ilyenkor általában eszetlenül tombolnak, és nem is túl igazságos mást elvárni tőlük. Ettől függetlenül persze próbálkozni kell, hogy a leendő gazdának ne kelljen annyit küzdenie.

Annyit tudsz tenni értük, hogy egy ideig láb mellett viszed őket (szellemi fárasztásnak nem utolsó, hatásosabb lesz tőle a séta, jobban elfáradnak), apró rántásokkal magad mellett tartod mindenáron, aztán engeded őket futkosni minél hosszabb pórázon, majd vissza szintén lábnál viszed őket. Így legalább részesülnek egy kis szellemi kihívásban is.

A technika végtelenül egyszerű: amint feszül a póráz, visszarántod a kutyát egy minél gyorsabb és rövidebb mozdulattal, majd azonnal lazítod a pórázt. A karod meg fog tőle erősödni, azt garantálom, de hogy a kutyák hogy reagálják le, az idő és egyéni vérmérséklet kérdése.

2012. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a kérdésemre.


Valaki volt már önkéntes a Noé Állatotthonnál? Náluk az önkéntesség milyen feltételekkel jár? Kell fizetni tagdíjat vagy vmi ilyesmit? Mennyire szigorúan beosztott az önkéntesek napirendje(meg van -e határozva melyik nap kell bemenned önkénteskedni vagy én döntöm el)?

2012. máj. 27. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor mész, amikor tudsz, nem dolgozó leszel, hanem önkéntes. Nyilván ingyen van, nehogymár fizetned kelljen azért, hogy segíthess :D
2012. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem kell fizetned semmit, örülnek ha mész nekik segíteni, nagyon kedvesek. Nincs szigorú munkarend, általában 6 órát kell maradnod egy nap, az irodai lányoktól, vezetőktől érdeklődhetsz hogy milyen munkákat végezhetnél el. Ami túl megerőltető neked, olyat nem muszáj vállalnod, csak azt amit bírsz és örömmel csinálod. Haptákba nem kell állnod parancsolgató tuskóknak ha akadnak ilyenek, azokat otthagyod és kész.
2013. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!