Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek levághatom a szőrét?

Szerintetek levághatom a szőrét?

Figyelt kérdés
Egy 1 éves spánielem van és arra gondoltam,hogy most nyáron levágnám a szőrét.Tudom,hogy a spánieleknek trimmelni szokták a szőrét de én nem hordom kiállításra.Kozmetikushoz nem szeretném vinni,mert a környékünkön nincsen normális kozmetikus,az előző kutyánknak a szőrét is elcseszte,hiába mondtuk neki,hogy csak egy kicsit vágjon a szőréből úgy megnyírta a palotapincsinket mint egy vizslát.Szerintetek jó ötlet lenne levágni a szőrét vagy hagyjam így?
2012. máj. 27. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a snacimnak olló és fésű segítségével vágom. Nekik is nagyon rövidre- szinte kopaszra-szokták trimmelni de nekem az nagyon nem tetszik.

Szerintem levághatod te is, már ha tudod, hogy milyen formára szokták (hol kell vágni, hol kell hosszabbra hagyni) de mindenképp kérj valakitől segítséget, hogy ne mocorogjon a kutyus. Plusz ő is látja, ha valamit kihagynál. :)

2012. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Szerintem megpróbálkozok vele,szerencsére nem szokott mocorogni fésülés közben sem szóval azzal nem lesz baj.
2012. máj. 27. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan!Olyan lesz,amilyet Te szeretnél. Én is nyírom a környék kutyáit,pedig csak 14 vagyok és kifejezetten szép frizuk szoktak születni.
2012. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy megfelelő olló és neki eshetsz.. de csak mértékkel.
2012. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Holnap szerintem megfürdetem és megnyírom,így hátha nem lesz annyira melege.
2012. máj. 27. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Van h a kedves gazdi azt szeretné h ne nyírjunk sokat, de egyszerűen olyan állapotban van a szőr, h a 2mm-es gépfejjel kell nekiesni, más választás nincs.


Amúgy tudod h hogy kell nyírni? Hogy kell nyírn ia mancsot? Neki felnyírni a mancsát?


Én nagyon örülök h már mindenki profi kozmetikus otthon, de könyörgöm, ez egy SZAKMA!!!!!

2012. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is szedtem meg annak idején kutyákat, nyirtam is, borotváltam is ha kellett. Szerintem megprobálhatod
2012. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!