Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya sétáltatása egyszerr...

Két kutya sétáltatása egyszerre. Lehetséges? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van két kutyám, az egyik egy öregebb befogadott keverék ivartalanított szuka, ő évek óta nálunk van, a másik egy szintén keverék és szintén talált 1 év körüli kan kutyus, viszont nagyon feltűnően mutatja az amstaff fajta jellegzetességeit, csak kicsit még talán erősebb testalkata van. Ő 2 hónapja van nálunk. A kérdésem az lenne, hogy sok munkával lehetséges-e, hogy kettőjüket egyszerre vigyem sétálni? Csak azért fontos ez, mert külön külön nem tudom, ha a kant viszem el, a szuka úgy vonyít, hogy az összes szomszéd méltatlankodik, viszont ha a szukát, akkor a kan vonyítása mellé még az is párosul, hogy az amúgy szökésre egyáltalán nem hajlamos kutya kis híján kidönti a kerítést. (Nem túlzok, tényleg félek, hogy ledönti.) A szuka elég szépen sétál, néha kicsit huzigál, ilyenkor meg szoktam állni, ő meg már szinte reflexszerűen enged a póráz húzásán. A kan viszont elég kemény dió, azt hiszem, hogy eddig a pórázt sem ismerte, pár napba tellett, míg leszoktattam róla, hogy ne kötélhúzósdit játsszon vele, hanem menjen. Ezt mind a kertünkön belül csináltam, viszont ha kiviszem, félek, hogy olyan erős az inger, hogy megy a saját feje után, és én nem bírom megtartani. Persze azért elbírok vele, csak kissé nehezen. Így a másik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám őt annyira "megszelídíteni" (egyébként a viselkedése olyan mint egy kisbárány) hogy a másik kutyámmal együtt vihessem sétálni. Egy ideig még megoldható a külön séta, de aztán a kerítésünket sem szeretném veszélyeztetni, és az sem lenne jó, ha a szomszédok feljelentenének. Erőszakos módszert nem akarok alkalmazni. A másik, hogy szuka kutyákkal borzalmasan rendes, de kanokkal elég agresszív. Ha séta közben találkozunk egy kan kutyával, mit csináljak? Segítene, vagy legalább mérsékelne ezen a problémán az ivartalanítás? És ha igen, mikor? Most még olyan gyerekhangja van, mint egy 2 hetes kölyökkutyának.

Ja és nem szeretnék tőle megválni, a szukának eddig is volt egy "barátja", nagyon megviselte az elvesztése, napokon át csak feküdt, pedig ő is nagyon energikus kutya. Mióta a másik itt van, látom, hogy újra él, így nem lenne jó szétszedni őket.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 28. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj meg egy ismerőst,barátot,családtagot vagy akárkit ,hogy sétáltassa veled a kutyákat legalább egy darabig, ő viszi az egyiket te meg a másikat...valaki csak rá ér néha :) és akkor majd megszokja hogy lépést tart a másik kutyával is és veled is ...és az ismerősödet is rángatná akkor ő is fegyelmezi :)
2012. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én arra gondoltam, hogy először egyedül próbálom meg rászoktatni, hogy ne rángasson, aztán ketten visszük el őket, egy időre mindig átvenném, de mégis lenne ott valaki, aki segít, ha nem bírok velük. De arra, hogy ne húzzon hogy szoktassam rá? Ha húz, akkor megállunk, és amíg nem enged, nem megyünk tovább? (A szukámmal ezt csináltam, de ő egy kicsit nehezebb eset) Hogyan tudom elérni, hogy rám figyeljen akkor is, ha körülötte 1000 inger?
2012. máj. 28. 09:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, úgy értem, hogy a kan egy kicsit nehezebb eset a szukámnál, sokkal intenzívebben reagál az ingerekre, ez a módszer nála is beválhat?
2012. máj. 28. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!