Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó póráz alkalmazása...

Fojtó póráz alkalmazása mennyire drasztikus? Egy éves kutyám van, de sétánál nagyon húz. Szeretném megtanítani neki, hogy mellettem menjen.

Figyelt kérdés

Néhány részt láttam a Cesar Millan sorozataiból,ahol ő csak fojtó pórázt alkalmaz. Az ő módszere mennyire jó?


Mert mindig azt javasolja,hogy a pórázt egészen a kutya álla alá helyezzük. S volt olyan rész, ahol a kutyán nem volt nyakörv csak pórázzal irányította.

A fojtó póráz nem okoz túlzott fájdalmat a kutyának?



2012. máj. 28. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha jól használják, nem. Az a titka, hogy dolgozni kell vele, nem csak várni a csodát, tehát nem szabad hagyni, hogy feszüljön a póráz, mindig vissza kell rántani a kutyát. Valójában sima nyakörvnél is ez lenne az ideális. Mindenesetre nem az eszköz fogja megtanítani a kutyádat rendesen sétálni, hanem te az eszköz segítségével.
2012. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
ha a kutya elkezd húzni egyik irányba, megállsz és vissza fordúlsz vele. Ezt mindig meg kell ismételni, rá fog jönni, hogy a húzás nem eredményez előre jutást, éppen ellenkezőleg. Világosítsd fel mit akarsz tőle, ez a megoldás, nem feltétlenül a fojtó nyakörv :)
2012. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a második válaszolóhoz. Ha leelőz téged, azonnal fordulj meg lendületesen, mindig pont az ellenkező irányba, mint amerre a kutya menne. Ilyenkor ne figyelmeztesd, nyugodtan legyen neki váratlan a helyzet. És még annyit hozzátennék, hogy mikor fordulsz, azért egy pici rántás nyugodtan mehet, épp csak annyi, hogy a kutyának hamar elmenjen a kedve attól, hogy téged megelőzzön. Hamar ráérzel. Az a normális, ha már az első alkalommal a 7-8 fordulás után szépen beáll melléd. A következő sétánál megint csinálnod kell a fordulgatást, de ha kitartó és következetes vagy, néhány hét alatt megszokja, hogy nincs előzés. Amellett, hogy ez a technika nagy segítség a sétákban, kiváló dominancia gyakorlat is, hisz a te kiváltságod, hogy irányítsd a közös akciót, a sétát.

Viszont itt ne használj fojtó nyakörvet.

2012. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Következetesség, ez a jelszó. A lényeg, hogyha valamit követelsz, mindig azt követeld, mert a kuyta nem fogja érteni mit szeretnél. "Egyszer szabad egyszer nem?!" , nem csoda, ha nem fogja megtanulni. Szóval kitírtóan! :)

(második hozzászóló)

2012. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
a fojtó pórázról az a véleményem, hogy én arra is raknék egyet, aki a kutyájára teszi. A kutyának van egyénisége, nem biztos, hogy attól lesz boldog, ha mindenben gátolod, amit tenni akar. Szerintem arra tanítsd meg, hogy szabadon mozoghat póráz nélkül, de ha szólítod, azonnal menjen vissza hozzád. Ne gátold a szabadságában! A környékünkön van egy férfi, akinek két pitbull kutyája van. Soha nem tett még pórázt a kutyáira, szabadon rohangálnak, nem agresszívak és amikor a férfi szól nekik, odamennek hozzá és várják az engedélyt, hogy újra száguldozhassanak. Ha pórázon sétáltatod, különösen fojtó pórázon, akkor agresszív lesz a kutya. A fojtó pórázzal csak azt tanítod meg neki, hogy ha távolabb akar lenni tőled, az fájni fog neki (fojtja a póráz).
2012. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5-ös válaszoló teljesen egyetértek veled a felfogásodban, azonban sajnos ezt sokan így csinálják, akiknek nem kéne, ezért születtek meg a szuper új rendeletek. Valójában csak azokat a kutyákat lehetne póráz nélkül sétáltatni, akik jól vannak szocializálva emberekhez és kutyákhoz is, teljes mértékig visszahívhatóak és kontrollálhatóak. Ha mindenki elengedné a kutyáját, valószínűleg én ki se mernék menni az utcán. Ettől függetlenül én itthon sosem viszek magammal pórázt, fölösleges. Városban is csak azért kell, mert nincs fölös 50 ezer forintom, ha egy közterületis megbüntetne valamelyik ostoba új törvény miatt. Pedig a kutyám fegyelmezettebb és figyelmesebb is póráz nélkül.
2012. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalok fojtót, tudom, mit csinál, hogy mennyire kellemetlen, meg azt is, hogy nem bánt. Mondjuk az érzékeny nyakamra inkább bőrt vagy szövetet kérnék, a fém kicsit sok lenne így szőr nélkül :D Meg lehetőleg olyan ember kezében legyen a másik vége, aki nem retardált. De ennél több kikötésem nincs :))
2012. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!