Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westiem rágja a lábait és a...

Westiem rágja a lábait és a hasa alatt is mindig nyalogatja a bőrét. Az állatorvos azt mondta allergia, amihez először vérvizsgálat kell. Hallottam, hogy a doki direkt le akar húzni pénzzel. Más lehetőség nincs erre, hogy kiderítsük mire allergiás?

Figyelt kérdés
Ez az első vizsgálat mindenképp? Persze ha más lehetőség nincs akkor vérvétel lesz.
2012. máj. 21. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el rajta:

Nem váltottál tápot mostanában?

Milyen tápot adsz a kutyának?

Mióta csinálja?

2012. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

valóban gondolt át, hogy nem váltottál-e mostanában tápot?

-Mióta csinálja?

-Van valami étel ami után ez "intenzívebben" kijön?

Ezeken gondolkozz el. De ha ezekre nem találsz választ akkor marad a doki.


Én pl. doki nélkül is rájöttem, hogy az egyik kutyánk csirke allergiás mert ezek a bizonyos "tünetek" csak csirke hús fogyasztása után jöttek ki. Amióta beszüntettem az allergiás kutyusnál a csirke hús adását azóta semmi gond nincsen...

2012. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De, lehet kezdeni egyből komplett allergia vizsgálattal, panalenként 30-50ezer Ft. Azt hiszem nem nagy megterhelés az a vérviszgálat. De szinte tuti, h csirkeallergia lesz.
2012. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek hagyj el minden olyan tápot, és ételt, amiben csirke van. A westiek nagy része sajnos allergiás, és többségük a csirkére.

Nem hiszem, hogy a dokid le akar húzni, az allergia vizsgálat sajnos tényleg drága, de a tünetek egyértelműen arra utalnak.

2012. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
De, le akar húzni. Normál doki ilyenkor először diétát javasol, vérvizsgálat utolsó megoldások között szerepel. Westiknél tényleg nagyon gyakori a csirke allergia. Próbáld ki, hogy nem adsz neki csirkét tartalmazó ételt. vigyázz, mert pl. sok halas/marhás ízesítésű táp is csirkét tartalmaz. (összetétel) Van a Purinának egy tápja (pro plan sensitive), direkt allergiás kutyusoknak. Ez sem olcsó, de jobban jössz ki, mint egy vérvizsgálattal. Ha elmúlnak a tünetek, megvan a gond.
2012. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Levették tőle a vért,mert először a pajzsmirigyet akarják kizárni.Nem volt olyan vészes ára,mert hála nagyon rendes doktornő volt és szerintem engedett belőle.Ha nem ez a baj akkor,utána diéta,stb...Talán nem is baj,ha csinálnak egy vérvizsgálatot.
2012. máj. 22. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!