Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kutyasuliba járnak:...

Akik kutyasuliba járnak: elégedettek vagytok az oktatótokkal?

Figyelt kérdés

Nem csak kutyaiskolás, hanem egyéni oktatásos (pl. házhoz megy az oktató, stb.) emberek is írhatnak.


Elégedettek vagytok a módszereivel?

Ha problémás kutyátok volt, sikerült "megjavítani"?

Ugye a kutyaiskolának az a lényege, hogy a gazdát tanítják meg, hogy kell bánnia a kutyákkal. Ez ment nálatok?

Van sikerélményetek? Jól nevelt kutyátok lett/lesz az oktatás végén?


Köszönöm a válaszokat :)



2012. máj. 28. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megvagyok elégedve az oktatómmal. Labrador kutyám van heti kétszer járunk oktatásra. Elég okos kutyát sikerült faragnunk belőle, nagyon intelligens jó házőrző és nagyon okos állat lett belőle. Sokat játszunk együtt, foglalkozok vele vadászatban elsőosztályú de ennek egyesek nem nagyon örülnek meg néha én is fogom emiatt a fejem, de így lett nevelve. Nekem semmi panaszom nincs elég korrekt az oktatóm elég sok mindent tanított főleg nekem hogy hogyan legyek én a "vezér" és a kutyám is jobban hallgat rám. Amit még nagyon bírok az az hogy ha jön valaki és én mondom neki az ablakból hogy jöjjön be a kapun a kutyám ott helyben figyeli és ha én mondom neki hogy ül akkor leül és be engedi illetve a bejárati ajtóig elkíséri őt hozzám egészen addig áll mellette ameddig én oda nem megyek és meg nem dicsérem a kutyát. A másik még ami jó hogy ha sétálunk sosem húz engem, akárhányszor leállok beszélni valakivel leül mellém és figyel. Ha egy számára nem szimpatikus embert érzékel a környezetünkben akkor jó alaposan figyeli az illetőt. Megvolt hogy egyszer eljátszottuk azt hogy megtámadnak, hát a kutyám erre is jól reagált ugatott jelzett hogy gond van lármát csapott hogy mások is hallják főleg ha szemtanúra vagy emberi segítségre van szükség, aztán a kutya meg támadta a támadómat. Élesbe még nem volt erre példa.

Egyébként az én oktatóm rendőrkutya kiképző is egyben igazából egy ismerősöm ajánlotta nekem, ő nem nagyon szokott magán embereket tanítgatni. De van még bőven mit tanulni.

2012. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én is megvagyok elégedve az oktatómmal, igaz mi csak fél éve járunk hetente egyszer de már most látom rajta a fejlődést. Az oktatók is nagyon sokat segítenek, ha látják, hogy nem megy valami akkor segítenek és meg is mutatják, hogy kell csinálni ha kell akár többször is. Az elején félt az akadályoktól, de szép lassan megcsináltunk nem sürgetett. Tanácsokat s adott, hogy mit csináljak, hogy a kutya rám figyeljen és ne másra. Eléggé problémás volt rá akart menni a többi kutyára, de múltkor már vígan játszott velük. Amúgy kan labradorom van.
2012. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az első sulival, a Cerberossal nagyon nem voltam megelégedve, jelentősen romlott a viszonyunk a módszer által és néhány plusz problémát is sikerült beszereznünk ott. Az oktatónk borzalmas volt, félős kutyámnál is használt kannákat, amivel sikerült elérnie, hogy rettegjen az emberektől. A mostani sulink, tükör suli, viszont nagyon jó, közel egy éve járunk ide, hatalmasat javult mind a viszonyunk, mind a kutyám kontrollálhatósága. Itt valóban a gazdát oktatják és csak hátulról segítenek a problémákban. Egy problémás kutyával kerültem oda és mára lett egy kiegyensúlyozott, nyugodt, kezelhető kutyám.
2012. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Én se nem hagyományos, se nem tükörmódszeres suliba járok, de nagyon meg vagyok elégedve az oktatóimmal. Ahol tudnak segítenek, és nagyon sokat tanultam általuk a kutyákról és az ő gondokodásukról. Egy nagyon jól összeverődött csapat, szeretek lejárni, semmi pénzért nem hagynám ott.


Mivel első kutyás vagyok, így elég sokat kellett tanulnom nekem is meg páromnak is, de úgy érzem sikerült.

Ma már nem járunk engedelmességire, csak edzeni (agility, frisbee).

2012. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én egy tüköriskolába (GKSK) járok két kutyámmal. Az elsővel csodát tettek (10 éves befogadott kutyus), a másodikat már kiskorában hoztuk el, de rég elkanászodott volna, ha vele nem járjuk ki az iskolát.

Több oktatónál is voltam, mindegyikőjükkel elégedett voltam a szocializáció, óvoda és a tanfolyamok alatt egyaránt. :)


Én a (tükör) kutyaiskolát csak ajánlani tudom.


Cerberossal előzőleg mi is próbálkoztan az idős kutyával, de az alap helyzet sokkal rosszabb lett 2 hónap alatt, mint mikor odamentünk, borzalmas, ami ott folyik.. :(

2012. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a GKSKba jártam (lehet az előző válaszolót ismerem:)), maximálisan elégedett vagyok, türelmesek, minden hülye kérdésre válaszolnak, és a kutya-ember megfelelő kapcsolatán van a hangsúly. Bár minden kutyával foglalkozó 'szakember' ilyen lenne.
2012. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak hagyományosat próbáltunk, nem volt egy nagy élmény, a kutyám jólneveltségéhez semmilyen kiképző nem járult hozzá fizikailag. A szocializáció fogalmát hírből sem ismerték, leragadtak a közömbösítésnél, az agility egy vicc volt, fél óra tizenöt kutyára egy pályán, és ha új kutya volt, örültünk, ha háromszor el tudtunk indulni... A csoportos oktatáson ül-fekszik-lábhoz-marad volt a program, soha senkire nem szóltak rá kétszer semmiért, az elméleti oktatás meg kimerült annyiban, hogy ne tekerd a kezedre a pórázt. A kutyaovi engedelmesezés és káoszkodás keveréke volt, úgy nyúzták egymást a különféle méretű és temperamentumú kutyák, ahogy akarták, nulla korrekcióval, felnőtt kutya is csak véletlenül volt néha jelen. ŐV-ben elég jók, de egy átlag gazdának inkább pénzkidobás.
2012. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az Ebgondolat Kutyaiskolába jártam. Teljes mértékben meg vagyok elégedve velük, nagyon-nagyon jók. A kutyaovijuk pedig egy életre szóló élmény volt. Nagyon sok figyelmet fordítottak a gazdák képzésére, s egyéni problémák esetén is segítőkészek voltak. Amit most tudok, s amit a kutyáimmal elértem (s amit a jövőben el fogok), azt nagy részben nekik köszönhetem, mivel megadták azt az alapot, amire szükségünk volt. Az esetleges problémáinkat enyhítettük a segítségükkel, s szerintem elég jól nevelt kutyáim lettek. Sajnos már nem tudunk oda járni.
2012. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 noesamuel ***** válasza:
61%

a cerberos suli nagyon "furcsa", mind az oktatók, a módszer, és a rengeteg alulszocializált gazda aki oda jár... valszeg nincs szerencsés helyen.

na a tükőrsuli is 1 kalap kąki (a klikkerjükkel az élen) ha komoly dologról van szó, és nem az ül,fekszikről, de arra tökéletes, hogy rákapjon az ember arra, hogy hogyan tudjon elérni dolgokat a kutyájánál, és nem uccsó sorban nem bántják az ebet, szóval ezt első kutyás gazdiknak ajánlanám. megjegyzem ameddig Korom Gábor vette a fáradtságot és Ő tartotta a foglalkozásokat, addig bármivel mehettél a suliba, és jó %kal segítettek, de ez elmúlt.

a magán oktató mindig nagy veszélyforrás, aminek az oka, hogy nem egyformán kell nevelni 1 beaglet, vagy 1 pitbullt, és azok általában önjelölt mesterek, akik saját sikerélményükön felbuzdulva nekiesnek a szakmának, holott 3nál több fajtával nem dolgoztak.

2012. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 alkalom után ott hagytam a miénket. Felnőtt kutyával voltam. Az oktató szerint felnőtt kutyát már nem szabad jutalomfalattal jutalmazni, az csak a kökyköknek jár. Meg azzal próbálta erősíteni a gazdik falkavezérségét, hogy a kutyát pl ne hagyjuk akkor szarni, amikor kell neki, hanem direkt jelöljünk ki egy helyet távolabb, és csak ott végezhetné a dolgát. Na volt még pár ilyen, ezután gondoltam, hogy nekem ebből ennyi elég.
2012. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!