Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hetes kiskutyám és...

Van egy 8 hetes kiskutyám és nagyon rág a kezem tiszta karc meg nyom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak?

2012. máj. 29. 07:55
 1/8 anonim válasza:
0%
az elaltatás...
2012. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt anno úgy oldottam meg, hogy nem engedtem neki...
2012. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szóljál rá minden alkalommal, amikor rágja a kezedet. Esetleg egy picit csapjál oda az orrára. Nem az a lényeg, hogy fájjon neki, inkább az, hogy egy hírtelen mozdulat meglepi és kicsit kizökkenti és mond mellé, "rossz", "nem". Én a tv-ben láttam és nálunk bevált, amikor elkezd rágni, magas hangon visíts fel, mint amikor pl. megégeted a kezedet. Ők is így jelzik egymás felé is és felénk is, ha valami kellemetlen dolgo éri őket, ebből fogja érteni, hogy fájdalmat okozott. Idő fog kelleni hozzá, de ne add fel.
2012. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
meg a laptop vezetékét rágja
2012. máj. 29. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha rágja tiltod, ha nem rágja jutalmazod. Vagy egyszerűen felteszed az asztalra a laptop vezetékét. Közben megtanítod neki, hogy a saját játékait rághatja, mást nem.
2012. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetes a kutyusom. Ugyan ez van nálunk is rágja a kezem mert játszik , de nem szabadna engedni ezt én ilyenkor rákiáltok h fuj :D aztán van amikor bejön , ha pedig nem akkor addig számlálom amíg végre sikerül aztán megsimogatom és mondom h ügyes!:) Vezetékek, szőnyeg , pokróc , asztallába stb :D mindaféle kölyök rákel szólnod
2012. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vezetéket szigorúan tiltsd neki, ez életveszélyes is lehet a számára. Ha nem megy, akkor kend be parfümmel, petróleummal, bármivel, aminek utálja a szagát vagy tedd el, hogy ne kaparintsa meg.


Ha erősen harap, akkor csinálhatod, amit előttem írtak, hogy felkiáltasz. Ez általában működni szokott eleinte, de van, hogy a kutya megszokja. Ha ráütsz, azt valószínűleg csak játékra hívásnak fogja venni, még hevesebben fog harapni, nekem legalábbis az összes eddigi kutyámnál ez volt a tapasztalatom. Viszont remek megoldás, ha a pofáját rászorítod a fogára, csak annyira hogy egy picit felnyüszítsen, majd rögtön engedd el. Így tanítja meg a szuka is a kölyköket a finom harapásra. Másik hatásos megoldás, ha olyankor otthagyod, mikor így játszik. Esetleg felkiáltasz, majd elmész nyugodtan. Még akkor se nézz rá, ha a fejeden táncol. Amíg le nem nyugszik, teljesen figyelmen kívül kell hagyni.

2012. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kölyökkutyák már csak ilyenek :)) Nyugi ez elfog múlni nála, de persze mindig szólj rá ha ilyet tesz. Az a lényeg hogy következetesen mindig ugyanazon tiltószót használd, egy idő után megtanulja hogy nem szabad. A megelőzés a legfontosabb, ha látod hogy már ugrana neked akkor szólj rá, mert ha bepörög akkor nehezebb leállítani. Fogják írni, hogy ilyenkor rázd meg, vagy nyomd le a földre de pl ez az enyémnél ez nem működött.. kölykök, játszani szeretnének és ha nincs más akkor veled fog.. Kitartás, hamar elmúlik ez, enyém 1 éves és már nem is emlékszem mikor múlt el ez nála, de azt hiszem a fogváltás környékén.
2012. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!