Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet törzskönyve egy 15...

Hogy lehet törzskönyve egy 15 kg-os havanese kutyának?

Figyelt kérdés

Az én havanesem 7 hónaposan 4,7 kg. Ma viszont találkoztunk egy olyan kutyussal, amelyik elvileg tenyésztőtől lett véve törzskönyvvel, de a kutya kb háromszor akkora, mint az enyém.:S Azt nem kérdeztem, hogy melyik kennelből van, de a standard súly maximuma nem 5 kg körül van? Vagy én tudom rosszul?


Nagyon pici 1-2 kg-os havaneseket már láttam, de ilyen nagyot még soha, habár szerintem az a nagyon pici méret sem normális.:S


2012. máj. 20. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A havanese súlya 4-6kg,szerintem akivel találkoztál annak a kutyájának nem volt törzskönyve csak azt mondta.
2012. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

erre felé is van egy "havanese" legalábbis azt mondta a gazdája ,de 3x akkora mint az én havanese-m ,enyém 11 hónapos és 5 kg körül van..

mondtam neki ,hogy szerintem neked keveréked van erre azt mondta nem mert tenyésztőtől hozta,mondom nézze már meg a neten vagy könyvbe hogy mi az ideális testsúly/méret egy havanese-nek.. aztán elment szó nélkül..

2012. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 VBeata81 ***** válasza:
Van úgy, hogy egy kutya (bármilyen fajta) kilóg a standardból. Na nem 10 kg-val, azt elképzelni sem sikerült. De az ilyen kutyáknak is lehet törzskönyve, de kiállításra, és főleg tenyésztésre természetesen alkalmatlan. Hobbikutyának viszont jó. Az én havám is túllépi a standardot, mert 30 cm magas (29 cm a megengedett tűréshatár), és 7,5 kiló. Szép formás, de nagy, viszont én szeretem. :)
2012. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is gyanús volt a törzskönyv, mert én is soknak tartottam már a 10 kg-ot.:S Természetesen ettől még nagyon szerethető kutyus, de az más kérdés, hogy fajtatiszta-e. De mindegy is, csak kíváncsi voltam, hogy másnak mi a véleménye.:)


Egyébként van egy szintén 15 kg-os "yorki" is a környéken, amelyik ráadásul göndör szőrű, de a gazdája meggyőzhetetlen, hogy nem fajtatiszta, mert szerinte csak jól táplált!:D

2012. máj. 20. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!