Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjunk nekik nyáron?

Mit adjunk nekik nyáron?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Arra gondoltam hogy nyáron ha rekkenő hőség lesz adok a kutyáimnak valami hidegebb dolgot enni.

Gondoltunk a fagyira de a nagy testűek egy harapásra le is nyelik az egészet.

Mit tudnék nekik kitalálni??

Vagy ez hülyeség és hagyjam az egészet?


2012. máj. 29. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosíts neki árnyékos helyet, naponta többször cseréld a vizet hűvösre, de ne fagyosra, locsolj fel neki egy részt a kertben, illetve ha van lehetőséged akkor csinálj neki egy kis pancsolót. És ne a legnagyobb hőségben menjetek a nagy sétára.
2012. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Az árnyékos hely természetesen mindig meg van nekik és pancsolót is szoktunk nekik tenni.

2012. máj. 29. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló tökéletesen leírta, mit tegyél a rekkenő hőségben! :)


Fagyi pedig nem jó a kutyának (a csokoládé amúgy kimondottan mérgező számukra, meg is ölheted vele, ha sokszor sokat kap, persze azért havonta 1 kis kockától semmi baja nem lesz), a cukros, édes dolgok mérgezőek a számukra nagy dózisban, vagy rendszeresen fogyasztva.


Szerintem az 1. válaszoló tanácsait fogadd meg! :)

Illetve ha hosszú szőrűek a kutyusok, akkor ne nyírasd le a szőrét rövidre, mert az nem melegít, hanem szigetel, tehát télen melegen tartja, nyáron pedig védelmet nyújt a kutya számára a nagy meleg ellen - a tévhittel ellentétben. :) (Persze ha csimbókos, mert nem sikerült mondjuk szépen kifésülni télen, akkor nyírasd le, hogy kényelmes legyen nekik, mire bejön a hideg, megnövesztik hogy ne fázzanak, emiatt ne aggódj!) :)

2012. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

Eszembe sem jutott megnyíratni őket csak a kicsi kutyusunkat szeretnénk! Bár lehet ő sem lesz mert elég szépen rendbe raktuk most! :)

Fagyit is csak a kicsi szokott kapni két hetente egy gömb vaníliát. Nagyon szereti!

Csokit tudom nem szabad nekik adni ezért nem is kapnak esetleg csak egy-két kocka fehér csokit.

2012. máj. 29. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Végre egy épp eszű gazdi! :)

Csak azért írtam, mert sokan úgy gondolják, hogy a bundájuk nem szigetel, hanem melegen tart, ergó nyárra le kell nyírni.... no comment... :D


Én a helyedben azért nem adnék nekik ilyen sűrűn se fagyit, se csokit. Nem attól függ, hogy fehér, vagy milyen csoki, meg hogy milyen ízű a gombóc. Alapvetően a cukorral, és édességekkel nem tud megbirkózni a kedvencük.

Egyébként nekem is kínszenvedés, hogy tudom, hogy imádják a kutyáim az ilyesmit, de nem adhatok nekik, mert megmérgezem vele őket. :(


Kellemes nyarat Nektek! :)

2012. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vissza térve az eredeti témára szerintem ha lefagyasztasz húslevest az olyan mint a fagyi neki.. és finom is!
2012. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!

Szerintem egy kutyát ha nem muszáj nem kell megnyíratni a kicsi is csak azért lesz mert kicsit csomós a bundája meg minden bele ragad és nyáron délben be szeretnénk engedni de nagymamám "allergiás" arra ha kosz van. :D

Rendben akkor kevesebb fagyit kapnak vagy inkább leállok vele és átállunk a fagyasztott húslevesre.:) köszi az ötletet nagyon tetszik!

2012. máj. 29. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nyáron a nagy melegbe a kutyámnak lefagyasztok egy edénybe virslikarikákat,parizelt,száraztápot húsleveslébe.Azt szoktam neki adni,hogy egy kicsit lehűtse magát.
2012. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!