Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikus?

Kutyakozmetikus?

Figyelt kérdés

Csak nyirassuk és fürdettessük is meg vagy ha már ott vagyunk akkor teljes kozmetika??

És a bűzmirigyét nyomassuk ki?? Az miért jó???

Egy kis kan palota pincsiről van szó.

És milyen fazon legyen szerintetek?


2012. máj. 29. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fülét nem tisztítjátok, akkor az sem árt és akkor már a karmait is megnézheti.:)


A bűzmirigyéhez én nem engedem a kozmetikusokat hozzányúlni, mert egyrészt ha elég keményet kakil a kutyus, akkor normális esetben ürül magától, másrészt, ha mégsem, akkor is inkább az orvosra bíznám.


A fazonjához ne tudok hozzászólni, mert nekem havanese kutyám van!:)

2012. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

a bűzmirigyet akkor elfelejtjül. :)

viszont a fazonnal nagy bajban leszek.

kérlek segítsen aki tud!!

2012. máj. 29. 18:50
 3/6 VBeata81 ***** válasza:
100%

Bűzmirigyet én sem bízom a kozmetikusra, az állatorvossal nézesd meg, ha úgy gondolod, hogy gond van. Az azért jó, mert egyes kutyáknak nem ürül természetesen, hanem feltelik váladékkal, és begyullad. Ez egyrészt fáj a kutyának, másrészt komoly szövődményekhez vezet, mint pl. krónikus fülgyulladás.

Karomvágás, fülszőr-kiszedés viszont a kozmetikus dolga, ha otthon nem csinálod meg.

2012. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!

a bűzmirigyével sose volt gond az állatorvos sem talált hibát csak gondoltam megnézetjük és ha szükséges akkor.

2012. máj. 29. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne mtudom miért féltek így a bűzmirigy dolgotól, elrontani nem igazán lehet. Kinyomja az ember és kész.

Csak akkor nem vállalom a kinyomást, ha már be van gyulladva, akkor a gazdit azonnal küldöm a dokihoz.


Kedves kérdező, ha a kutyádnak eddig nem volt problémája a bűzmirigyével, akkor nincs értelme birizgálni.


Az,. h teljes kozmetika legyen vagy sem, igazából csak rajtatok múlik. Mérjétek fel h mennyire koszos a kutya, mennyire lenne igény egy fürdésre. Normális kozmetikus nem várja meg míg a gazdi kéri, hanem alapból tisztítja a fület és vágja a karmot is (ha kell).

A fazon pedig szintén tőletek függ, nálunk azt szokták kérni h jó rövid legyen (pl 5-7 mm-es fejjel), a feje és a farka marad, és végülis kicsi oroszlánok lesznek :)

2012. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. máj. 30. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!