Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a kutyátokat pórázon sétálni?

Figyelt kérdés
Úgy értem rendesen, láb mellett, szimatolás és mindenféle talált dolog rágcsálása nélkül, és anélkül, hogy mindenkit követni akarna.

2012. máj. 29. 19:01
 1/8 QuestionMan válasza:
22%
Hat erre a kerdesre sok valaszt tudnek adni de elmondok parat.A kutyafajoktol fuggoen vannak olyan falyok amelyek tanithatoak(pl tacsko)de vannak a remenytelen esetek akiktol egy seta utan leszakad a karod.Mint mar nekem is volt egy kutyam es az egeszben az volt a lenyeg hogy a kutyat te kell iranyitsad es nem o tegedet(pl arra mesz amerre huz), es a kornyezet is hozzajarul ehez nagyban, mert a kutya erdeklodeset altalaban mas kutyak szoktak vegkep erdekelni de ebbe ne mennyunk bele.A tobbi elmebeteg modszer nem segit szerintem amire jobb ha nem adok peldat remelem segitettem.
2012. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén? Nem tanítottam sehogy. Szükségtelen nyúzásnak tartom. Ha valamiért láb mellett kell lennie, akkor rövidre fogom a pórázt és el vqan intézve. A séta azért van, hogy a kutya jól érezze magát, lazítson. Ez nem zárja ki, hogy szófogadó legyen.

Na most van a lábnál követés mint feladat. Ezt úgy tanítottam, hogy egy jutalomfalatot tartottam a lábam mellett ennek következtében ő folyamatosan a lábam mellett jött, hogy el tudja venni. Klikkert is lehet használni hozzá. A jutalomfalat nem fontos, a lényeg az, hogy olyan legyen amit a kutya szeret. Például egy játék. Ajánlatos először póráz nélkül tanítani, majd később rászoktatni a pórázas lábnálkövetésre. Én ezt s feladatot túl koncentrálósnak tartom ahhoz, hogy egész séta alatt fentartsa a kutya.

Régen úgy tanították a feladatot, hogy pórázon volt a kutya és menet közben láb mellé rántották a kutyát (közben "lábhoz") ha arrébb ment. Ez azonban ma már nem divat.

A rtágcsálásnak semmi köze a lábnálkövetéshez. Azzal nem neveled le róla. Meg kell neki tanínitani, hogy "nem szabad", "fúj". Ha tisztel téged akkor el tudod érni, hogy abbahagyja ha valami rosszat csinál. Ugyanez ha másokat követni akar. Rászólsz, hogy nem szabad, emellett érdekesebbé teszed magad mint az idegen. Ha el akar menni más felé, akkor elkezdesz szaladni, mutatsz neki ételt, vagy játékot. Ez a szokás amúgy általában elmúlik ha felnő a kutya.

2012. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ráraktam a nyakörvet, majd rácsatoltam a pórázt és sétáltam. Láss csodát, a kutya sétált velem.
2012. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Úgy, hogy minden egyes alkalommal, amikor nem azt csinálta, amit elvártam, korrigáltam. Ott van a kezemben a póráz, használom; pici, határozott rántásokkal megmutatom a kutyának, hogy mit nem kéne csinálni, és laza pórázzal jelzem, hogy mikor viselkedik jól.
2012. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
(Meg nyilván dicsérettel, csak ki akartam emelni a laza póráz fontosságát :))
2012. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a válla leelőzte a lábamat, azonnal fordultam meg figyelmeztetés nélkül, pont az ellenkező irányba, egy kis rántással. Addig mentem a másik irányba, míg meg nem előzött megint. Egy alkalommal 5-6 fordulás után már jött mellettem és figyelt engem. Ha következetesen csinálod, max. pár hét alatt meg lesz a tökéletes eredménye. A szemkontaktust hosszú távon külön kell tanítani a kutyának. Azzal mi is sokat szenvedtünk, a tavalyi nyár teljesen erre ment rá, de jelenleg 50-60 lépésnél tartunk folyamatos szemkontaktussal.
2012. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. amúgy én kutyám csak 12 hetes de ügyesen megy, szóval nem olyan választ vártam hogy "rácsatoltam a pórázt és láss csodát, sétált velem". -.- a többieknek köszönöm. most jól megy csak néha fékezni kell és ha megnő akkor ez nem lesz olyan egyszerű...
2012. máj. 30. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nekem a kutyámateleinte kicsit gyengéden húzni kellet,és különben azenyémet is 12 hetes kortól sétáltattam és majd egy kis idő múlva rá fog jönni hogy is van ez :D
2012. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!