Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Basenji mix csak 2* hajlandó...

Basenji mix csak 2* hajlandó enni. Baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Basenji+Amstaff+Cane Corso a kutyus, 8,5 hetes. Csak 2* (reggel+este)hajlandó enni naponta, igaz, akkor megeszi a napi adagot. Néha délben még eszik egy kicsit, de ritkán. Szépen fejlődik. Nem terheli túl a gyomrát?

Tettem fel pár képet róla, ahogy labdázik, ismerkedik a Fiammal, és tanul ugatni.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2012. máj. 29. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy " akkor megeszi a napi adagot" ?

Ha délben nem eszik, akkor este az egészet elé rakod? Túl sokat kaphat egy evésre. Csökkentsd és hamarosan minden alkalommal üres lesz a tálja. Akkor emelheted az ajánlott mennyiségre.

2012. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ülős képen látszik, bizony van rajta felesleg.
2012. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már..Elkedtem úgy, hogy a napi adagot 4 részre osztottam. A 2.-3. nem kellett neki, csak az esti. Ez ment így pár napig, de akkor sem akart nap közben enni. Most 2 adagban kapja meg az egész napit, így ok minden. Nap közben nem jóhajlanó enni, csak nagyon ritkán.

Nem akarom ám túlgondolni a dolgot, talán Ő ilyen, és kész.

2012. máj. 29. 22:35
 4/8 A kérdező kommentje:

2.

Akkor ezután este nem is kap!:-)

2012. máj. 29. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kétszer akar enni, ne erőltesd a déli evést. Valószínű azért nem kell neki délben az étel, mert akkor van a legmelegebb és nincs étvágya. Nem kövér, egészséges, jó húsban lévő 8,5 hetes kiskutya. Ilyen korban még kis gömböcök a kölykök, így jó. Szép kiskutya!:)
2012. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kicsi kutyim is csak 2x hajlandó enni egy nap, 12 hetes. Viszont azt nem ajánlanám, hogy napi 1x etesd, akkor tényleg túlterheled a gyomrát. Adj neki reggel és este, csak kevesebbet, ha túlsúlyosnak találod, bár szerintem egy babakutyi úgy szép, ha gömbölyű:) Majd, ha többet mozog, szépen eloszlik rajta a súly.

Üdv.

/féreghajtás rendben? attól is dagi lehet a hasijuk, ha férgesek:(/

2012. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagy meleg miatt előfordulhat, hogy csak kétszer eszik, reggel és este, ne csinálj belőle gondot.


Viszont én kevesebbet adnék neki enni, mert már most kezd elhízni a kutyátok... :(

Erre nagyon figyeljetek oda, mert sok betegség kiindulópontja az elhízás a kutyáknál is, és egy életen megszenvedhetitek. :(

Esetleg ha nagyon gondban vagytok, az állatorvosotoktól kérjetek tanácsot - szerintem ez a legjobb megoldás.

2012. máj. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az egy evést viccből írtam, marad a 2 alkalom/nap.

Féregtelenítés természetesen rendben(3,5,7 hetesen).

2012. máj. 30. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!