Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi a kutyánk a virágfö...

Miért eszi a kutyánk a virágföldet?

Figyelt kérdés

Volt egy cserépben száraz virágföld, már a növényt kiszedtük belőle, mert kihalt. Azt kezdte enni pár napja, kikaptam a szájából...

Ma meg egy földön cserépben álló nagy virág földjébe majszolt bele.


Miért? Hisz kap enni, nem éhes. És nem fiatal kutya, hogy játékból csinálná. Mit tartalmaz a virágföld, ami ennyire vonzza?



2012. máj. 30. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit eszik a kutya alapból?

Lehet, hogy van valami vitamin a földben, ami az étkezésében nincs benne, és így próbálja pótolni azt.

2012. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mennyit mozgatod és hogyan a kutyát?
2012. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hatalmas udvaron rohangálhat egész nap, kergeti a galambokat, labdázunk néha és van, hogy elmegyünk vele sétálni utcára.


Az evése sem egyhangú. A szokásos kutyakajákon kívül (szárazeledel, konzerv, szalámi) kap házikosztot, meg csirkelábat, csirkehátat, változó.


Nem értem miért fanyalodik rá néha a virágföldre.

2012. máj. 31. 08:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha én is csak néha lennék sétálva víve, unalmamban én is ilyesmivel szórakoztatnám magamat.


Ha 15 hektáros területen rohangálhat, az akkor sem elég neki. A kutyának az akkor is csak egy nagy kifutó, bezártság. Egy kutyának szüksége van arra, hogy minden nap közösen elmenjetek sétálni, különben előjöhetnek ilyen - és még sokkal rosszabb - problémák.

Próbálj meg időt szakítani rá, és napi rendszerességgel elvinni sétálni (legalább fél órát, ha más nem, de egyébként 1,5-2 órát naponta el kéne vinni a kapun kívülre), és figyeld meg, hogy le fog szokni a virágföld evésről és sok olyan dologról, ami már természetessé vált számotokra, pedig komoly jelzések voltak, hogy nem megfelelő a tartása.


Kérlek ezt ne vedd piszkálódásnak, tényleg így van, és a segítő szándék miatt írtam le mindezt, a Te szíved joga ezt elfogadni vagy éppenséggel elutasítani.


Szép napot!

2012. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!