Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak addig míg nem...

Mit csináljak addig míg nem tudom beoltatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Férges a 2hónapos kiskutyám és csak fizetés után tudom beoltatni illetve állatorvoshoz vinni. Pár napja is volt de akkor a székletébe, de olvastam hogy fokhagymával lehet késleltetni azaz szüneteltetni vagy valami ilyesmi.El is múlt a mai napig. Ma hányt és abban volt biztos az volt mert láttam ahogy hányás közben mozog. Mitől lehet?Esetleg étel? Tegnap töltött káposztából adtam neki oda a tölteléket (darált hús,rízs + az ízesítések benne). Áztatott tápot evett még. Lehet hogy írás alapján annyira nem átérezhető, de nagyon aggódok érte és szeretnék segíteni rajta... 1 hetet még kibír oltás nélkül? vagy lehet addig házilag valahogyan kezelni? Segítsetek légyszi... Köszönöm!!!!!!!!!!!!
2012. máj. 30. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Add tovább. Ha úgy vetted magadhoz, hogy a legalapvetőbb ellátására sincs pénzed, akkor keress neki olyan gazdát, aki meg tud neki adni mindent, amire szüksége van. Nem rosszindulatból mondom, de mindenkinek így lesz a legjobb.
2012. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor még én sem tudtam hogy így fog alakulni mert nem így volt tervezve, hirtelen anyagi változás ez gondolom megérthető.
2012. máj. 30. 10:09
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Minek vettél magadhoz egy kutyát ha még ezeket se tudod neki bíztosítani? 2 hónapos kiskutyának orvosi ellátás kell plusz nem töltött káposzta ami egy ember gyomrát is eltelítí nemhogy egy kölyökét! Neki minőségi junior/puppy táp kéne minimum!! Ajándékozd el a kiskutyát valakinek,ha ideiglenesezel akkor meg add vissza a menhelynek hogy nem tudsz róla gondoskodni!!
2012. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
igen megérthető mindenkivel előfordulhat,de akkor nézd a kiskutya igényeit és keress neki olyan gazdit aki el tudja látni,ne haragudj de nálad életveszélyben van!
2012. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
300 Ft egy féreghajtó tabletta ...
2012. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
10:11-es válaszoló köszönöm! Állatboltban lehet venni olyat?
2012. máj. 30. 10:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hányással is jön ki féreg, komoly a fertőzés.Ha nem féreg hajtod, bele fog pusztulni.

Állatpatikában, de állatorvosnál is vehetsz tablettát. De ne egyet, mert a férges kutyát két hetente hajtani kell, amíg már nem ürül belőle. A fokhagymát és a másféle varázslásokat felejtsd el.

Általában az állatorvosok ma már adnak lehetőséget, hogy később fizess. Inkább egyezkedj az orvossal és sürgősen vidd a kutyát. Amíg férges, amúgy sem oltja be lelkiismeretes orvos.

2012. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Állatpatikában és némely humán patikában is tartanak széles spektrumú féreghajtót. Mindenképpen mondd meg, hogy 2 hónapos a kutya, nehogy véletlenül olyat adjanak, ami ilyen kicsi kutyának még nem adható. Amúgy a kölyköknél a féreghajtást 4 hetes kortól 2 hetente egészen 12 hetes korig szokták ismételni, ha kell-ha nem. Utána meg 3 havonta szokás. Mindegyik kölyök férges lesz, ha nem kap féreghajtót. Tényleg csak párszáz forint, ennél még a fokhagyma se sokkal olcsóbb, ráadásul nem túl hatékony és nagy mennyiségben mérgező is.
2012. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2 hetente egy tabletta kell akkor? Mert akkor hamar elmennék neki venni...
2012. máj. 30. 11:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Hamar vidd orvoshoz... Mondd, hogy később tudsz fizetni, de a kutya rossz állapotban van!!! Ha már férgeket hány, az súlyos fertőzés, ahogy előttem már írták!!!
2012. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!