Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik védene meg...

Szerintetek melyik védene meg hamarabb?

Figyelt kérdés
Rottweiler,Doberman,Pitbull,Kaukázusi

2012. máj. 30. 10:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
A kaukázusi még téged is megenne!
2012. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mind a 4, ha úgy van nevelve. A pitbull talán az egyedüli, amelyik azért az emberekkel szemben alapjáraton barátságos, de ha a gazdáját verik, szerintem besegít. A másik három fajta bizalmatlan az idegenekkel szemben, úgyhogy hacsak nem gyáva, akkor biztosan megvédene.
2012. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Az, amelyiket kiképezték rá. Magától meg kb. egyik se, illetve teljesen kiszámíthatatlanul bármelyik.
2012. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Amelyik gyorsabban fut. A kutyafajták nem gépek, hogy be vannak állítva egy bizonyos viselkedésre és fixen azt produkálja minden egyed. Sokminden függ az adott kutya jellemétől, képzettségétől, kettőtök kapcsolatától, a konkrét szituációtól... Lehetetlenség sorrendet felállítani.
2012. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Ahhoz nem kell képzés, hogy megvédjenek. Az attól függ, hogy gyáva vagy sem. Az már más kérdés, hogy ha mégis véd, akkor miként fogja azt tenni. Hova harap pl. A kaunál szinte biztos, hogy jó pár harapást be fog vinni. A másik három fajta bele fog ragadni a harapásba és azt fogja marcangolni. ŐV képzésen pont erről a marcangolásról nevelik le a kutyákat. A kau viszont pásztorkutya, úgyhogy hacsak nem tették tönkre véglegesen egy ŐV képzéssel, akkor több harapást fog bevinni, de ha a támadó megáll, akkor elengedi és nem bántja tovább.
2012. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ezt bátorkodtam leírni, kicsit rövidebben, mikor azt írtam: kiszámíthatatlanul.


Ja és képzés, közös gyakorlás, vezényszavak/jelzés tanítása nélkül a kutya nem feltétlen ítéli meg helyesen, mikor van szükséged védelemre. Pl. a téren viccből birkózol egy haverral, nem lenne vicces, ha a pibull a következő pillanatban a s.eggéről lógna... rosszabb esetben a torkáról.

2012. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Normális esetben nem is a kutya dönti el, mikor szorulsz védelemre.


A minap engem is meg akart védeni a kutyám, de csak olyan készenléti üzemmódban kezdett el körözni körülöttem, aztán lefektettem, és nem vitatkozott. Pedig az ráadásul komoly szituáció is volt. Nem kimondottan veszélyes, de nem játszottunk, lettek is csini lila foltjaim meg bedagadt kezem. Mindenesetre a kutya készen állt arra, hogy segítsen nekem, viszont elfogadta, amikor megmondtam neki, hogy az ő feladata most más, ezt majd én intézem. Szerintem ez így korrekt.

2012. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Akumi, pont ez az...
2012. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ahogy látom egybehangzóan a kaut mondjátok.


De szerintem nem ő lenne az aki megvédené a gazdáját.

2012. máj. 30. 17:24
 10/24 anonim ***** válasza:
??? Senki nem mondta a kaut, nemhogy egybehangzóan...
2012. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!