Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell feltétlenül kivágat...

Miért kell feltétlenül kivágatni a kankutyákat?

Figyelt kérdés
Hallom sokszor, hogy az a kutya érdekében történik, és ez mindenképpen szükséges. De miért? Mi szükség rá? Ez nem inkább csak kiszúrás az állattal?
2012. máj. 30. 13:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
33%
Én is ellene vagyok a kankutyák ivartalanitásának.
2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, gondolom évente viszed CT-re a kutyádat, hogy ilyen biztosan mondod, hogy nincs rákja. :) És szerintem az nem természetes, ami a menhelyeken van, márpedig a felelőtlen gazdák hibája mind, akik szintén így gondolkoznak a kutyájukról, mint te. Egyszóval a természetesség fogalmát ne használd fölöslegesen és bután egy olyan közegben, a városi élettérben, ahol már semmi sem számít természetesnek.
2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
#12-es vagyok, a válaszom a #9-esnek szólt, és a hozzá hasonló gondolkodású embereknek.
2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
25%
Te mész évente ct-re hogy van e agytumorod?? Na így viszem én is a kutyám..Menhelyen kidobott elszökött leadott kutyák vannak,ehhez semmi közük a ki nem herélt kutyáknak akiket rendesen tartanak.Persze ,ha kicsapnám az utcára ,bepárzana, de ilyet nem teszek.De én vagyok a felelőtlen mert nem csonkíttatom meg a kutyám .Agyrém ami itt megy néha..
2012. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
67%

A menhelyeken a tiedhez hasonló kutyák és kölykeik vannak. Nem akarlak kiábrándítani téged saját magadból, de amint utcára viszed a kutyádat, hacsak nem tartod folyamatosan 1 méteres pórázon, azonnal lehetséges "apuka". Ha pedig soha nem viszed el futkosni, szabadon engedni, akkor a te "rendes" tartásodról egy szót se többet.


Csonkítás pedig nem az, amikor számos egészségi előnnyel járó beavatkozást végeznek egy kutyán.


De mindegy, már kiállítottad magadról a bizonyítványt, vitázni kár.

2012. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
64%
A szövegértés bajnoka! Nem írtam, hogy te vagy felelőtlen, azt nem tudom ennyiből megítélni (csak sejtem, hogy közel jársz hozzá). Én azt írtam, hogy azok, akik ilyen értelmes gondolatokra jutnak, mint te ÉS felelőtlen gazdák, azok tehetnek a menhelyi helyzetről. De csak úgy mondom, a felelős kutyatartáshoz az is hozzá tartozik, hogy a betegségek ellen próbálod megvédeni a kutyádat minden eszközzel. És a CT nagy betű, okoska.
2012. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
35%
Ha kiviszem sétálni akkor sincs alkalma párzani mert vagy pórázon van vagy behívom.Ilyen egyszerű a dolog. Biztos nem viszem el ivartalanítani ,és én nem vagyok felelős más kidobott kutyájáért ,ha nem az én kutyám kölke.Vigye aki akarja herélésre,de attól még nem jobb gazda mint egy nem megcsonkított kutya tulajdonosa. Ha már beteg lenne az a szerv akkor lenne szükséges a kivétele,addig nem más mint csonkítás.
2012. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
39%

És mit csinálsz, ha tüzelő szuka van a szomszédban?

Valamint a hererákkal az a gond,hogy mire te észreveszed, addigra már késő

2012. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
15%
Semmit nem csinálnék,van rendes kerítés, nem két bedőlt léc a telekhatár. Kemény házőrző kutya ,életveszélyes is lenne ,ha ki be járna az utcára meg a szomszédokba.
2012. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
45%
Ezzel az erővel prosztatarákhajlamos idősebb férfiakat is előre meg kell műteni, a nőknek meg levenni a mellét 45év felett. Nehogy már beteg legyen ,biztos ami ziher.
2012. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!