Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell feltétlenül kivágat...

Miért kell feltétlenül kivágatni a kankutyákat?

Figyelt kérdés
Hallom sokszor, hogy az a kutya érdekében történik, és ez mindenképpen szükséges. De miért? Mi szükség rá? Ez nem inkább csak kiszúrás az állattal?
2012. máj. 30. 13:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%
Zseniális... Akkor a Te kutyád még sose volt látókörön kívül? Sose néztél másfelé? Sose ment bozótba/árokba? Boldog élete lehet.
2012. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes ugye? Soha nem engedtem látókörön kívülre,és biztonságos helyen van tartva a telken. A gond ott kezdődik ,hogy ezt valaki furcsálja, mert kicsapja az utcára meg elengedi séta közben.Az ilyen kutyák szoktak nekünk támadni ha én pórázon viszem az enyémet. De a jogszabály is ezt írja elő ,kutya nem lehet felügyelet nélkül közterületen és úgy kell tartani kertes házban ,hogy ki ne juthasson.Egyáltalán nem nehéz dolog.
2012. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
49%
Ha elengedem kies részeken ,akkor is szemmel van tartva,és ő is figyel engem,no meg visszajön ,ha behívom.És igen,volt hogy tüzelő szuka után akart menni de akkor pórázra vettem.
2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
43%
Ezen az oldalon valami elvakult módon nyomják a piros kezeket ,ha valaki kicsit is máshogy gondol valamit.No mindegy lexarom.
2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
54%

Oké, legyen. A gond az, hogy eddig egyetlenegy ésszerű érvet sem tudtál felhozni, miért JÓ, ha nincs ivartalanítva, miért JOBB, mint ha igen. (A csonkolást hagyjuk már, szentimentális "érzelmi" érv.)


Nyilván ha azt írod, hogy a te kutyádnál a műtéti kockázat túl magas, mert mittudomén valami ritka vérzékenységben szenved, akkor oké. De mivel jobb neki így? Igen, persze, a műtét után nyilván fájdalmas neki. Na de akkor már az oltás is fáj, a póráz meg minden, csak nem természetes...

2012. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
64%
De pont ez a szentimentális érvem van ,hogy egész teljes kutyát szeretnék akinek minden egészséges szerve megvan amit a természet adott neki. Ha jól tudom tiltják a fül farok csonkítást ,azt akkor miért? Pedig mennyivel jobban néz ki egy álló fülű dobi!
2012. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem néz ki jobban, de mindegy. Piszok nagy önellentmondásba keveredtél, hiszen ott már tetszik neked a csonkolás?! Ha csonkolásellenes vagy, nem tetszene egy vágott fülű kutya.


Kicsit azért sajnálom a kutyádat, hogy soha nem futkoshat a szabadban, nem játszhat más kutyákkal. Annak örülne. A heregolyóival nem igazán tud jól mulatni, szerintem.

2012. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Szóval nem arra vagyok kíváncsi, NEKED miért jó, hanem arra, hogy a kutyádnak.
2012. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
73%
Annyira tudtam, hogy ez lesz belőle. A kérdező feltesz egy kérdést, ami provokatív és tessék, azóta pedig egy szót sem szólt, csak jól egymásnak ugrasztotta az embereket.
2012. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
40%
Jobban tetszik ,igen,de nincs dobim,szóval nem is vágattam le a fülét,nem érint a téma.Én azt tartom ellentmondásosnak ,hogy az egyiket tiltják a másikat támogatják. Mivel kerti kutya,ritkán sétáltatom ,de errefelé többségében félőrült kiengedett ebek vannak akikkel játszani nem tud ,csak védeni tudja magát ellenük.Bár néha összefut egy-két barátságossal is.
2012. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!