Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a kutyáknál a...

Mit jelent a kutyáknál a gyomorkivarrás?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 16:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Miiii??????????? :D
2012. máj. 30. 16:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azoknál a fajtáknál amelyek hajlamosak a gyomorcsavarodásra szoktak egy olyan műtétet végezni,hogy a gyomort odavarják a hasfalhoz és így nem tud megcsavarodni.Ha pedig egyszer már gyomorcsavarodása volt a kutyának akkor is megszokták ezt a műtétet csinálni,hogy ne történjen meg többször.
2012. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyánál érdemes megcsinálni. Már hallottam spánielről és tacsiról is, akik ebben szenvedtek. Én össze kötöttem az ivartalanítással, csak annyi a hátránya, hogy másfélszer akkora a seb. De ezt külön is megcsináltam volna, mert jelentősen nagyobb nyugalmat jelent nekem és biztonságot a kutyámnak. A gyomor csavarodás után úgy 6 óráig lehet még megmenteni a kutya életét, utána olyan szintű károsodások lesznek, hogy reménytelen lesz az életben maradása.
2012. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 100 %-os a végeredménye. Előfordult már nem egyszer kivarrt gyomrú kutya gyomorcsavarja.
2012. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorcsavar után kivarrták a gyomrát, majd fél év mulva a bélfodor letapadt a májra, a gyomor kiszakadt, károsodott a hasnyálmirigy, a belek, a kutya életéért 2 hétig harcoltak. (ma 9 éves) Én nem varratnám. Amihez egyszer hozzányulnak, már nem ugyanaz. Inkább a megelőzésre kell nagyobb gondot forditani. Pl. nem hagyni inni több liter vizet, inkább többször keveset, és kaja is napi 2-szer 3-szor kisebb adag, és utána szigorú elzárás, min. másfél óra. lekopogom egyszer volt ilyenben részem, azóta próbálok vigyázni.
2012. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyomorcsavar sajnos hajlam dolga.Van kutya, amelyiknél akár üres gyomorral is előfordul.
2012. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem biztos, hogy érdemes megcsináltatni. (Bocsánat az első kommentért, valaki a halakról írt a kérdésre tévedésből, de látom már töröltette, így az én hozzászólásom értelmetlen.)
2012. máj. 30. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!