Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kizárás. Jó módszer?

Kizárás. Jó módszer?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van egy olyan mód, hogy kizárás a falkából. A kutyám kapdos felém, egyre durvábban. Alkalmazzam, vagy szerintetek ez nem jó módszer?



2012. máj. 30. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó módszer. nálam bevált. a kutyám (tacskó) folyton elszökött, úgyhogy alkalmaznom kellett. nem bántam meg, sokat segített. ajánlom neked is, a fontos, hogy tényleg tartsd be a szabályait.

ui.: szerintem itt jobban le van írva, olvasd el ezt is: [link]

2012. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 noesamuel ***** válasza:
100%

a falkából való kizárás intézménye akkor érhet valamit, ha a kutya falkában szeretne maradni...

mivel kapdos feléd, arra következtetek, hogy nem szeretne a falkád része lenni, maximum elvisel a sajátjában...

a válaszom: a kizárás jó módszer, de nem a nálatok.

2012. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Mióta van nálad? Mivel próbáltad eddig megszűntetni az utánad való kapdosást?
2012. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor ha a kutya tudja, hogy miért részesül ebben-a cerberos ezt egyáltalán nem hangoztatja! a megfelelő időzítés nagyon fontos itt is! máskülönben csak értelmetlen büntetésnek veszi a kutya és vagy nem használ semmit, vagy bizalmát vesztve megtörik a kutya!

Agresszív kutyát elsősorban egy szakembernek kéne megmutatni és nem interneten keresni a tuti tanácsot, rosszul alkalmazott technikák(akár még a kizárás is fokozhatja a kutya agresszióját!!!)

2012. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kutya 10 hónapos, 8 hetes kora óta nálam van. Általában fegyelmezés közben kapdos felém, ha kicsit durvábban rántom meg a nyakörvet (vagy nem is durva hanem hisztizik), vagy akkor harapdál (habár akkor nem komolyan, csak bekapja a kezem - még), ha hozzáérek a testéhez, és az éppenséggel nem tetszik neki. Próbáltam, hogy ha hozzáérek, vagy simogatás közben harapom meg, akkor megállítom a kezem, hogy érezze, hogy nem bántani akarom, és megnyugodjon, de fészkelődik, és tovább harapdálja kezem. Félek, hogy eldurvul.


Falkavezéri teendőket próbálom ellátni, de nem úgy tűnik, hogy hatna rá. Valószínűleg nem vagyok eléggé határozott. :(

2012. máj. 30. 17:36
 6/11 A kérdező kommentje:

harapom meg = harap meg


Bocsi.

2012. máj. 30. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Kamasz, lázadozik. Szerintem próbálj egy kicsit több tekintélyt szerezni, csináld a dominancia gyakoratokat!

Pl. te mész ki elsőként az ajtón, te eszel először a kutya kajájából stb.

Ha a kizárás mellett döntesz, azt viszont tökéletesen kell csinálnod, különben még rosszabb lehet a helyzet.

2012. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem maradok a dominancia gyakorlásánál. Egy kizárás még nekem komoly lenne, bármennyire is könnyűnek hangzik.


Remélem idővel sikerül valamit kezdeni vele, és igazad lesz, hogy csak lázadozik. Azért félelmetes kutya, nem szeretném, ha bevadulna és nekem támadna.


Cesar Millan arról beszél, hogy legyünk nyugodtak. De hogyan, mikor éppen felém kap, és nem tudom, hogy most azok az óriási fogai komoly sérülést okoznak vagy nem... :/ Nehéz, én magam is félősebb, határozatlanabb vagyok...

2012. máj. 30. 18:04
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
82%

Egy 10 hónapos kutyánál én is a dominancia gyakorlatokat és új szabályok betartatását hajtanám végre! Ha most kizárod, mit csinálsz nyílt agressziónál? Ez a legutolsó büntetési forma, amit el lehet képzelni.


Tavaly ősszel-télen volt 2-3 hét, mikor sokszor keveredett balhéba. Kóbor, önsétáltató és gazdás kutyák egyaránt sokszor támadtak meg minket, gyakran egy szemvillanás alatt, ahol nem tudtam segíteni Argos-nak, csak a balhé kialakulása után, ezért rájött, hogy jobb, ha ő kezdi a dolgot...aztán egyre kevésbé tudtam vele befejeztetni a balhét, le kellett szedni a másikról, nagyon dominált, stb...egy csúnya eset is volt: egy foxi keverék labdázott a gazdival, Argos is rohangált a labdáért...aztán a labda fölött egymástól kb. 2 méterre beálltak feszülten, és mire elhívtuk volna őket, összeugrottak...nem eresztett kemény parancsra sem, sőt, még az odamenő bulldognak is nekiment, úgy kellett lerúgni :O na, ekkor azonnal kapott pár seggberúgást, kizavartam az erdősáv szélére, ergó kizártam a falkából...egy idő után közeledni akart, ekkor tovább hajtottam, de a hülye a forgalmas út felé rohant az egyetlen szűk kijárathoz, ezért kapott egy "FEKSZIK"-et, aztán odamentem hozzá, pórázon-láb mellett jött hazáig és ment a 6 méteres láncra, kaja semmi.

Egy hétig otthon kizárólag a hosszú láncon volt, sétán kizárólag láb mellett pórázon, kaját csak elé vetettem egy "tied" kíséretében, egyébként nem beszéltem vele, nem volt játék, tanulás, semmi...

1 hét után kapott kisebb szabadságot itthon, sétán flexivel, majd lassan kezdtem vele kommunikálni, gyakorolni, 2 hét után játszani...ekkor állatkínzónak tartottak sokan...ismerősök is...nem érdekelt, éreztem, hogy ezt meg kell tenni...korábban is volt hasonló eset egy balhé után, de akkor 3 nap lájtos bünti volt...ez volt az első igazi kizárás 1 héten át.

Viszont eredményes lett, mert azóta akkor is lefordult kutyákról, ha azok nekimentek. Több eset is volt, hogy kitámadtak rá pórázon és szabadon lévő kutyák egyaránt, de Argos vicsorogva lefordult róluk :O


Ezt olvasd végig:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2964646-tenyl..

2012. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írsz. És igazad van abban, hogy ez még nem "igazi" agresszió.


Tovább fogom csinálni a dominancia gyakorlatokat, jelenleg is folyamatban vannak.


Köszi a válaszod.

2012. máj. 31. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!