Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8-9 hetes kiskutyát, kistermet...

Zsóka46 kérdése:

8-9 hetes kiskutyát, kistermetűt (pincsit), buszon hogyan lehet szállítani?

Figyelt kérdés
Ahol lakom az 250 km-re van attól ahonnan tanulok. És ahol tanulok abba a városba kéne elvinnem a kiskutyát, tehát elég hosszú busz út lenne (4 óra). Hát egy szállítóketrecbe azt a pici kutyát nem szeretném beletenni. Hallottam olyat, hogy buszsofőr függő, hogy engedi a kutyát szállítani. Mennyit kellene érte fizetni? Vagy ha egy kisebb dobozba vinném az is jólenne? Még annyi, hogy oltást még nem kapott, az új gazdi adná neki az elsőt, tehát oltási könyve se lesz, amit pedig kérnek, elgalábbis azt olvastam. Választ előre is köszönöm!

2012. máj. 31. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Oltási könyv és veszettség elleni oltás nélkül kutyát tömegközlekedési eszközön szállítani TILOS!


A kutyád bármilyen emberekre is ártalmas betegség hordozója lehet, nehogy felvidd így egy olyan buszra, amin még másik 40 ember (esetleg terhes nő, kisbaba) is utazik, ez nagy felelőtlenség.


Tehát hogy értsd: nem viheted fel a buszra, és remélem, nem is engednek fel vele.


8-9 hetesen a második oltását kéne megkapja (+féreghajtás, illetve egyéb orvosság, ha szükség van rá, mert baja van, mert nyilván szaporított alomból való és ennek nagy a valószínűsége).


Gratulálok a felelős állattartáshoz.

2012. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy kiell ábrándítsalak, tenyésztőtől veszem 8 hetesen adja ide akkor kapja az első oltását, és aznap vinném már az új gazdihoz szintén vinné oltani. Lehet értelmesen is gondolkodni nem gondolod? Én kérdeztem az oltást, minden kutyájuknak 8 hetesen adták be az első oltást és eddigi évek alatt gond se volt neki. Volt más pincsim nekem, a szüleimnek is régóta. Nem vagyok hülye. Sajnos buszon még sose utaztattam állatot. Ezért mertem volna érdeklődni az értelmes hozzászólóktól..
2012. máj. 31. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:

mindenképpen szállító boxot javaslok, hidd el okkal kényelmesebb a kutyának ilyen hosszú úton mint az ha pl a kezedben van


Viszont 6 hetesen már be kellett volna oltani és most jönne ugye a 2. oltás és a normális tenyésztő csak ekkor adja oda... igazán nem az a kérdés, hogy a te kutyád terjeszt e valamit a gond inkább az, hogy pl a parvót simán benyelheti útközben hisz az cipőn, ruhán mindenen terjed...én 2 oltás nélkül biztos nem vinném ki

2012. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor sincs igazad, érdekes egy "kennel" és érdekes egy "tenyésztő" lehet, ha így kiad a kezei közül kiskutyát...


Mellesleg egy ilyen fiatal kölyköt állatkínzás kitenni ekkora útnak tömegközlekedésen, főleg hogy nyár van és nagy hőség, főleg a magyar buszokon... Legalább 2-3x meg kéne állnotok valahol, hogy a pici szusszanhasson. Leszállni a buszról, elengedni pisilni-kakilni, inni, etetni, stb.


Akkor vagy oldd meg kocsival (kérj meg ismerőst, valakit, keress oszkáron autóst) az utat kivételesen, vagy nem tudom, de ez tényleg óriási felelőtlenség, amire készülsz.


Ha pedig nem első kutyád, érdekes, hogy nincs ennyi eszed magadtól, hogy például így megoldd a dolgod, ne haragudj...


Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.


Egy felelős kutyatartó egy ilyen kölyökkel nem vállal be ekkora utat tömegközlekedéssel sem a kutyája miatt, sem a többi ember miatt.

2012. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért. Melyik kennelből veszed? Én is most szeretnék venni. :)
2012. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldom akkor kocsival valahogy:) úgyis terveztünk ide utat, akkor elszállítom oltásokat meg beadatom előtte, és kocsiba meg szaladgálhat a hátsó ülésen majd kényelmesen:) A válaszokat köszönöm!
2012. máj. 31. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem küldesz róla képet? Olyan kíváncsi vagyok. Kedvenc fajtám :D

(egyébként 2 hetente lehet oltatni majd :)

2012. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért nem akartam kocsival mert sokkal drágább egy oda vissza út vele mint busszal. Mert busszal felutaztam volna ide a kutyussal, odaadtam vna az új gazdinak én meg mentem vna koliba be. De így h feljöjjek kocsival 1 napra összesen 500 km.. kicsit drágállom, de majd vmi túrát betervezek akkor... Sajnálom nem vagyok milliomos h ilyeneket csak úgy egy csettintésre megoldjak :/
2012. máj. 31. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első oltást 6 hetesen kapják, a másodikat 8 hetesen, így a tenyésztő oltási könyvvel 2 oltással és féreghajtásokkal bepecsételve adja oda a kiskutyát.

A 8 hetes csöppség meg nagyjából 2 óránként pisil-kakil, amikor épp jólesik neki. 4 órát sehogy sem bír ki ürítés nélkül. Ha a buszt össze koszolja, akkor a takarítást is ki kell fizetned. Jobban jársz az autóval.

2012. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!