Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta van nálunk egy 7 hetes kiskutya(nem ideggyenge,törzskönyves). Első éjszaka csak 1x kelt fel,második éjszaka többször,az éjjel pedig 3x.Mindig az ágyra akar feljönni,de próbálok következetes lenni,és azt szeretném ha a saját fekhelyén aludna.Igazából erről az éjjeli felkelésről szeretném leszoktatni,mert a tenyésztő szerint a tesóival végigaludta az éjszakákat.Tudom,kicsit még türelmesnek kell lennem,de jövőhéten már megyek dolgozni,és itthon marad egy nem túl kedves anyóssal,addig az alapokra szeretném mindenképpen megtanítani.Éjjel már azt csináltam,hogy a grabancánál fogva tettem vissza a helyére,szerintem meg is lepődött :-) Illetve még az a probléma,hogy egyáltalán nincsen meg egyedül,ha nem vele foglalkozunk akkor sír..de nagyon.Engem nem zavarna,mert egyszer úgy is abbahagyná,de mivel nem egyedül vagyok a házban,párom dolgozik,anyósom sárkány,nem tudom sokáig hallgatni.
2012. máj. 16. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ossz füldugót a családtagoknak, és használj vizipisztolyt :)

Na de komolyra fordítva a szót, lefekvés előtt jól fáraszd ki, akkor aludni fog, mint a bunda, főleg ha valami szellemi kihívás elé is állítod (új helyzetek, tárgyak, helyek, emberek, megoldandó feladatok). A tesóival valószínű azért aludta végig az éjszakát, mert egész nap játszottak, aztán ott voltak egymásnak megnyugtatásképpen. Esetleg adhatsz is neki egy pólót a szagoddal, hogy érezze, hogy nincs egyedül, hátha úgy nyugodtabban fog aludni.

Az egyedül maradást gyakorolt vele napközben is, apró lépésenként, amit még tud tolerálni a kutya. Például játszhatsz olyat, hogy bemész az egyik szobába, és nem engeded be a kutyát, nem lépheti át a küszöböt (vagy te kimész, és ő marad bent, lényegtelen). Eleinte valószínűleg rengetegszer el kell neki magyaráznod, főleg azt, hogy akkor sem mehet be, ha te már elmentél az ajtóból, de így szép lassan megértetheted vele, hogy nem lehet mindig veled. Csak akkor oldd fel ezt a tiltást, ha teljesen belenyugodott a helyzetbe, elment a dolgára, vagy szépen lefekszik és vár rád. Aztán ha ez megy, rá is csukhatod az ajtót, akkor pedig erélyesen, apttogósan rá tudsz szólni, ha hisztériázik.

2012. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!A póló dolog már megy,és raktam bele egy melegvizes palackot is.Kipróbálom a többit is.
2012. máj. 16. 09:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az éjjeli felkelés az megfog szűnni ,de tényleg türelmesnek kell lenni, mi is este mielőtt elmentünk aludni játszottunk vele,kifárasztottuk jó alaposan és a végére már csak hajnal 5-6 körül kelt fel ,de legalább az éjszakát végig aludta..nekünk 1-1,5 hét volt mire teljesen megszűnt ez a nyöszögés éjjelente..


szóval sok türelem és játék a kutyussal és akkor aludni fog!! :)

2012. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A türelem az megvan,a játék nagyon nehezen,mert egyszerűen semmi nem köti le.Van könnyű,van bonyolult,sípolós,bolytos,zörgős,zokni minden amit eltudsz képzelni,de 5 perc után megunja,és már fészkelne be az ölembe.Most is fent volt éjjel 3x,és most bemászik az ágy alá bármi áron.Hiszti az nincs nagyon,kis nyöszörgés de az sem tart 10 percnél tovább.
2012. máj. 17. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Játék alatt ilyenkor azt értjük, hogy játssz vele aktívan, dobálj labdát, hozgáljatok rongyot, bármi, csak játsszatok együtt. Azt ne is várd el, hogy órákig ellegyen egy tárggyal, ő nem gyerek, aki elbarbizik akármeddig, mert elviszi az állatkertbe meg a plázába és meg is kávéztatja :) A játékok önmagukban csak tárgyak, te töltöd meg őket tartalommal azzal, hogy együtt játszol vele.
2012. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

akumi: ennyire nem vagyok ostobenkó :-D hát persze,hogy együtt játszunk,és élvezi is.Van zoknink,pólónk,műcsontunk,üres colás üveg,két féle külön kölyköknek játék,"apa-anya" papucsa,de 10-15 percnél többet nem foglalkozik velük/velem (akkor inkább így írom). Ezért nehézkes a lefárasztása.Pedig ha ezek nem jönnek,dögönyözöm is rendesen a kis testét :)

Most kétszer volt fent éjjel,amin nem is csodálkozom,mert 2-3 órát alszik,30-40 percet van fent,és ez egész nap így megy.Elhiszem,hogy éjjelre meg nem fáradt.Most is kivittem az udvarra,elvégezte a dolgát és már skerázott vissza,evett,picit játszottunk (megunta) és szerintem 3 percen belül húzza a lóbőrt.Éjjel nem sír,inkább csak így makog egy kicsit,aztán 20-25 percig mászkál a szobában csendben.

2012. máj. 18. 11:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, így más :) Igazából az eszköz mindig csak másodlagos, valójában téged un meg, illetve a veled való játékot, nem a tárgyat :)

Nem tudom, elöl vannak-e folyton a játékai, de segíthet, ha elpakolod őket arra az időre, amikor nem játszol vele, így lesz értéke a játéktárgynak is. Az is megeshet, hogy egyszerűen nem tud még tovább koncentrálni a játékra, végülis elég pici, az agya sem bír még sokat :) Tarts kis szüneteket, egyszerre keveset játssz vele, de azt többször, és még addig hagyd abba, amíg ő is élvezi.

2012. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De a fő kérdés akkor is ott marad...meddig randalírozik nekem éjjel?
2012. máj. 18. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ha felkelsz hozzá, és az a felkelés neki kellemes élmény, akkor valószínű sokáig. Vagy bírjátok ki pár napig, 1-2 hétig, vagy tedd neki nagyon kellemetlenné azt, ha felkelt éjszaka, hogy esze ágában sem legyen legközelebb megpróbálni. De ezzel óvatosan kell bánni, mert a kicsit kellemetlent még lehet, hogy megéri neki bevállalni, úgyhogy alapvetően azt mondom, hogy próbáljátok meg elviselni egy ideig.
2012. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kelek fel hozzá..vagyis végig mozdulatlanul fekszem,amíg vissza nem alszik.De ma 25 percig volt fent,aztán a második alkalomnál,meg 1 órán keresztül.Mondjuk az sem lett volna több,csak a kis majom mászott be az ágy alá,és beszorult egy kicsit,kiszedtem,és akkor elszabadult a pokol.Amúgy nagyon kis okos,mert amíg nem látta meg,hogy fent vagyok,nagyon diszkréten viselkedett.Mit értesz a kellemetlen alatt?
2012. máj. 18. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!