Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyushoz, aki nem...

Andizsuzsi kérdése:

Olyan kutyushoz, aki nem hajlandó kimenni az utcára, tipp?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy menhelyről egy 4 hónapos kiskutyát. Második nap kiszökött (megtalálta az egyetlen, általunk nem látott lyukat a kerítés alatt), és nekiment egy autó. Baja szerencsére a nagy ijedségen kívül nem lett, azóta viszont (2 hete) nem lehet az utcára kivinni. Próbáltam szépen, jutalomfalatokkal csalogatni, de nem buta, tudja, ha nyitva hagyom a kaput, és kezemben a póráz, már iszok is az udvar másik felében. Én örülnék neki, ha sétálni vihetném, megtanulna tömegközlekedni stb, hiszen akkor jöhetne velem, így viszont kénytelen vagyok mindig otthon hagyni. Van egy felnőtt kutyám is, vele ha sétából hazaérünk, a kicsi mindig hatalmas cirkuszt rendez, úgy sír, mint akinek éppen alaposan ellátták a baját, percekig tart, amíg megnyugszik. A türelmen kívül esetleg valakinek valami jótanácsa?
2012. máj. 31. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha minden igaz, kertesházról van szó. Ha van lehetőség, akkor álljatok be a kapun belülre egy kocsival (akár ismerőst is kérj meg), és az autótól való félelmét a megszokott környezetben próbáld türelmesen, jutalommal kiküszöbölni. (Ez nem egy, nem két alkalom lesz, hanem akár hetekig is el fog tartani).

Fontos, hogy ne érezz sajnálatot. Legyél határozott, magabiztos, és örülj, hogy próbáltok a kocsihoz menni, vagy kimenni a kapun, érezze, hogy ez egy jó dolog és hogy veled biztonságban van.

Ha ez megvan, próbálhatod utcára is kivinni. :)

Ha így sem megy, akkor újra elgondolkodunk a megoldáson. :)

2012. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagyok kutyákkal suttogó, de szerintem a pórázt megszoktatni a kertben, mikor bizik benned akkor séta csak a házatok elött a járdán és mindig lehessen közel a lábadhoz.

Tömegközlekedés, nagy zaj az még sokkoló neki, azt majd idővel, akár hetek múlva ha már feltétel nélkül bizik benned.

2012. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első! Az autóktól nem fél, rendszeresen járnak be azóta is hozzánk ismerősök, nagy boldogsággal meg oda, azóta voltunk oltáson, az autóba minden gond nélkül beszáll. Valahogy a bajt az utcával, nem az autókkal azonosítja.


Kedves második! Alapon a pórázzal semmi gond, bármikor rátehetem, vígan parádézik az udvaron vele, csak ne induljunk az utca felé.


Én is úgy gondolom, hogy azt kell megerősíteni benne, hogy velem biztonságban van az utcán is, de amíg a kapun nem hajlandó a lábát kitenni (szó szerint), addig nem tudom, hogy hogyan. Tegnap ölben kivittem, gondoltam csak épp a kapunk kívül, egy kicsit leszünk a füvön, felkészültem jutalom falatokkal is, a kaput nyitva hagytam, hogy lássa, van visszaút, de ahogy leért a lába a földre, már iszkolt is befelé. Több ismerős azt mondja, örüljek, hogy nem lesz elmászkálós, de én nem hiszem, hogy örülni kellene ennek, és nyilván neki sem jó.

2012. máj. 31. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

1. vagyok. Bizony, hogy nem jó.

Értem, szóval a kutya a kocsikkal jól barátkozik.


Akkor próbáld meg, hogy autóval viszed ki a kapu elé (ez most nem vicc), mintha dokihoz mennétek (vagy valahova, ahol sétáltatnád és nem zavarnak), hátha úgy más a helyzet.


Ha nem megy a jutalomfalat és a türelem, próbálj meg határozott és nyugodt lenni. Ne "könyörögj" neki, és ne legyen bemenekülési lehetősége. Csukd be a kaput, hogy ne tudjon visszamenni.


!!!!!

Ne kövess el egy nagy hibát: ha próbál iszkolni, vagy fél, stb. ne nyugtatgasd, ne simogasd, mert azzal megerősíted, amit csinál. Várj türelemmel (esetleg határozott, nyugodt hangon mond neki, hogy "Elég!", de csak akkor, ha biztosan tudod így mondani, és nem lesz sajnálkozó, kérlelő a hangzása. A kapu előtt, ha úgy veszed észre, hogy kezd lenyugodni (előbb-utóbb el fogja kezdeni, mert fáradni fog), azonnal dícsérd meg szóval, simivel, jutival, játékkal, amit elfogad.

Elsőre ennyi után beviheted, végeztetek. Ezt próbáljátok meg növelni. És ha a kapuban már kevésbé fél, próbáljatok meg tenni pár lépést valamerre, stb. :)


Azt próbáltad már, hogy ha kocsival elviszed idegen helyre, ott kiszálltok, hogy reagál? Esetleg ismeretlen helyen előfordulhat, hogy könnyebb dolgotok lenne (ott a fent említett módszer alkalmazhatod szintén)! :)


Ez az ötlet hogy tetszik? Várom a visszajelzésedet! :)

2012. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Nyugtatgatni nem szoktam, tudom, hogy azzal csak azt erősíteném benne, hogy jogos a félelme. Kipróbálom az általad tanácsoltakat, minden képpen visszajelzek, mire jutottunk. Nem akarom erőszakolni sem, gondolom "menhelyisége" miatt eléggé bátortalan, bizonytalan amúgy is, mindenhez sokkal több megerősítésre van szüksége, mint az eddigi kutyáimnak. Viszont nagyon barátságos, kedves és nagyon értelmes kutyus, kár lenne érte, ha kerti életre lenne kárhoztatva.
2012. máj. 31. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben távolabb vinném a háztól, ahonnan már nem tud visszaiszkolni. Az én kutyám sem volt hajlandó lépcsőzni, járdára lépni, a szobából kilépni (panelban lakunk), mert előtte egy kertben élt, ahol nem is sétáltatták. Aztán idővel minden könnyebb lett, eleinte mi is kézben vittük le, fokozatosan javult a helyzet.

Nem szabad neki engedni, hogy visszamehessen, ezért gondoltam, hogy talán, ha távolabb vinnéd a bejárattól, akkor könnyebben menne a dolog, mert bele lenne kényszerítve, hogy előre nézzen és ne hátra.

2012. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Mindenképpen megpróbálom "zárt kapuk" előtt is. Arra is gondoltam, hogy a két kuyát együtt kellene kivinnem, hátha...
2012. máj. 31. 15:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztunk zárt kapu előtt. Szerintem nagyot léptünk előre, bár sétálni még nem sikerült. A kapunk még most sem akart kimenni, de felvettem, kivittem és letettem az út mellett a fűbe. Hiszti elmaradt, egy drabig meghúzta magát, aztán szfinx pozícióba feküdt, majd az oldalára dőlve heverészett, és figyelte a forgalmat. Először hátrahőkölt az autóktól, akkor nem engedtem visszakozni, és hamarosan teljesen közömbösen figyelte a buszokat is. Miután így csendesen elszemlélődtünk egy darabig, szépen visszasétáltunk az udvarba. Természetesen tovább próbálkozunk, remélem a kíváncsisága felülkerekedik a félelmén.
2012. jún. 5. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Idővel felül fog az tuti. :)

Hajrá!

2012. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségét. A hétvégén eljutottunk odáig, hogy elsétáltunk az utca végéig. Nem mondom, hogy nincs néha ellenkezés, de volt, hogy azért álltunk meg, mert valamit nagyon szimatolt, nézelődött. Még sokat kell dolgozni rajta, de már nagyon szépen alakul.
2012. jún. 11. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!