Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vehetek normális hátú...

Honnan vehetek normális hátú német juhászokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy németjuhászt venni,rajzost.

Törzskönyveset már nem is lehet normálisat kapni?

CSak szaporítótól?Nem baj ha hosszúszőrű.


2012. máj. 31. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

lehet,munkavonalút vegyél.

egyébkéntz mára show vonalnak is"normális" a háta, csak afotókon belépnek (rogyasztanak) azért van lejebb

2012. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy vannak munkavonalúak,de nekem rajzosak tetszenek,van rajzos munkás tenyészet is?

és show-németjucik alkalmasak házőrzésre,öv-re?

2012. máj. 31. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

a show NJ is rendez NJ!!!

annyi a kulonbseg hogy kiallitasra viszik oket

a kepeken a gazdik csinaljak meg hogy a kutya ugy aljon(tenyeszto mutatta hogy hogyan csinaljak)

2012. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Na most a tévedések elkerülése végett. Minden évben ősszel Németországban megrendezik a Német juhász főtenyészszemlét./ ide a világ összes tájáról a kutyák krémjét viszik /

Ezek a kutyák azon kívül, hogy csodaszépek munkavizsgával is rendelkeznek. / nyílt osztály/.


Ugyanúgy évente van a munka kutya világbajnokság is ott már vegyesen is vannak. Vannak küllemben hibátlanok és vannak úgyszólván "mezei" Német jucik is.

A küllem nem befolyásolhatja a munkateljesítményt.

A mondás úgy szól " ép testben ép lélek" Wesen.

Ezért is a tenyésztőkön sok múlik, hogy mind e kettőt a kutya magában tudja hordozni.


Ehhez már több körítés nem kell.

2012. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

értem.

Tehát show német juhászok is ugyanúgy alkalmasok örző-védőre és házőrzésre.

Köszi mindent.

2012. máj. 31. 18:54
 6/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Így igaz!


De mi Német juhászosok nem szeretjük a "Show vonal" szót.

Ez egy újabb divatosabb elnevezés.

Maradunk a "küllem vonal"nál.

2012. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

értem,köszi.

Küllemvonalból melyik tenyészeteket ajánlanátok?

Amely mind küllemre mind házőrzésre megállná a célját?

2012. máj. 31. 20:51
 8/12 anonim ***** válasza:
hát én végignézem a kutyaiskolában ahogy a küllemkutyákat vért izzadva pecerészik fel a karra:(((( természetesen tisztelet a kivételnek. Rajzosban is van többféle, nézz szép a németjuhászos honlapokon.
2012. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alaposan meg kell nézni a szülőket. A papíron lévő munkavizsga nem igazán értékmérő. Olyan kennelt keress, ahol nem a mindig győztes kutyák vannak, és nem 60-30 kutya van.
2012. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Khm igen van egy beállítási póz, de a munkavonalasnak akkor sem olyan csapott a feneke, még ha úgy van beállítva, akkor is ordít a különbség! Nekem munkavonalas van és hát temperamentumban is másabbak, mint a kiállításiak..... ez van!
2012. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!