Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki eteti ilyennel a...

Valaki eteti ilyennel a kutyáját? Tényleg igazi strucchús lehet benne?

Figyelt kérdés

Most vettem ilyen tápot,szereti is hál isten a pincsimix kutyám, itt a leírás róla:


Az igényes kutyák táplálásában a strucchús egyre jelentősebb szerepet játszik. Az afrikai strucc ugyanis különlegesen ritka fehérjeforrás. A különleges íz, a sötétvörös szín és a könnyű emészthetőség a húsnak rendkívüli karaktert kölcsönöz. A burgonya nem tartalmaz glutént és ezért elsősorban a gabonaérzékenységben szenvedő állatoknak ajánlott. A Supreme Sensible Afrikai Strucc a struccot és a burgonyát egyedülálló receptúrában egyesíti. A szuper prémium minőségű, teljes értékű száraz takarmány különösen táplálékérzékeny, speciális igényű kutyák számára ajánlott - akár ínyenceknek is.

- Afrikai strucc mint egyedüli állati fehérjeforrás

- Gabona hozzáadása nélkül - gluténmentes burgonyával

- Takarmány-összeférhetetlenség és allergia esetére állatorvos által ajánlva


Összetétel: burgonyapehely (legalább 45%), strucchúsliszt (legalább 17%), burgonyafehérje, napraforgóolaj, melaszszelet, májhidrolizát, almatörköly (szárított), repce, tengeri só, élesztő (kivonat formájában)

Összetevők: Nyersprotein 20%, Nyerszsír 10%, Nyersrost 3%, Salakanyag 8,5%, Szénhidrát (nitrogénmentes extraktumok) 51%

Vitaminok: A-vitamin 15000IE/kg, D3-vitamin 1500IE/kg, E-vitamin 100mg/kg, B1-vitamin 5mg/kg, B2-vitamin 5mg/kg, Pantoténsav 10mg/kg, Niacin 45mg/kg, B6-vitamin 4mg/kg, Folsav 2mg/kg, B12-vitamin 70ug/kg, Biotin 500ug/kg

Ásványi anyagok: Kalcium 1,25%, Foszfor 0,8%, Nátrium 0,35%, Magnézium 0,1%, Vas 100mg/kg, Réz 18mg/kg, Mangán 25mg/kg, Cink 110mg/kg, Jód 1mg/kg, Szelén 0,15mg/kg

Termékajánló


Kiszerelések:

700 gr, 2210.00 Ft., 2050.00 Ft.

2,5 kg, 6090.00 Ft.



itt a kép:

[link]


Vélemény? Jó táp ugye? Ettől nem is ment a hasa!



2012. máj. 31. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Itthon is tenyésztenek struccot régóta, állítólag borzasztó igénytelen állat, viszonylag olcsón lehet tartani, csak a tartási engedély miatt macerás, mivel veszélyes állatnak minősül. Szóval szerintem simán lehet benne strucchús :)
2012. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elég sok benne a szénhidrát!

Én meg szoktam kóstolni a tápot, amit a kutyának adok, nem kell, hogy jóízű legyen, csak ne legyen rossz ízű!

2012. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem az nem tetszik benne, hogy az első 4 összetevőben (ami köztudottan a legmeghatározóbb) 2x is szerepel a burgonya, ráadásul az egyik az első helyen. Akármennyire is minőségi, egy kutya fő tápláléka nem a krumpli, hanem a hús.
2012. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

egeen..elég sok van benne!

Főleg krumplipürével kevertem el neki hogy megegye..ne tegyem akkor igaz?:D bár így megette natúrban nem:D

2012. máj. 31. 17:53
 5/16 A kérdező kommentje:
akkor végülis jó táp vagy nem?:D nem volt olcsó bár nem tudom 700 gr 2000 ft-ért minek számít..:D én 2500 ft-ért vettem fressibe!
2012. máj. 31. 17:54
 6/16 Maxitabi ***** válasza:

Nálunk a kutya evett kb 3 hétig ebből a Happy Dogból-hadd írjam már ki a nevét - és annyira vakarózott tőle, hogy le kellett állnunk vele. Utána minden oké lett. Addig ilyen tünetet soha nem tapasztaltunk (azóta sem)- és még jót akartunk neki. Pedig azért vettük anno,mert gabonamentes. Azóta Acanát és Orijent kap, de nagyobb kutya, ezért 13.5 kg zsákot veszünk a neten, ez így kb 1500Ft/kg. Amúgy A Fressnapf sztem nagyon drága.Az Acana Pacifica pl 2.5 kg 4700 Ft és jóval jobb ennél.De nem csak ezek léteznek, nézz körül a neten, olvass itt is sok tápos kérdés szokott lenni.

Természetesen ha a te kutyád bírja, akkor elmegy.A közepes minőségűek közé tartozik. Vannak sokkal jobb tápok, de természetesen ennél rosszabbak is.

2012. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem csak az ár tükrözi a minőséget.

Én nem adnám a kutyámnak, a sok krumpli miatt, akármennyire is válogatott stb.

Ennél sokkal jobb tápokat is kapsz ennyi pénzért!

Pl. Acana, Orijen, Taste Of The Wild - a tápok koronázatlan királyai. Szerintem ennél még ezek is olcsóbbak.

2012. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

mindegy ezt már megeszi úgyis kiszacskós 700 gr csak:D most tudod kísérleti fázisba vagyunk:D

Amúgy kutyavakarózós: Ezt persze kutya válogatja,enyém jól van tőle:) de select gold-tól fosott meg hányt,más kutya meg bírja meg eladó is arra akart rábeszélni hiába mondtam hogy nemjó :D de kaptunk masnit ez mellé ajándékba még nagyon édes:D

2012. máj. 31. 18:44
 9/16 anonim ***** válasza:
A krumpliból a kutya semmit nem használ fel, gyakorlatilag átmegy rajta. Semmiképp ne adj neki még pluszban krumplipürét. :(
2012. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

valamivel át kell b@sznom sajnos,mert önmagában nem eszi meg a tápot csak ha elkeverem valamivel! Pl konzervvel,májkrémmel,krumplipürével,rizzsel

ezekkel szoktam:)

2012. máj. 31. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!