Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy nőstény golden...

Mónika07 kérdése:

Kan vagy nőstény golden retriver kiskutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Nem sokára lesz egy goldenem, sokan a kan kutyát ajánlották ,mert hogy sokkal odaadóbb mint a lány,más szerint meg fordítva.

(20 éves lány vagyok és én is inkább lányt szeretnék.)


2012. máj. 31. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szuka kutya, ha nem akarod, hogy mindent össze-vissza pisiljen, mert ő jelezni akar... Mind kettő van, a szukával semmi probléma, de a kan, egyszerűen egy növényem nincs már az udvaron. Úgyhogy szuka!!! :)
2012. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen affelé hajlok :)
2012. máj. 31. 19:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a kanokban hiszek mert azok szerintem jobb házőrzők is mint a szukák.De ha kedvencnek szeretnéd akkor inkább szuka mert a nem jelölget!De ha tüzel azzal is lesznek problémáid!
2012. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Kan kutyát tudok csak ajánlani! Rengeteg kutyás ismerősöm van és nagyon kevés az az ember akinek szukája van! a kan kutya maximum az udvaron jelöl de a házban/lakásban nem fog egyáltalán. A szuka kutyákat a tüzelés miatt nem ajánlanám!

Nekem kan Labradorom van és van egy vele egy idős szuka Labrador aki nem olyan szép és a hasa jobban megvan ereszkedve! Szerintem a kanok formásabbak! Valamint ha szukád lesz és fog fialni akkor nagyon megfog ereszkedni a hasa és csúnya lesz! De a te döntésed ! Sok sikert a kutyázáshoz !:)

2012. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!nekünk is kan van,és hát a rózsán kívül semilyen virág nem birta mellette:D

Az össz goldi akit ismerek(3)mind kan és elég kajlák,pedig kutyasuliba is járnak:D...a miénk is nagyon jelölős,de ez minden ivaros kutyával így van,hogy őszinte legyek én nem bántam meg,hogy kan lett mert mellette nem unatkozok,és elég sokat lehet rajta nevetni:D,viszont irtó bújós(mindig az ölembe fekszik<3)

Egyszóval dönsdt el Te!;)

2012. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben szuka párti vagyok.:D Nem jelölget, könnyebben kezelhetőbb, nálunk bújósabb is. Nekem most lesz még egy husky szuka kutyusom, de most is egy szukám van.

Ebben fajtában(husky) a nőstények állitólag intelligensebben a kanoknál. Általában mindig a szukák közül kerül ki a vezér kutya, akinek, mint tudjuk nagyon jó adottságai kell, hogy legyenek(szánhúzás).

Egyébként ez, hogy megereszkedett a hasa inkább egyed függő, mint hogy szuka, a szukák inkább pont karcsúbbak a kanoknál, szóval ah egy szép példányról van szó, akkor a szukának is nagyon szép alakja van...

Sok sikert az új kutyushoz, akármi mellett is döntessz.:)

2012. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) szuka mellett döntöttem, kertben élő ,házi kedvenc lesz vagyis az én kedvencem :)az udvaron elég sok virág növény fa van aminek anyu nem örülne ha kipusztulna :D


van 3 cicám is ,könnyen össze tudnak majd szokni?

2012. jún. 8. 10:42
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
kutya macska barátság felejtős.. a miénket a kutya át üldözte a szomszédba..ritka ha jól kijönnek.
2012. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Érvelek mind a kettő mellet: (nekem van mindkettő)

Pozitív:

- A kan kutyáról azt hallottam, hogy okosabb, élénkebb, bár én ezt nem tapasztaltam. Erősebben kell őket fogni (nem szószerint értem! határozottabb irányításra van szükségük). Nem találsz majd egyszer csak 1 kutya helyett 6-ot a házadban. Lehet hogy párosodik szukákkal, de a kölykök ne a te dolgaid. (Bár ha nem akarod fedeztetni inkább ivartalanítsd.)

- A szuka kutya könnyebben kezelhető, jámborabb.

Negatív:

- A kan kutya agresszív lehet más kanokkal, és nehéz kezelni ha tüzelő szuka szagát érzi.

- A szuka kutya, ha nincsen ivartalanítva, ellhet. A keverékeknek nem egyszerű gazdát találni.

Odaadósági különbségekről szó sincs. Mindkét nem egyformán hűséges és gazdaszerető. Én amikor kan kutyát vettem az csak azért volt, mert fedeztetni akarom. (A szuka kutya nálunk született, nem vettük.) Ha meg ivartalanítod, lehet inkább nőstényt kéne venned, mert mondom, könnyebben kezelhető, ugyanakkor nehezebben tanul. Szerintem te döntsd el, ne befolyásoljon mások véleménye. Azt is csinálhatod, hogy elmész egy tenyésztőhöz, és amelyik kiskutya a legjobban tetszik, at hozdd el, a nemét meg sem kell nézni. :)

2012. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Igen a jelölgetős problémát kihagytam, de nálunk nem volt gond, a kertben nem jelölt, csak a kerítés mellett, a kert szélén, ott meg nincs semmi. A kutya-macska barátság egyáltalán nem ritka, csak nevelés kérdése. Én a mostani kutyám arra nevelem, hogy ne engedjen macskákat a kertbe (egyszóval ne szeresse őket), mert egyszer egy macska megölte két papagájfiókánkat. Viszont amikor volt macskám, azt akartam, hogy szeresse a kutya, és szerette is. Amikor szoptatott (szuka kutya), a macska ott aludt a hátán, aztán kinyalogatta a kiskutyák fülét és birkózott velük (amíg azok meg nem nőttek, mert akkor már túl erősek voltak hozzá).

Amúgy aki a házőrzést mondta, az egyik kommentelő: A golden retriever minden, csak nem házőrző. Olyan lelkesen fogadja az idegeneket (a betörőket is), mint a gazdáját. Tapasztalatból beszélek: sétáltam az utcán és egy golden retriever volt az egyik udvaron. Játékosan ugrált össze-vissza, hát eldobtam neki egy botot, visszahozta, de nem tudtam elvenni tőle a kerítésen keresztül. Nem találtam több botot, ezért úgy csináltam, mintha eldobnék valamit, de nem is volt a kezemben semmi. Szegény meg elszaladt hogy megkeresse a semmit. Nagyon aranyos volt!

2012. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!