Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy vehessek egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon elszéntan, mindig azt mondják, hogy tömbházba nem való kutya. Miért? Egyszerűen szükségem van egy kutyára, de már szinte mindent kipróbáltam, mégsem engedik meg. Mit tehetnék??

2012. máj. 26. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

vehessek?

szóval van neked 70-100 ezer ft körül pénzed?

Mert kb annyi egy kutya,és ha egy szaporítótól veszel akkor a szüleid ki fognak akadni mennyi betegsége lesz!

Amúgy vannak ilyen emberek akik szerint nem valók,de neked is tudnod kell egy kölyök folyamatos törődést igényel az első pár hétben!! Naponta 2 óránként le kell majd vinned sétálni,ezt be tudod vállalni? Szeptembertől meg majd még iskola előtt is fáradtan sétáltatnod kell!

Győzd meg őket hogy menhelyről hadd ideiglenesezz egy kutyával,mutasd meg milyen felelősségteljesen tudsz vele bánni,aztán lehet vissza se akarjátok adni a kutyát:))

Milyet szeretnél amúgy?

2012. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Most van pénzem, mert konfirmáltam, de amúgy a nagyszüleimtől is hozhatnék. Nekem teljesen mindegy, hogy milyen, és tudom hogy nagy felelősség, de szerintem mindent meg tudok tenni :D.
2012. máj. 26. 15:37
 3/21 A kérdező kommentje:
Mármint a nagyszüleimtől kutyát, nem pénzt :P.
2012. máj. 26. 15:38
 4/21 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy nagyszüleidtől? Falusi szaporított kutya? Az tényleg a legrosszabb,mondom ezek nincsenek leszűrve semmilyen egézségügyi és idegrendszeri betegségre így ki fog jönni rajta,ami nem kevés pénz lesz az állatorvosnál!! Szüleidnek meg kitudja mikor lenne elege ebből és mikor adnák be a menhelyre,vagy szabadulnának meg tőle! Milyet sikerült szaporítani a nagymamádnak?
2012. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nemtudom. Keverék, de nagyon figyelnek rá, és nem olyan amilyet te gondolsz.
2012. máj. 26. 15:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Persze persze, nem olyan... Milyen???

A nagymamádéknak van saját kennelnevük, a szülők ötszörös nemzetközi bajnokok, megvan mindkettőnek a törzskönyve, szűrései, makkegészségesek, és tenyésztésre lettek véve, ugye? (najó, lehiggadtam...)

Azt írtad tudod hogy nagy felelősség, de mindent meg tudnál neki adni. Kíváncsi vagyok szerinted mit takar ez a minden.

2012. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

OFF: Akkor több millió idegbeteg kutya él a világon, amik ráadásul semmi betegségre nincsenek kiszűrve. Na, persze... Száz évvel ezelőtt, amikor a dédszüleink a pulik mellett mindenféle keverékekkel hajtották a nyájat, az volt az első dolguk, hogy genetikai vizsgálatokra küldték a kutyát. A fajtatiszta, agyontenyésztett kutyáknál sokkal több a genetikai mutáció a túlszaporítás miatt, mint a keverék kutyák körében. Meg tudod, nem mindenkinek létszükséglet, hogy mutogatni lehessen egy többszázezres kutyust, egyszerűen társra vágynak, és kész.

Mellesleg, a menhelyek is tele vannak fajtatiszta kölyök és felnőtt kutyákkal épp úgy, mint keverékekkel, tehát, ha a kérdező mindenféleképp ilyet szeretne, nyugodtan el lehet nézni oda is, és az sem kerül 100 ezerbe, maximum az oltások árába.

2012. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Még valami, mielőtt elkezdjük azt, hogy a kutya költsége nem áll meg ennyiben, akkor hozzátenném: Az én KEVERÉK kutyám is rendszeresen oltva, féregtelenítve van, nagy helyen, szép ólban él, Hills-en, és köszöni szépen tökéletesen érzi magát!

ON: Panelban én sem tartanék kutyát, az egész egyszerűen a természetbe való, és kész. Ha mindenképp kutyázni szeretnél, keress fel egy menhelyet, ahol hétvégente barátokkal, családdal lehet kutyusokat sétáltatni, gondozni.

2012. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak igaza van. Csak egy társ kell. És nem betegek vagy ilyesmi, miért kell mindig a dolgok rossz oldalát nézni??. Amúgy 14 éves vagyok.
2012. máj. 26. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!